Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » én is okos akarok lenni. De,...

én is okos akarok lenni. De, hogyan?

Figyelt kérdés
most, hogy mindjárt itt az iskola rá szántam magam, hogy kiírjam ezt a kérdést. már nagyon elegem van abból, hogy tanulok-tanulok de, mégis csak 2-3 tanuló vagyok. mindigis 4-5 tanuló szerettem volna lenni, egy okos gyerek. minden nap magamtól leültem és tanultam, leckét csináltam, egészen estig ültem és magoltam és másnap mindig jöttek a rossz jegyek. sajnos annyira 'elromlott' a dolog, hogy most életemben először meg is buktam sajnoa, matekból és fizikából is de, készülök a pótvizsgára, át akarok menni és jövőre sokkal jobb tanuló lenni. de, hogyan? nagyon elvagyok keseredve.
2012. aug. 13. 17:09
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
100%

Tudom, hogy már régi a kérdés, de azért elmondanám a véleményem.

Először is kezdem azzal ami picit kiakasztott:

Nem értem, hogy bizonyos embereknek miért kell olyan pofátlan, beképzelt, arrogáns, bunkó módon viselkedni. Szerintetek olyan jó érzés az amikor valakire azt mondjátok, vagy arra célozgattok, hogy hülye (gyengébb képességű)? Miért nézitek le annyira a másik embert? idióták...


Szóval kedves kérdező!

Az, hogy valaki hogyan teljesít az iskolába, az, hogy mennyi idő kell neki ahhoz, hogy vmit megtanuljon az rengeteg mindentől FÜGG, elég összetett dolog ez. Itt most nem kezdem el felsorolni ezeket, hogy mitől függ.


Én annyit tanácsolnék, hogy kérjél segítséget kitűnő/jeles osztálytáraidtól, téged tanító tanároktól (nem órán, hanem szünetben, vagy egy megbeszélt időpontban, hogy szeretnéd ha időt szakítana rád) vagy egy olyan embertől akiben megbízol, aki segítőkész és okos azért, hogy beszélgess velük, hogy ők hogyan tanulnak/tanultak. Milyen tanulási módszerek vannak. Adjanak tanácsot, hogy hogy kell jól tanulni. Mert ahogy már előttem is említettek ez egy nagy kincs, hogy ilyen nagy szorgalmad, kitartásod van. Ezért biztos, hogy sokan felnéznek rád és tisztelnek.


És meg egy dolgot mondanék:

Nekem az egyik tanárom (aki előtt le a kalappal, úgy is mint ember és mint tanár) mondta, hogy neki régebben volt egy tanítványa, aki éppenséggel nem volt túl jó képességű diák, de mindenáron jogász szeretett volna lenni. És mint köztudott a jogi egyetemre nagyon magas a pontszám és az magát az egyetemet sem könnyű elvégezni. És nem ment annyira jól neki a történelem (mert akár mennyire is úgy gondolják sokan, hogy ahhoz csak szorgalom kell, NEM mert ész is kell hozzá, mert ott is kell lenni logikának, látni kell az összefüggéseket, és azzal h vki szorgalmával bemagolja, nem biztos h 1 vagy 2 hét múlva is emlékezni fog rá, és ezt nem csak én gondolom ezt, hanem a tanárok is megerősítettek ebben, amúgy gimibe járok). Szóval vissza a történethez: de ennek ellenére ez a diák végtelenül szorgalmas volt, nagy kitartása, hogy nem adta fel és küzdött álmaiért. Ez a diák 6 osztályos gimis volt, tehát a 7. osztályt gimiben kezdte, és évről évre ahogy úgymond edzette az agyát azzal, hogy mennyire szorgalmas volt, azzal odáig jutott, hogy évről évre egyre jobb képességű lett, és eljutott addig, hogy utolsó évben (12.-ben) ő volt az osztály egyik legjobb tanulója. Felvették az egyetemre és ott sincsenek neki problémák, mármint könnyen veszi az akadályokat. Szóval egy kicsit rosszabb képességű diákból is lehet jó képességű. És az is igaz, hogy egy jó képességű diák, aki nem használja az agyát, aki nem szorgalmas, előbb utóbb az is butább lesz, a lejtőn egyre jobban lefele fog haladni. Szerintem sokkal többet ér az az ember aki a szorgalmával ennyit el tud érni, mint az aki a kisujjából rázza ki a tanulást, viszont egy nagyképű majom, ezek az embererek hiába jó képességűek, de nem lesznek értékes emberek mások szemében.

Félre ne értsd, én nem arra céloztam, hogy rossz képességű vagy, vagy hasonlók csak gondoltam megosztom veled ezt, és mindenkivel aki látja. Mert nagyon tanulságos történet, és ezzel szeretnék biztatni mindenkit. :)

2013. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Oh, és még lenne pár kérdésem a kérdezőhöz: Hogy sikerül ez a tanéved? Milyen volt a félévid? Meg vagy magaddal elégedve? Látsz javulást?
2013. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
előszöris köszönöm a választ. igen, látok némi javulást, sokkal jobbak a jegyeim, mint tavaly ilyenkor. :) most még jobban belehúztam. és örülök, hogy megosztottad velem ezt a történetet, mert én is szeretnék egyetemre menni (de, mindig úgy gondoltam, hogy hülye vagyok hozzá) de, ez a történet erőt adott hozzá :)
2013. febr. 14. 18:11
 24/26 anonim válasza:

Örülök, ha erőt adtam és annak is, hogy jobbak a jegyeid.


Még annyit mondanék, hogy NE hagyd azt, hogy olyan emberekkel legyél, ne olyan emberekkel barátkozz akik elkeserítenek, vagy pesszimisták vagy akik az önbizalmadat levihetik. Pl. itt olyanokra gondolok akik lenézhetek, int itt is pl. néhány hozzászólásban tapasztalható. Fontos, hogy mindig pozitívan gondolkodj és ne hagyd, hogy befolyásoljanak a negatív kritikák/beszólások stb. Olyanokkal barátkozz olyan emberek legyenek körülötted akik ambíciózusak, akik csak előre vihetnek, akik mellett nő az önbizalmad mert ezzel segítenek abban, hogy egyre jobb légy és ne add fel sosem.

2013. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt mondanám, hogyha kritikát kapsz akkor gondolkozz el azon, hogy lehet, hogy van alapja és TEGYÉL ELLENE, illetve ha valaki akár lehülyéz akkor állj a sarkadra és bizonyítsd be, hogy nincs igaza!


Annak semmi értelme, hogy s3ggnyalókkal vedd körbe magad, attól fejlődni nem fogsz.


Ha nekem valamire azt mondták régen, hogy nem tudod megcsinálni / nem vagy elég jó hozzá / nem vagy rá képes akkor juszt is megcsináltam, addig nem nyugodtam, amíg be nem bizonyítottam, hogy megy az nekem. Szerintem ez a jó hozzáállás, ha előre akarsz lépni.

2013. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Előző válaszoló:

Igen végül is igazad van.

De lehet, hogy rosszul írtam le, vagy te értelmezted félre, de én úgy gondoltam, hogy azért vegye körül magát a kérdező csupa olyan emberrel akik ambíciózusak, akik biztatnak, akik okosak, mert szerintem az is előre fogja vinni. Mert ez egy húzóerő lehet a másik ember számára. Ugyanis azzal, hogy látja, hogy mennyire törekvőek, hogy mennyi mindent tudnak akkor is kialakul az emberben ha még nem is tudatosan, de tudat alatt, hogy én is olyan akarok lenni mint ők, én is olyan jó jegyeket akarok szerezni, én is akarom azt, hogy megdícsérjenek engem is, ne csak őket stb. stb.


De mindenképpen igazad van, mert akkor is tud fejlődni az ember ha ennek az ellenkezője történik, viszont azzal meg az a gond, hogy ahhoz lelkiekben nagyon erősnek kell lenni. Nem jó az, ha bántja az egyik a másikat. Nem jó így bemenni egy közösségbe/osztályba. Mert az ha valakit fizikailag bántanak nyilván fáj, rossz érzés. De ezek a sebek hamar begyógyulnak. Viszont ha a lelkét bántja valaki akkor azt nem lehet kenegetni krémmel, hogy begyógyuljon a seb. Ahhoz sokkal több időnek kell eltelnie, sokkal bonyolultabb.

2013. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!