Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért magamnak születtem?

Miért magamnak születtem?

Figyelt kérdés
Kisebb korom óta foglalkoztat ez a kérdés: hogy miért a saját testembe születtem.. :D Na most, én ezt nem úgy értem, hogy szívesebben lennék egy Brad Pitt, szó se róla xD De miért nem pl. az unokatestvéremnek születtem? Tehát miért pont magamról tudok? Nagyon furán hangozhat a kérdés, remélem lesz olyan, aki megérti. Tehát úgymond az a tudat, ami most bennem van, miért nem egy másik személy születésével társult, más időben? Lehetséges, hogy a lélek a tudattal együtt véletlenszerűen vándorol az emberek testébe? Vagy időközben alakul ki az egész, születés után? Hogy is van ez? :\ Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 9. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nincs lélek. Az anyagi tested bizonyos szervezettségi fokánál megjelenik a tudatod, ennyi. Ha az anyagi tested megsemmisül, megsemmisül a tudatod is vele együtt.
2013. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ment a zöld kéz!
2013. aug. 9. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
te magad is egy másik személy vagy valakinek az unokatestvére is csak te e/1 személyben látod magad
2013. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kései Sirató ***** válasza:

A tested és a lelked is te magad vagy, úgy valóban nincs lélek, hogy önállóan is létezne, csak a testeddel együtt van. A lélek sajátosságaival a pszichológia (lélektan) foglalkozik.

Azért ebbe a testbe születtél, mert a szüleid génjeiből ez állt össze. Nem születhettél volna más testbe csak akkor, ha mások lennének a szüleid, akkor az ő génjeiket örökölted volna.

2013. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 AkitLáttálÁlmodban válasza:
Engem is foglalkoztat a kérdés. Bocs ha már későn írok. Mindig is érdekelt, hogy miért pont ebben a testben érzékelem a világot. Számomra olyan minden élőlény és minden dolog a világon mintha csak a fejemben létezne. Mintha a lélek/tudat mint olyan nekem lenne. Elég érdekes.
2013. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Véletlenszerűen? :D Semmi sem véletlen. Te magadnak határozod meg azt, hogy hova fogsz leszületni. A kérdés jó. Ha valaki rájön a válaszra akkor saját életfeladataira is nagyobb rálátást nyer és sikereket.

Tudatod nem csak életedben van, hanem álmaidban is és élet előtt/után is. (Erről szól a tudatos álmodás módszere és az asztrálprojekció is.)

2013. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!