Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi hoza létre a bolygóban a...

Tamas2000 kérdése:

Mi hoza létre a bolygóban a gravitáció?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 10:27
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi, már mindet tudok.
2013. júl. 23. 07:28
 22/26 anonim ***** válasza:
Dehogy tudsz... :)
2013. júl. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
eről a kérdésről mindent tudok
2013. júl. 23. 08:43
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy tudsz... :)


"Szerintem ez borzalmasan nyomi hasonlat. Persze aki nem gondol bele annak lehet, hogy megteszi." Kiváló példa a hozzá nem értő emberek okoskodásának. Szerintem egy kicsit utánanézhetnél miről is beszélünk mielőtt személyeskednél bár aki nem gondol bele annak lehet, hogy megteszi a tudatlanság és az okoskodás.


"Albert Einstein az 1916-ban megjelentetett második, általános relativitáselméletében a tömegvonzás jelenségére más elméleti leírást adott. Az elmélet szerint tömegvonzási erő nem létezik, így az azt közvetítő részecskét sem kell keresnünk. Ehelyett azt kell elképzelnünk, hogy egy test a tömegétől függő mértékben meghajlítja, elgörbíti maga körül a három dimenziós teret. A tér eme torzulása rajzon, maketten két dimenzióban úgy ábrázolható, hogy egy feszes gumilepedőre vagy gumihálóra rátesznek egy súlyos golyót. A golyó felé haladva az egyre meredekebbé váló felület érzékelteti a tér görbületének, és az ezzel ábrázolt gravitációnak az erősödését. Ha erre a felületre egy másik, kisebb golyót helyezünk, az a lejtős felület miatt a nagy golyó felé indul el, mintha az vonzaná magához."



Egy test (a fekete gömb) körül a tér úgy görbül, hogy az a test felé „lejtsen”.

A modell matematikai eszközökkel is vizsgálható. Így kiderül, hogy a modell nincs ellentmondásban a newtoni elmélettel, hanem csak egy másik magyarázatot kínál a megfigyelt tömegvonzási jelenségekre. A testtől távolodva gyengülő gravitációs erőnek megfelel a torzult tér egyre kisebb „lejtése”. A hatalmas tömegű Nap körül a Föld pedig nem azért kering, mert a Nap egy erőt fejt ki rá valami nem tisztázott módon, hanem mert a Föld a Nap körül létrejött térbeli „gödör” lejtős oldalán szalad körbe, a sebességének köszönhetően mindig azonos magasságban maradva. A gödör-modell igazodik a Kepler-törvényekhez is, vagyis ha egy kisebb sebességű bolygót is elindítunk ebben a gödörben kisebb sugarú körpályán, akkor ez a bolygó gyorsabban fog keringeni, ahogy az a naprendszer esetében is ismert.

2013. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Like, ez nagyon tetszett, mármint a példa!
2013. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Az Einstein példát éltetem.
2013. aug. 8. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!