Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ambidextria (kétkezesség)...

Az ambidextria (kétkezesség) miért nem ideális tulajdonság?

Figyelt kérdés
Pszichológusok szerint az ilyen embereknél fellelhetőek az általános éretlenség jelei illetve beszédzavar is kialakulhat. De mindez végső soron mivel magyarázható?

2013. jún. 13. 23:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Csak kis mértékben vagyok kétkezes. Vésni, csavarozni tudok bal kézzel is bár általában a jobb kezem használom. A nyelvtanra sok energiát kellett fordítanom, hogy a helyesírásom elfogadható legyen.

*

Képzeld, hogy a középkor végén vagyunk, a vékony, rugalmas pengék idején!

Ha valaki egy kétkezes vívónak mondja, hogy az ambidextria fejlődési rendellenesség - bocsánatot kellene kérnie, miután sebeit bekötözték. Törött kardjával sántikálhatna a kovácshoz.

2014. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
én bal kézzel írok és eszek.úgy fogom a kést meg a villát mint a jobb kezesek.biliárdozni is bal kézzel biliárdozok.ezeken kívül mindent jobb kézzel csinálok.például mondják hogy a balkezesek meg tudják lepni az ellenfelet mivel balról támadnak.nekem ez nem menne.bal kézzel az ilyenekhez ügyetlen vagyok.:D
2014. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Nem vagyok nagy tudós a témában, de magamon igen érdekes dolgokat tapasztaltam.


- Nagyon sok dolgot képes vagyok megcsinálni mindkét kezemmel. (pl. gyufahasználat, lapát és seprű használata közben sokszor váltogatom, szögbeverés vagy csavarhúzó használatakor ha elfárad az egyik kezem, egyszerűen megcserélem)

- Mindig is a jobb kezemmel írtam/rajzoltam, soha senki nem szoktatott át.

- Amikor először ettem késsel villával, a bal kezembe vettem a kést, ott viszont átszoktattak, de a mai napig képes vagyok cserélgetni a villát és a kést, érdekes módon ha csak késsel vágok valamit, akkor a jobb kezem használom.

- Küzdősportot űzök (karate), ahol egyértelműen a bal kezem az erősebb (nagyobbat ütök vele, ha nem figyelek oda, fekvőtámasz közben jobban terhelem, valamint a küzdőbeállásom is bal oldalas, igaz az talán amiatt mert teljesen bal lábas vagyok)

-Van néhány dolog, amit csak jobb kézzel tudok megcsinálni (írás, rajzolás, a pohár is stabilabb a jobb kezemben, számítógépes egér használata, stb.)

-Van néhány dolog, amit csak bal kézzel tudok megcsinálni (zár kinyitása kulccsal, befőttes üveg kinyitása, az ajtók nyitása is jobban esik bal kézzel)



Na, ha valaki ezt elemzi és megmondja, milyen szellemi fejlődésen mentem át, annak jár a piros pont :D egy teszt szerint enyhén jobb kezes vagyok, amit el is fogadnék, csak azt nem értem, hogy lehet az, hogy a bal kezem képes olyan dolgokra, amire a domináns jobb nem.

2015. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Fujoshi-sama válasza:

Annyira nem ideális tulajdonság, hogy édesapám és az én életemet is sok ponton megkönnyíti :) Az egyetlen dolog, ami úgymond problémát okoz, hogy terítésnél felcseréljük az evőeszközöket, mert nekünk ugyebár mindegy melyik hol van.

De ezen felül a kétkezesség JÓ dolog. Nem tünet és nem a rossz, hanem pont, hogy az erősebb kapcsolatot jelzi a két agyfélteke között. Soha nem volt beszédzavarom, viszont az élet több területén is jól jött, hogy ugyanazon feladatra mindkét kezemet tudom használni.

2016. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Amikor iskola előtt alkalmassági vizsgálatra kellett mennem, a szüleimnek annyit mondott az orvos, hogy "mozgása és a beszéde bár megfelel az életkorának, idegrendszerének bizonyos belső konzisztenciái roppantul gyöngék". És valóban nincs sok kitartásom.
2017. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

Én kétkezes vagyok. Mostanság egy kis beszéd zavart vettem észre magamon.

Nagyon sokszor keverem a két oldalt.Tudomásom szerint régen balos voltam, eltört a kezem és átszoktam jobbra, mikor jó lett a kezem már mind a kettővel tudtam. Mivel a tanárok erőltették a "dönsd már el"-t jobbos lettem. Aztán most hetedikbe megint ballal írok suliba, mivel anyuék nem akarom, hogy megtudják. Szóval teljesen óssze vagyok a két oldallal zavarodva. Egyébként két lábas is vagyok, ha van ilyen.

2018. ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Az utolsó vagyok. Ha van bármi kérdésed írj. Igen-igen ugyan úgy tudok mind a kettővel írni. Ismertetőjelem, hogy nincs saját írásom. Minden jegyzetem "idegen".
2018. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én jobb kezes és bal lábas vagyok. Informatikus a végzettségem, jelenleg mondjuk erősáramú berendezéseket szerelek. Korábban projektvezető is voltam. Szóval nekem jó a kommunkkációs képességem is, a helyzetfelismerésem is, innentől ki ne találja bárki, hogy hátrány vagy evolúciós lemaradás az "atipikus lateralizáció".
2018. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!