Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem lenne jobb...

Szerintetek nem lenne jobb élet a Földön, ha nagyon alacsony lenne a gravitáció vagy nem lenne egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nekem ez a hitem, hogy sokkal jobb lenne az élet, ha leesne egy törékeny váza nem törne el vagy elkerülhető lenne az ebből kifolyó halál eset. Én gyakran szidom a teremtőt (már ha létezik) hogy miért így alkotta meg ezt a bolygót. Kíváncsian várom a véleményeket.
2013. ápr. 12. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
például az nem olyan rossz, hogy így van légkörünk. lélegezni néhanéha nem árt azért az élethez. :D
2013. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
jade, teremtőhöz visszatérve, az emberi életnek nem az a célja hogy ne haljunk meg, minden ember meghal szóval, ha azt feltételezed hogy a teremtő örök életet akart volna nekünk akkor eléggé rossz munkát végzett... xcsilliárd emberből eddig 0 lett örökéletű... :D
2013. ápr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan, hogy de jó lenne, ha a tűz nem égetne. Nem lehet minden fenékig tejfel.

Amúgy alacsonyabb gravitációnál is eshetsz akkorát, hogy meghalj.

2013. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A probléma a kérdéssel ott van, hogy úgy látszik nem tudod mi az a gravitáció.

A gravitáció az az erő, ami a bolygó felszínén tart minket.

Ha nem lenne és ugranál egyet a világűrben kötnél ki szép lassú felfelé tartó utazásod után.

Ott sokkal jobb lenne?

Valamint ha leversz egy vázát annyi különbség lenne, hogy nem a padlón törne el, hanem a falon, majd utána a törmelékek az egész szoba levegőjében szétszóródnának. Valóban, ez is sokkal praktikusabb lenne, tényleg.

Egyébként tudod kb hány haláleset van abból, hogy valaki leesik valahonnan? És mondjuk mennyi betegségből, gyilkosságból, öregségből? Arról nem beszélve hogy ezerszer többen halnának meg az ugye már említett űrbe ugrástól...

Úgyhogy remélem nem vagy több 9-10 évesnél, hogy ilyenek jutnak eszedbe.

Ui.: Teremtő pedig nem létezik.

2013. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért az utolsó mondatot nem merném így kijelenteni, mint valami axiómát, mégha valószínű is, de nem biztos.

Amúgy nem súlytalanságról volt szó, hanem kisebb gravitációról.

2013. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%
Nulla g mint szebb világ......volt már hasmenésed az életben?
2013. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6! Ilyen rövid, ilyen, a kérdést pontosan megválaszoló, ilyen gyilkosan jó és szellemes választ még nem olvastam. Ennél gyakorlatiasabban nem lehet megvilágítani a "nem"-et.
2013. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tessék, egy kis illusztráció, legalábbis majdnem az. :D

[link]


Szerintem egyébként a megoldás az lenne, ha nem lennének annyira törékenyek az anyagok; ill. az ember sem. :)

2013. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!