Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki lehetett a legkevésbé okos...

Ki lehetett a legkevésbé okos Nobel díjas?

Figyelt kérdés

2013. jan. 18. 15:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tehát mindenképpen 100 fölött :(


nekem csak 100, ha jó passzban vagyok :((

2013. jan. 24. 12:16
 12/13 anonim ***** válasza:
72%

Mint írtam, a normál szint 90 és 110 között van; az emberek 50%-a (= pontosan a fele, azaz minden 2. ember) ebbe a csoportba tartozik.

Tehát a 100 ponttal te is.

Ez teljesen átlagos eredmény, nem kell emiatt aggódnod. :)


A másik pedig, hogy a képességek és a készségek bár kis mértékben, de fejleszthetők. Csak elhatározás és kitartás kell hozzá. :)


1. Olvass sokat: keress az érdeklődésednek megfelelő témájú könyveket a helyi könyvtárban vagy a könyvesboltban. Ha szereted az izgalmas, humoros könyveket, akkor tudom javasolni Rejtő Jenő (alias P. Howard) regényeit; így legalább megtudhatod azt is, hogyan lett Gorcsev Iván Nobel-díjas. :D


2. Játssz matematikai és logikai játékokat egyedül vagy társsal is: barkochba, számbarkochba, memóriajáték, fejtörők stb.


3. Tanulj nyelveket: az angol manapság már alap, akármilyen szinten is állsz, azt lehet fejleszteni; ha pedig még nem tanultad, elkezdheted az alapoknál, a neten is vannak jó anyagok. Vagy választhatsz egy hobbinyelvet is akár.


4. Hallgass sok igényes zenét, azaz dallamos zenedarabokat, főleg klasszikusokat; a zene _minden_ képességterületre bizonyítottan jótékony hatással van. Még jobb, ha elkezdesz valamilyen hangszeren tanulni, vagy legalább szimpla ritmushangszerekkel szórakoztatod magad otthon.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ami jó hatással lehet; ha kitartó vagy, előbb-utóbb eredményt fognak hozni. :)


Egyébként kíváncsi lennék, mennyi idős vagy, és hogy milyen teszteket töltöttél ki eddig, mert az sem mindegy ám.

Ha nem akarod "nyilvánosságra hozni", nyugodtan írhatsz privátban is. :)

2013. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A kérdést nehéz eldönteni, mert több olyan is van köztük aki nem érdemelte volna meg a Nobel-díjat.
2014. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!