Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A heroinfogyasztásnál miért...

A heroinfogyasztásnál miért szokták ezeket csinálni?

Figyelt kérdés
Két dolgot nem teljesen értek. Miért kell a heroint felmelegíteni a beadás előtt? Én arra gondoltam, hogy a heroin jobban oldódjon a hordozóközegben (víz), de nem vagyok benne biztos. A másik pedig az, hogy, ha jól láttam akkor a fogyasztók, miután benyomták a tűt az érbe, ki szoktak szívni egy kis vért a fecskendőbe és úgy nyomják be az anyagot. Miért csinálják ezeket?
2012. szept. 23. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Mert vízben nem annyira jól oldódik a heroin. Viszont mivel relatíve alacsony az olvadáspontja ( 170 fok ), így már könnyen beadható folyékony állapotba.


A tűvel pedig nem szívnak vissza vért - ha eltalálod a vénát akkor a érben lévő nyomás miatt visszaugrik egy kis vér a tűbe - többek között innen tudod, hogy eltaláltad a vénát.

2012. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos volt!
2012. szept. 24. 05:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a hivatalos protokoll szerint meg kell szívni a tűt, hogy lásd, vénát ért-e, nem pedig izmot. A vénákban alacsony a nyomás, nem ugrik vissza semmi vér. Pedig láttam pár szúrást...
2012. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Második válasza stimmel.

Azért, mert leellenőrzik, hogy jó helyre megy-e az anyag.

2012. szept. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
tökjó én eddig azt hittem azért melegítik föl, hogy aktiválódjon a hatóanyag. (hasonlóan a fűhöz, amitől csak úgy tudsz beállni, ha valamilyen magas hőnek kivolt/van téve)
2012. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

# 5


Ez nem igaz. A THC-t simán meg is lehet enni, úgy is hat.

2012. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
kanálba melegítik fel, aszkorbin savat raknak hozzá ,pl citrompotló formájában vagy citromot facsarnak bele egy kicsit vagy rendes aszkorbin savat raknak hozzá úgy forralják,fel.mikor beszurják a tűt azért szívják vissza hogy lássák vénába ment-e ? mert vénaba kell benyomni akkor hat
2012. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
A heroin csak akkor oldódik rendesen vízben ha felfőzik. Vért azért szívnak vissza a fecskedőbe mert így tudják ellenőrizni, hogy biztosan eltalálták az eret és nem szúrták el (főleg vékony ereket könnyű átszúrni), ugyanis ha nem véráramba kerül az anyag akkor szinte semmit nem ér.
2012. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

# 6



ez nagyon szép megállapitás de egyáltalán nem cáfolja meg azt amit én mondtam. a füves süti amit megeszel beüt, mivel a sütésnél a magas hőfokon aktiválódott a thc.:) de ne kezdjünk el erről vitatkozni mert úgy is igazam van:P na meg nem ez a kérdés témája.

2012. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9


Úgyis igazad van? NE legyél már retardált...

Tudod hogy csinálják a hasist? (gondolom nem mert akkor nem írnál le ekkora baromságot). Öngyújtógázzal oldják ki a THC-t a gantából. Nem melegítik (mert nem is kell, sőt, hűteni szokás).

Ugyan így ha simán elrágod a füvet attól is betépsz - csak nincs olyan barom, aki ezt megteszi mert iszonyú íze van, teljesen ehetetlen.


A THC hatásmehanizmusának kutya füle köze nincs a hőhöz. Csupán hővel könnyű kiválasztani a gyantából, ennyi.

A hasist / thc-t is be lehetne adni pl. vénásan, csak életveszélyes, ezért nem teszi senki.


Az USA néhány államában pedig fájdalomcsillapításra szoktak felírni egyszerű füvet - itt sem elszívják általában, hanem vagy vaporizálják vagy ultrahanggal vaporizálják. Tehát nem melegítik egyáltalán.

2012. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!