Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha világvége 2012 dec.21....

Ha világvége 2012 dec.21. Csináljak egy föld alatti bunkert, ahol átvészelhetem?

Figyelt kérdés
Ugyebár mindenkit foglalkoztat a kérdés, miszerint 2012 - a rettegett évben - december 21-én világvége fenyegeti a világot. Arra gondoltam, hogy csinálok egy kis menedéket. Ha még ma ásót ragadok, és elkezdem, akkor talán télre befejezem az ásást. Mit gondoltok?

2012. szept. 18. 16:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyebár mindenkit foglalkoztat a kérdés, miszerint 2012 - a rettegett évben - december 21-én világvége fenyegeti a világot."


Engem nem foglalkoztat, szerintem hülyeség.

2012. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok. Pedig érdekes dolog, amivel érdemes foglalkozni. Bár persze vannak, akik alapból szkeptikusan állnak hozzá ezekhez.
2012. szept. 18. 17:09
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom érted-e a VILÁGVÉGE fogalmát. Bár ha értenéd, akkor nem kérdeznél ilyen hülyeségeket.
2012. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Bezony ám, a világba bele tartozik a "föld alatt" is :)


"Ugyebár mindenkit foglalkoztat a kérdés"

csak a hülyéket.

2012. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

" Csináljak egy föld alatti bunkert, ahol átvészelhetem?"

Igen légyszíves csinálj egy bukert húzzál le, és ne is gyere ki onnan soha többet, mindenkinek jobb lesz.

2012. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom hogy körülbelül 40 téves világvége jóslat után igazán nincs mitől tartani(persze akkor is ezen az állásponton lennék,ha ez lenne az első.),és már a hírhedtségét is elvesztette ez az egész dolog.

Most komolyan,mégis mitől kéne tartani?Nehogy már azért legyen világvége mert egy szerencsétlen maja nem folytatta a naptárat.Ki lehet számolni hogy az ő korától 2012 12 21 hány nap.Szerintem te sokkal hamarabb otthagytad volna a francba.Ennyi erővel ha megtalálják valamelyik füzetemet x évvel később és észreveszik hogy lerövidítettem az utolsó mondatot,akkor abból lesz világvége teória.

De hogy valami jót is mondjak,legalább a buzgó világvége hívők orra alá lehet dörgölni utána hogy nem is történt semmi :)

2012. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Építeni? Minek, mikor már van. Kocsordon. A Fogarasi Árpitól vegyél bérbe egy sarkot! Tudod, a Zárpi jó munkásember. Teccikérteni?
2012. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja, a Zárpival biztosan jól meg fogjátok érteni egymást a betonbunkerben. Elvégre egy szinten vagytok!
2012. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#6!

Ne haragudj, egy kicsit pontosítanék. A maja naptárnak nem lesz vége, csak az ötödik korszaknak! Azután következik a hatodik korszak, majd a többi, szó nincs a naptár végéről!

Egy maja baktun 144000 napból áll. 13 ilyen baktun alkot egy korszakot.

Az első korszak kezdetén az istenük megteremtette a Földet, meg az állatokat, de embereket nem teremtett.

Aztán kb. 5125 év múlva vége lett a korszaknak, az istenük elpusztított mindent, mert nem találta jónak, majd újrateremtett. Megpróbált embereket gyúrni sárból, de a sár túl gyenge volt, ezért inkább fából faragott. A fa embereket is elpusztította a 2. korszak végén, azaz újabb 5125 év múlva, majd a 3. korszakra kőből faragott embereket. És így tovább. A negyedik korszakra borostyán embereket készített, az 5-re pedig kukoricából és vérből gyúrt embereket. Ezek lennénk mi. Most meg vége lesz az 5-ik 5125 éves korszaknak, elpusztulnak a kukorica-vér emberek, majd a 6-ik korszakra az istenük újabb anyagból készít embereket. Hogy miből, azt még a muják se tudhatják, hiszen isten útjai számukra is kifürkészhetetlenek. Ez egy ilyen egyszerű történet.

2012. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Pontosítanám sajátmagam. Naptár végéről valóban beszélhetünk, hisz minden korszak végén azaz kb. 5125,25 évenként vége lesz az arra a korszakra érvényes naptárnak. De a következő korszak elején mindig újra kezdik az időszámítást!
2012. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!