Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012-ben világvége?

2012-ben világvége?

Figyelt kérdés

Nem igazán hiszek benne:p De érdekel a téma. Olvasgattam utána, és egyre jobban érdekel, hogy ki indíthatta el ezt a 'lavinát'?! Mit szóltok ehez a szöveghez, ezt is olvastam valahol?:

"Az éppen aktuális világvége hirdetőinek legfőbb érve, hogy a maják naptára 2012-ben véget ér. A világvége mostani jövendölői szerint ekkor a Nibiru nevű titokzatos bolygó megközelíti a Földet (a maják ilyet nem állítottak). A Nibiru megállítja a Föld forgását, felcseréli mágneses pólusait, sőt "néhány hétre" még Nap körüli keringését is megszüntetheti. Emiatt világméretű földrengések, szökőárak támadnak, amelyek elpusztítják az emberiséget."

Tudtok ti valami konkrétat erről a Nibiruről? (Már ha létezik egyáltalán)

És, aki hisz abban, hogy 2012-ben eljön a világvége, az írja le hogy miért. Aki nem hisz benne, az is érveljen. Kiváncsi vagyok mások felfogására:D

És több mint valőszínű, hogy rossz kategőriába írtam a kérdést, bocsi..



2012. szept. 9. 16:01
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Őszintén nem tudom, hova tegyem ezt a világvége kérdést, de valahogy nem hiszek abban, hogy pontosan december nemtudomhányadikán megszűnik a világ. Valahogy hihetetlen. Nem történhet mindez napról napra, vagy hetekről hetekre, sőt hónapokról hónapokra sem. A Földünk tönkremenőben van, de ahhoz, hogy teljesen megszűnjön szerintem évszázadok, évezredek kellenek.

Különben a Nibiru vagy Planet X (ahogy tetszik) csak egy mitosz, ahogy én tudom. Senki nem látta még soha. Itt egy cikk a NASA oldaláról: [link]

Esetleg konyhanyelven itt a kiskegyedben is le van írva:

[link]

2012. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aki meghal, annak világvége. A Fuji kitörését jelezték, meg ki tudja mi lesz még.
2012. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. szept. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ahhoz hogy a Föld, ennyire kilendüljön a forgásából, sőt hogy a mágneses pólusai is felcserélődjenek, egy nagyon-nagyon nagy bolygó kéne. Elvileg ez lenne a "nibiru" namost, ennek a bolygónak mindenképpen a naprendszeren kívűlről kell jönnie. Mire ideérne valószínüleg beleütközne, de legalábbis más irányba terelné a Jupiter és társai. De tegyük fel hogy elér hozzánk. Mivel elvileg 3 hónap múlva érne ide, már az égen rég feltűnt volna egy ekkor méretű bolygó. Egy hobbi csillagász a kis teljesítményű távcsövével is simán látni lehetne, és akkor ne is beszéljünk a NASA szuper távcsöveiről. Egyszóval már látnánk. Ahhoz meg, hogy ne vegyük észre olyan kicsinek kéne lennie, amekkora méretekkel rendelkezve semmi radikálisat nem tudna okozni.
2012. szept. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 DubstepMan válasza:
Én nem hiszek ebben de akkor is félek ha tévedtünk és mégis eljön a világvége. Ti nem féltek ?
2012. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem félek...A halál, az előbb-utóbb úgyis bekövetkezik. Ha nem most, dec. 21-én, akkor máskor. Remélhetőleg nem lesz fájdalmas..Aztán ennyi :D
2012. szept. 13. 11:17
 7/7 anonim válasza:
hiába nagy távcsö ha eltitkolják vagy valami hát gondolom nem az lesz az elsö hogy kikürtölik és mindenki amerre lát.meg néztem az ilyen világvégés filmeket és feltünt hogy az emberek tv t cd lejátszót meg ilyeneket visznek lopnak de mi a fas znak neki ha ugyis világvége ha meg már lopsz akkor sztem vizet konzervet meg ilyeneket ez még mindig értelmeseb mint az elektronikai cuccok:D
2012. szept. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!