Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek a tudomány eltemet...

Szerintetek a tudomány eltemeti-e Istent?

Figyelt kérdés
Én ezt kaptam fizikából,hogy irjak róla egy 3 oldalas esszét és kiváncsi vagyok,hogy mások mit gondolnak erről..:D
2009. szept. 28. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A tudománynak SEMMI köze Istenhez. A tudomány (mármint a természettudomány) nem tesz sem pozitív sem negatív kijelentést olyan dolgokról, amiknek a létét vagy nemlétét nem lehet tesztelni az anyagi világ módszereivel, azaz kísérletezéssel. Óriási hiba a fizikát és az isteneket, szellemeket, akármiket egy lapon emlegetni.


Nem, a tudomány nem temeti Istent. Istent az temeti, ha az emberek nem hisznek benne. Ezt rá lehet fogni a tudományra, de nem így van.

2009. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Dehogy is , a tudományrol minden 20 évbe bejelentik hogy sz@r az egész és ugy ahogy van újratervezik az egészet, ezzel szemben Isten 2000, és a zsidóknál még több éve helytáll és nem tudják a nemlétezését bizonyitani , a létezésére pedig igenis vannak bizonyitékok csak éppen nem eléggé "tudományos"
2009. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Miért, Isten mindig, mindenütt ugyanolyan? Amikor párszáz évente szakad az egyház, és bocsika, mégsem ez az igazság, hanem az?... Amikor ahány vallás, annyifélét mond? Ezzel szemben a gravitáció mindig gravitáció marad.

De a kérdésre: nem temeti, és az lenne az üdvözítő, ha az egyház sem üldözné a tudományt.

2009. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
3. nak: a középkori ember is azt hitte hogy a föld lapos és mindig az is marad. miért vagy ilyen biztos a gravitációban és a tudomány bármelyik más tételében ?
2009. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

na már meg is lett írva hogy a tudomány sz*r a vallás meg milyen frankó -.-'


A kérdésre válaszolva, istent nem temeti el mert bármitől függetlenül(azaz nem tudják bizonyítani a létezését sem angyaloknak sem szellemeknek sem istennek sem egyéb ilyen dolgoknak de) lehet hogy van túlvilág akit egyetlen egyén irányít. Kitudja. De a vallások tanait dogmáit(lapos a föld, a villám isten haragja, a nátha az egy átok, stb) megtudjuk magyarázni. Tehát a vallások magyarázatait különböző dolgokra megtudunk cáfolni azzal ha rájövünk igazából mitől van, de az állításokat amik nincsenek is bizonyítva sosem lehet cáfolni, csak ha az ember magát győzi meg róla.

Szóval rövid válasz: Igen is meg nem is :D

2009. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

ma 21:52

A vallás tanította hogy a föld lapos... lám azóta ebben is változott a véleménye.

2009. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

A tudomány okozza azt, hogy az istenek egyre jobban visszaszorulnak. Régen minden fában-folyóban-felhőben-hegyben isten volt - ma már a világegyetemünkben sincs neki helye.

Ezzel együtt egyes emberek fejében mindörökké ott lesz - még, ha nem is ugyanaz az isten...

2009. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

A tudomány és Isten nem ellenségei egymásnak, hanem kiegészítik egymást, más módon közelítik meg ugyanazt.

Hogy egy hasonlatot mondjak, például egy dalnak a szövege a tudomány, a zenéje hit. A szöveget érted, látod, tapasztalod, agyaddal felfogod, a zenét a szíveddel érzed, általa érzések kelnek benned, nem megfogható, mégis vezet, általa magadévá válik a szöveg, és a szöveg által világosabbá válik a dallamvezetés.

Ha csak a kultúrtörténelmet vesszük, rengeteget segítettek a különböző hitvilágok a tudománynak, hogy általa megismerhessünk letűnt korokat, a hívő ember mindig alkotott olyan maradandót, ami az utókor számára fontos, ha ezek nem lennének, nem tudnánk sokmindenről a múltban, ugyanakkor a tudomány is segíti a hitvilágokat, például a nyomtatás vagy az internet, tudomány nélkül nem lennének templomok, ahol az azonos hitet vallók összegyűlhetnek, tudomány nélkül a gyógyítást végző hívők nem lennének képesek segíteni a betegeken.

Neked emberként se elég, hogy csak tested van, teljes egész csak úgy lehetsz, ha a testeddel együtt van valami megfoghatatlan, a gondolataid, az érzéseid... Más, de mégis közös cél.

2009. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
A tudomány csak ma áll szemben a vallással (vagyis igazából ma sem), addig amíg a vallási vezetők birtokolták a tudást (ami ugye hatalom) semmi bajuk nem volt vele, sőt szelektíven használva az eredményeket szorgalmazták is az előrehaladást. Csak amikor a tudományos fejlődés már gyorsabb lett, mint amilyen gyors átalakulásra az egyház képes, akkor fordultak előbb az egyes tudósok, majd a tudomány ellen. Ez a kettősség ma is érezhető, mindenáron részt akarnak venni a tudományos életben, ugyanakkor folyamatosan támadják is annak állításait. Különös példák erre az intelligens design-elmélet valamint a szcientológia. De ennek istenhez (vagy Istenhez) semmi köze, akkor van értelme csak megfontolni a kérdésedet alaposan, ha megengedjük azt az értelmezést, hogy a tudomány eltemeti-e az egyház(ak) hatalmát? Nem hiszem, de remélem... :)
2009. szept. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

A tudománynak és a vallásnak semmi köze egymáshoz, sem pozitív, sem negatív értelemben.


A középkoriak egyébként nem hitték, hogy a Föld lapos, ezt illenék tudni.

2009. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!