Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha 17 évesen alacsony az iq...

Ha 17 évesen alacsony az iq szintem, akkor hülye vagyok?

Figyelt kérdés
Több tesztet is kiöltöttem, és mindegyik mást mutatott. Volt olyan, h 100 felett volt, de most 85 lett, bár fáradt vagyok. Ha valakinek 100tól alacsonyabb az iq szintje, az mit jelent?
2013. febr. 28. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem sokat. Egy használható eredményt adó IQ tesztet optimalizálni kell a célcsoportra!


Nem töltheti ki ugyan azt az IQ tesztet egy 17 éve magyar gyerek, mint egy 40 éves kínai nő vagy egy 60 éves afrikai bennszülött, mert fals lesz az eredmény.

2013. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek a tesztek nem megbízhatóak, főleg, ha ilyen netes izékre gondolsz.

Egy igazi felmérést szakember végez, és nem csak teszt, hanem beszélgetés is van benne. Ha ilyen után mondják, hogy 85 az IQ-d, akkor kb. gyengeelméjűnek számítanál, de akkor ezt a kérdést - gondolom - eleve képtelen lettél volna feltenni.


Ezek az internetes tesztek semmire nem jók.

2013. febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha hiteles tesztet vesznek fel veled, és 80 körüli, vagy pláne az alatti az eredményed, nehezen végeznéd el az általános iskolát, bár ez még a normál sávba tartozik.

Magasabb IQ mellett is lehetnek azonban tanulási nehézségei annak, akinek bizonyos képességei akár átlag felettiek, mások viszont jóval alacsonyabbak, ún. szórt profilú az intelligenciájuk. Náluk az IQ összértéke kifejezetten magas is lehet, mégis olvasási vagy matematika tanulási gondokkal küzdhetnek.

2013. febr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A netes tesztek abszolút megbízhatatlanok.


Az IQ csak a te korcsoportodhoz képest viszonyított intelligenciádat állapítja meg. Az IQ nem egy abszolút jellemzője valakinek, csak egy fiktív értékrend szerinti sorrendjét mutatja meg egy csoporton belül.


Az idő előrehaladtával nem, vagy csak nagyon kis mértékben változik.


Az IQ-átlag 100.

2013. febr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne tölts ki hamis teszteket, ha nem szórakozásnak szánod, hanem felmérésnek. Van sokkal jobb módszer, nézd meg a jegyeidet. Tanulj különféle tárgyakat, és figyeld, mennyi idő alatt érted meg. Nézd, hányadikra tudsz egy 6-8 versszakos verset. Oldj meg matek, mértan példákat. Kiderül, van-e térlátásod, mennyire vagy képes az absztrakcióra. Írj le a saját savaiddal nehezebb, összetettebb fogalmakat, aztán keresd meg a definíciót és hasonlítsd össze. Kicsit fárasztóbb, de nemcsak megbízhatóbb, hanem sokkal hasznosabb is.

17 éves korban mindenki azt hiszi magáról, hogy tökhülye. Nézz körül itt, hány ilyen kérdés van. Ha - lefelé - nagyon kilógnál, hidd el, már rég észrevették volna.

2013. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Marci024 ***** válasza:
Nem vagy hülye bakker. 100 alatt sem feltétlenül hülye az illető. Pontosan nem tudom hogy mennyi a minimális szint az átlag kategóriában.
2013. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi :) nem tudom, de 4,7 es átlagom van a suliban úgy is, hogy alig tanulok valamit.. kitöltöttem vag 4 tesztet is, de mindegyik mást mutatott :)
2013. márc. 1. 22:02
 8/8 poiu ***** válasza:

Egyetlen dolog mutat arra, hogy hülye vagy, hiszel az internetes felmérésekben :-).

Ha tényleg kétségeid vannak, sétálj be a nevelési tanácsadóba és ott csinálnak veled egy rendes, korosztályodra standardizált tesztet.

Amit még fontos tudnod, az IQ tesztek több dolgot mérnek, lehetsz egy szempontból átlagon felüli, egy másikból átlag alatti.

Esetleg add meg a linket a teszthez, ha lesz időm, megnézem.

2013. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!