Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » én is okos akarok lenni. De,...

én is okos akarok lenni. De, hogyan?

Figyelt kérdés
most, hogy mindjárt itt az iskola rá szántam magam, hogy kiírjam ezt a kérdést. már nagyon elegem van abból, hogy tanulok-tanulok de, mégis csak 2-3 tanuló vagyok. mindigis 4-5 tanuló szerettem volna lenni, egy okos gyerek. minden nap magamtól leültem és tanultam, leckét csináltam, egészen estig ültem és magoltam és másnap mindig jöttek a rossz jegyek. sajnos annyira 'elromlott' a dolog, hogy most életemben először meg is buktam sajnoa, matekból és fizikából is de, készülök a pótvizsgára, át akarok menni és jövőre sokkal jobb tanuló lenni. de, hogyan? nagyon elvagyok keseredve.
2012. aug. 13. 17:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

# 9


Nálam jobban szerintem a középiskolában senki nem sz@rt bele én unta magát halálra (legalábbis én nem ismerek senkit...) mégis 3-as volt a legrosszabb osztályzatom - az is konkréten olyan tárgyból volt, ahol a büdös kurv@ anyjába küldtem el 9.-ben a tanárt (mert egy igazi hülyegyerek voltam), ezért nem voltam a szíve csücske...


Leckét sosem írtam, tulajdonképpen 2 db füzettel jártam ki a NÉGY gimnáziumi osztályt, a tankönyveim az érettségi másnapján is úgy álltak a gyári fóliában, ahogy átvettem őket.


Ezek után kötve hiszem, hogy ha valaki csak egy ici picit is akar vagy tesz érte akkor irreális egy min. 3-as... Nekem még úgy is összejött, hogy telibe sz@rtam.

2012. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

nemtudom, hogy te milyen iskolába jártál de, most (legalábbis az én iskolámba) eggyáltalán nem így van! egész évben járt hozzám külön tanár, amikor nem ment valami matekból vagy fizikából felhívtam, hogy jöjjön már el mert olyan hülye vagyok, hogy nem értem. eljött, elmagyarázta a dolgokat. minden fizika és matek dolgozat/témazáró előtti nap egész nap csak matekoztam/fizikáztam, gyakoroltam, ahogy haza értem leültem és egészen este 7-ig csak gyakoroltam. de, mégsem tudtam kettesnél jobbra megírni a dolgozatokat. minden dolgozat előtt tánat jött hozzám(nemtudom, hogy mennyi pénzt b. sztunk ki az ablakon de, nem keveset az biztos, és úgy látszik, hogy a semmiért! ) és az egész napot végig gyakoroltam, az órákon direkt elölre ültem, hogy lássak, haljak mindent odafigyeltem órán. . nekem te ne mond, hogy ha csak egy kicsit is tettem volna érte valamit akkor simán meglenne a hármas.

2012. aug. 16. 12:32
 13/26 Alaque ***** válasza:
100%

Tizenegyedik!

Én is ismerek olyan iskolát, ahol elég, ha nagyjából bejárkálsz az órákra, megvan a hármasod, ha meg még a tanárt sem kurrvaanyázod le, akkor négyes-ötös lehetsz. Nem nagy büszkeség, csak "jó" sulit kell kifogni.

2012. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Alaque ***** válasza:

Egyébként én sem voltam épp éltanuló. Emlékszem arra az egy alkalomra, amikor nem suliban, óra előtt tanultam a négy év alatt. Mégis enyém lett az osztály egyik legjobb érettségije. Szerencse is kell hozzá.


Egyébként matektanárral én is próbálkoztam párszor, de semmi eredménye nem volt, hiába küszködtem, a kettesért is megfeszültem dolgozatkor. De ez továbbra sem azt jelenti, hogy hülye lennék. Egyszerűen csak utáltam, és nem akartam megcsinálni.

2012. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A Teleki Blankába jártam Budapesten. Nem gondolom, hogy olyan mucsaröcsögei iskola lett volna, ahol a 2 szép szemedre kapsz jegyet.


kérdező, veled valami hatalmas gond van, ha magántanár mellett képes vagy megbukni. HATALMAS nagy gond...


Én konkrétan (2 haverommal) különbözeti vizsgát tettem 2.-ban 3 nap tanulás után...

2012. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
erre én is kezdek rájönni, hogy gond van....
2012. aug. 16. 14:19
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Itt most nem feltétlen arra kell gondolni, hogy agyilag vagy zokni. Lehet nem érted, hogy miként kéne az olvasott / hallott információt feldolgozni.


Mindig mindennek (különösen igaz a matek / fizika / kémia, stb...) az összefüggéseit és a logikáját kell megérteni. Pl.: ha kémiából megérted miként működik pl: a kovalens kötés vagy hogyan kell egy egyenletet rendezni akkor gyk. bármit meg tudsz oldani. Ha csak magolod, hogy H + Cl = HCl2 akkor ??????? lesz a vége, hogy ezt hogyan is kéne rendezni....

2012. aug. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:

Szia !

Ne add fel a tanulást ! Meg foglya érni most lehet úgy látod gyenge vagy a többiekhez képest de ne add fel ! A szorgalom a lényeg és belőled az nem hiányzik ! Nem ér többet nálad egy okos ember mert ami neked van az kincs és az a szorgalom ! Ne csüggedj azon hogy 2-es vagy . Nem csak a Biológiából , Fizikábol lehet megélni . Ha van kitartásod ami szerintem van kezdjél el sportolni , zenélni , rajzolni vagy festeni ami szimpatikusabb minden ember hivatott valamire az életed során megmutatkozik hogy mi az van akik nem veszik észre ( nem akarják észrevenni) és olyan munkájuk lesz amit nem szívesen csinálnak . Aki azt mondja magára Okos az beképzelt hiszen olyan nincs :D Csak magas intelligenciával rendelkező emberek vannak !

2012. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:

Idézem neked a klasszist: "ahhoz anyucikád n.nája kell, és még akkor sem biztos". (Hofi Géza)


Okosnak csakis születni lehet. Sok mindent lehet pótolni vassszorgalommal, de arról ne álmodozz, hogy olyan képességeket kaphatsz tanulással, amelyek alapja veleszületett. Sajnálom, de így van. Jobb, ha elfogadod magad olyannak, amilyen vagy és nem teszed tönkre az életed azzal, hogy olyan akarsz lenni, amilyen soha nem lehetsz.


Ha közepes képességű vagy, akkor az vagy. Na és? Kiváló szakember lehet belőled, a vízvezetékszerelőtől kezdve az ápolónőn át a rézművesig. Éppen annyit érsz emberileg, mint mindneki más; és ami a legfőbb: boldogabb, kiegyensúlyoztottabb leszel, mintha halálra görcsölnéld magad azért, hogy hármas képességekkel színötös akarj lenni. Minek?

2012. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Alaque ***** válasza:
Micsoda pökhendi egy alak vagy te, utolsó...
2012. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!