Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012 világvége mizéria?

2012 világvége mizéria?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy a kérdésemet talán nem is itt kellene feltennem,de jelenleg nem találok alkalmasabb helyet.

Az igazat megvallva nem értem meg ezeket a 2012 világvége körüli vitákat. Mindenki bizonygatja az igazát,mintha bármit is tudnának. Az egyik fél állítja,hogy márpedig igenis lesz,és próbálja alátámasztani bizonyítékokkal. Erre jön a másik fél,hogy Te hülye vagy bammeg,nem lesz itt semmi,és ő is bizonyítékokkal szolgál. Mindkét fél valami idióta szava hihetetlen,videóval,vagy cikkekkel példálózik. Miért olyan biztosak abban amit állítanak. Vannak azok az emberek akik ilyen notórius világvége várók akik hisznek mindenben ami halált okozhat,és vannak azok,akik még azt sem hiszik el amit látnak,akik a félelmeikről nem akarnak tudomást venni,és ezért bizonygatják az igazukat. Bocsánat,a hosszú magyarázatért,de éppen ebből fakad a kérdésem,ehhez a két "csoporthoz" -a hívőkhöz és nem hívőkhöz- miért vagytok annyira biztosak abban amit állítotok? Nem lenne okosabb dolog kivárni,mint vitázni ezen?



2012. márc. 27. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Kivárja azt mindenki, de addig valamivel el kell foglalnia magát a sok unatkozó embernek. nekem szerencsére ott van a suli, tanulok inkább, mint hogy ezzel foglalkozzak.
2012. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Engem mindig is érdekelt mindenféle rejtélyes dolog. Amikor 2000 világvége rémisztgetések voltak még tinédzser voltam,és nem érdekelt,de már felnőttem,és érdekelnek a titokzatos dolgok. Megszámolni sem tudnám hány olyan videót néztem,vagy mennyi cikket olvastam,ami ezzel kapcsolatos(mindkét szemszögből). Mindig azt éreztem mindkettőnél,hogy nem győztek meg 100 %-osan ,de cáfolni sem akarnám. Vannak érdekes dolgok mindenhol. Amiben biztosan nem hiszek,az az,hogy 2012. december 21 és mindennek vége. Amiben viszont látok némi igazságot az az,hogy változás előtt állunk. Történni fog valami hamarosan ami miatt megszokott világunknak vége lesz.legyen az akár egy következő világháború....
2012. márc. 27. 16:53
 3/8 Tactical ***** válasza:
Szerintem vannak emberek, akik komoly hasznot húznak azon, hogy elhitetik másokkal a világvégét.
2012. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam nem vagyok meggyőzve arról sem,hogy nem lesz,és arról sem hogy lesz. Persze azzal,hogy pánikot keltenek még akár jó üzletet is csinálnak. Én már azon sem lepődnék meg,ha a szokásos karácsonyi akciók helyett idén a tescoban "világvége túlélőcsomag"-ok lennének akciósan. :)
2012. márc. 27. 17:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Na meg a másik,amit még kihagytam,hogy még 2012 december sem múlt el,de máris itt egy következő dátum 2029. Ez valahogy olyannak tűnik nekem,hogy ne bánkódjanak azok sem akik a világvégét,mint messiást várták,ha idén nem döglünk meg,akkor majd 2029-et mint esőnapot beiktatjuk.
2012. márc. 27. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:

9.11 után egy amerikai üzlet a túlélőcsomagokat ezzel a szlogennel hirdette:"Féljen csak, nagyon!" A félelem nagyon jó üzlet!

Érdekes, a pénzvilág irányítóinak viselkedése. Soha olyan embertelenség és kapzsiság nem jellemezte őket, mint ma. Nekem a süllyedő hajó patkányai jutnak róluk eszembe.

2012. márc. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Erre a kérdésre két "nagyon okos" válaszadó fajta létezik, ahogy eddig láttam (nyílván én sem vagyok tökéletes). Az eggyik aki valóban komolyan veszi ezt az irdatlat ökörséget, mintha egy 5 éves óvodás lenne aki fél a mumustól a sötétben de annak rest utánna nézni valójában mi ennek a hiresztelésnek az alapja.

A másik a kocsmastílusu agyonművelt: "höhö há ha lesz akkor jól leiszom magam azé előtte" vagy "hö ez baromság".

Az igazság az hogy az egész a maja naptáron alapul, mely állítólag a mi Gergely naptárunknál is pontosabb. A maja naptár egy 2000 ezer éves ciklus végét jelzi (tehát már több ilyen "világvége" is volt) de NEM VILÁGVÉGÉT. Az asztrológusok emlegetik többek között a vízöntő korszakának eljövetelét és még sokan sok mindent csatolnak hozzá, de a lényege hogy eggyik korszakból átlépünk a másikba. Hogy ennek mi lesz a jelentősége nem tudni, de világvége nem lesz. Dióhéjban ennyit és érdemes lenne a debil, paranoiás amcsi katasztrófa filmek helyett inkább ezeknek tudományosan utánna néznie mindenkinek.

2012. ápr. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az egészet egy véget nem érő félelem újabb megnyílvánulá-

sának tartom . Az elmúlt ezer évben több száz próféta hozakodott elő újabb és újabb világvége dátumokkal .Szükségtelen mondanom , hogy ezek közül egy se teljesült . Különben a 2029-es dátumhoz hozzátenném , hogy akkor csupán

megközelít minket az Ápofisz és csak 2036-ban csapódik be

a Földbe .

2012. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!