Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki megindokolja, miért...

Valaki megindokolja, miért lenne jó több atomerőmű M. o. -on?

Figyelt kérdés
Szerintem sehol se lehet kiküszöbölni a baleseteket, mindenhol ott az esély, és ezek hasadóanyagok...
2012. aug. 21. 21:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Az atomerőművek elvileg kicsit se szabályozhatóak. Ezt még az üzemlátogatáson is elmondták nekünk, pedig ott próbáltam csak pozitívat mondani, mindent pozitívan beállítani... De ezt, mint hátrányt, elmondták.



A 9-es földrengést kibírta, a szökőár tett be, akkora szökőárról pedig nem is álmodtak.

2012. aug. 24. 14:04
 12/21 Silber ***** válasza:
100%

Én is voltam már atomerőműben...

Kicsit se szabályozhatóak? Ez blődség. Valamit biztosan félreértettél. A radioaktív bomlás folyamatát, azt valóban nem lehet befolyásolni. De a láncreakciót nagyon is. Ha nem lenne szabályozható, nem engednék egyáltalán működtetni, sőt, már az első napon úgy megugrana a reaktor hogy taccsra vágná saját magát. A szabályozó moderátorrudak, és a reaktorvíz is ezt a feladatot látja el.

Az atomerőművekben olyannyira erősek a biztonsági előírások, hogy az áramkörökben sok évig nem engedtek félvezető diódákat használni sem, csakis reléket. És ez sok-sok nagyságrenddel kisebb kockázati tényező, mint egy szabályozatlan nukleáris reaktor.

2012. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem én próbáltam pozitívat mondani, hanem ők... nyilván. :D

Elírtam.

2012. aug. 24. 14:16
 14/21 A kérdező kommentje:

Jó lehet, hogy én fogalmazok pontatlanul.


Azt mondták, hogy a mai atomerőművek alaperőművek, ami azt jelenti, hogy u.annyit termelnek éjjel-nappal, minden körülmények között. A 3. generációsak már szabályozhatóak lesznek az igényeknek megfelelően.

2012. aug. 24. 14:18
 15/21 Silber ***** válasza:
Ez így már egészen más. Te a termelőkapacitásra gondoltál, és nem a műveleti paraméterekére.
2012. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Persze hogy jo lenne, ukrainaban 8 atom eromu van, termeszetesen mind biztonsagos es ne csernobilra gondoljunk, mert az egy helytelen kiserlet miatt robbant fel! Pl. Ukraina majdnem osszes nagyvarosaban van trolibusz illetve villamos, igy a kozlekedes nagyon olcso, az elektromos aram 8ft atszamolva kilowattonkent, lakossagi tarifaval, oroszorszagban is rengeteg atomeromu van, amugy nagyon sok ukran es orosz varost bejartam es sokkal tisztabb a varosok levegoje mint itthon ennek koszonhetoen! Sajnos az atomenergiaval az a foproblema, hogy meg nem talaltak fel az ugynevezett szabalyozott fuziot,ami azt jelenti hogy az eromu automatikusan tudna mukodno,a maghasadast tudnak szabalyozni, mint a robbanomotornal a motor egeset. Csernobilban az oroszok 1986. majus 4. en ezt probaltak kikiserletezni,azonban nem sikerult...A masik problema, hogy nalunk is volt nagy problema pakson, sokkal nagyobb mint amit az embereknek elmondtak. A francia gyartmanyu futoelem elrepedt, es a francia anyaceg sem tudott vele mit kezdeni, csak az orosz tudta megoldani a problemat. a 21. szazad embere meg nincs felkeszulve az atomenergia hasznalatara,sem az elhasznalt futoelem tarolasara. a ruszkik is kazahsztanban assak el a kiegett elemeket egy darabig.... es utana???? Termeszetesen en is helyeslem az atomeromuvet,de mint mondtam gyerekek vagyunk meg hozza....
2012. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Alaperőművek... Ha túl sok lenne M.o.-n, hova tennénk a sok felesleges áramot? Tudtommal néhány országban éjjel kínjukban kivilágítják az autópályákat."


Jelenleg is a termelt energia javát eladjuk külföldre drágán, és külföldről veszünk olcsón. Több atomerőművel továbbra is el tudjuk adni drágán, de nem kell annyit vételeznünk: több pénz marad itthon.


"Ha elássuk a "végtermékeket", akkor végeredményben "eltűnnek", talán ártalmatlanok.. de tényleg megmaradnak. Nem kellene a megmaradt végtermékmennyiséget minimalizálni?"


Ahonnan kiásták a hasadóanyagot, ott nem sugárzott évezredeken keresztül?



"Nem tudom biztosan, marad-e plutónium. Ha igen, azt ellophatják, atombombát gyárthatnak. "


Melyik atomerőműben van plutónium?


"Ha egy-két központban termeljük a villamosenergiánk nagy részét, sebezhetővé válik a rendszer, könnyű nagy áramszünetet csinálni."


Végszükség esetén bármikor lehet külföldről elektromos áramot vételezni, már ma is.

2012. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, a még nem használt fűtőelemek mellett lehet lenni akár, akár meg is lehetne őket fogni puszta kézzel. Javítsatok ki, ha tévedek.
2012. aug. 24. 17:01
 19/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mikor voltak utoljára aktív használatban ;).


De azért ez így eléggé nyers kijelentés.

2012. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A még nem használtak még nem voltak aktív használatban, nem?
2012. aug. 24. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!