Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudósok tényleg elitkolják...

A tudósok tényleg elitkolják a teleportálási technológiát az olajcégek miatt?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 18:19
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

A kérdés nem az volt, hogy hogyan működik a teleportáló gép, hanem hogy miért titkolják el a létezését!

Én is elmondtam a véleményemet!

De még egy dolgot mondok, azért titkolják, mert így helyzetelőnyben vannak a többi hadsereghez képest.

Bár az is megtörténhet, hogy nem is az usa fejlesztette ki a telportációt, hanem a ruszkik vagy mások, de az usa a valószínűbb!

2012. júl. 11. 20:19
 12/31 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy eltitkolják, de Alfred Bester kiszivárogtatta a hírt még a hidegháború idején. Nem tudtad? Persze regénynek álcázta, ez azonban annyira olcsó húzás, mindenki átlát a szitán.
2012. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 SPAWN77 válasza:
79%

A teleportálás létezik! "Azonnali átvitelnek" nevezik, de az embereknek nincs elég Ki-jük a végre hajtásához:)

Son Goku voltam :D

2012. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"Például az olajcégek miatt nem mehet vízzel az autó.

Mert már ez is létezik,de próbáld meg szabadalmaztatni,kíváncsi lennék meddig élnél. "


Hidrogénmeghajtásnak hívják, általános iskolában tananyag volt nekem még anno. Csak ebben az egészben egy a bibi: tiszta hidrogént nem igazán fogsz találni. A legolcsóbb módja az előállításának az, hogy a vizet felbontod elektrolízissel oxigénre és hidrogénre. Azonban a felbontás több energiába kerül, mint amekkora a hidrogén elégetésével keletkezik, vagyis egyenlőre ennek semmi értelme. Vagy találsz egy olcsóbb hidrogénforrást, vagy marad az olaj.

2012. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
A telefon is régi sci-fi könyvben szerepelt legelőször, aztán kifejlesztették és lám...tele vagyunk telefonokkal :)
2012. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

"Például az olajcégek miatt nem mehet vízzel az autó.

Mert már ez is létezik,de próbáld meg szabadalmaztatni,kíváncsi lennék meddig élnél. "


Egely György már hosszú évek óta bneszél a vízautóról, aztán mégius él még.


Igaz, működő vízautót sem mutatott még be és nem is fog.

2012. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
44%

"Egely György már hosszú évek óta bneszél a vízautóról, aztán mégius él még.


Igaz, működő vízautót sem mutatott még be és nem is fog."


Egely György egy ügynök, akinek a feladata hogy hiteltelenné tegye a dolgot, ez nem jutott még eszedbe?! :D

2012. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
88%

A teleportáláshoz kell azért egy-két dolog. Az egyik, hogy az embert alkotó összes atom helyzetéről kell egy „pillanatfelvételt” készíteni, méghozzá angströmös felbontással. Tehát kell egy atomszkenner, és ennek olyan gyorsnak kell lennie, hogy egy embert egy atom rezgési idején belül (ami a másodperc töredéke) le kell szkennelnie, és az adatokat le kell tárolnia. Egy 70 kilós emberben kb 7 E+27 darab atom van, mindegyiknek a háromdimenziós koordinátáját letárolni atomonként kb harmincmilliárd számjegyet jelent, ami ha jól számolom, 2,1 E+38 számjegyet jelent körülbelül. Ha 4 biten ábrázolok egy számjegyet, akkor 6,5 E+36 byte tárolókapacitás szükséges, amit tehát egy másodperc töredéke alatt meg kell tudni írni. Ha egyetlen vasatomon tudnánk tárolni 1 bit információt, akkor a winchester össztömege ami ezt tárolja másfél millió tonna lenne. És ez csak a lemez része a motor és az olvasófej nélkül. Ma jellemzően több atom kell egy bit adat tárolásához. Tehát a teleportgépünk adattároló egysége egy másfélmillió tonnás aprócska gép, amiből mindkét oldalon kéne egy.


Akkor ezt az adatmennyiséget át kell vinni a túloldalra. A legnagyobb mai adatátviteli sebesség 2,56 Tbps. Ez nyilvános, vajon mennyit becsüljünk a katonáknak, mint titkos adatátviteli képesség? 10-szer ennyit? 100-szor ennyit? Legyen 1000-szer ennyi, 2560 Tbps. Még akkor is évmilliárdok szükségesek ekkora mennyiségű adat átviteléhez. Sokkal egyszerűbb lenne az egész gépet átvinni hajóval. A legnagyobb hajó kb 570000 tonnát bír szállítani, kb három fordulóval átviszi a teleportgépet a túloldalra.


Aztán kéne egy gép, ami a semmiből embert tud szintetizálni. Mondjuk feltöltjük mindenféle atommal, és az információk alapján összerakja az embert. Mindezt persze nagyon gyorsan kell csinálnia, mert a már kirakott atomok azonnal mozogni kezdenek, elmozdulnak, tehát lehetőleg egy atomrezgésnyi idő alatt. Persze ha ma lehetne bármit szintetizálni atomokból, akkor a katonaság a gépnek ezt az alegységét nem csak teleportra használná, hanem pl fegyvergyártásra, méreggyártásra. Sőt, benzint lehetne vele csinálni. Ha olcsóbb lenne molekulát gyártani mint szállítani, akkor a katonaság igenis csinálná magának a benzint és nem venné. (Bizony a katonaság is függ a genyó olajcégektől, és nem szeretne függeni. Nem olyan egyszerű a világ, mint az össszeesküvés-elméletekben.)


Akkor ott van a következő probléma, hogy az eredeti embert ki kell nyírni, mert amit eddig leírtam, az valójában egy ember-fénymásoló gép, leszkennelt és lemásolt egy ugyanolyan embert. Mikor nyírjuk ki az eredeti alanyt? Ha meggyőződtünk róla, hogy a túloldalon egy életképes másolatunk van? MI van, ha a másolásba hiba csúszik, de már kinyírtuk a delikvenst? Szóval a biztonság miatt átmenetilag két kópiánk van a célszemélyből, egy az egyik oldalon, egy a másikon. Hoppá, és még egy dolog: le van tárolva az összes adat róla, tehát az összeszerelő gépben simán csinálhatnánk egy újat.


Tehát egy ilyen teleportmasinával bármit (fegyvert, embert stb) lehetne másolni végtelen mennyiségben, a hullákat atomokká égetni majd újra hasznosítani. Ha nekem teleportgépem lenne, akkor a legjobb katonámból készítenék 10000 példányt fegyverestül (hisz azt is másolna), és azt vetném be.


Ha a katonaságnak lenne ilyen technológiája, akkor nem a katonáit teleportálgatná, hanem tizedbolhaméretű kémrobotokat gyártana milliótonnaszám, amik mindenhol ott lennének, és kinyírnák az összes ellenséget, bemásznának a fegyvereikbe, tönkretennének mindent, és még lehallgatásra is képesek lennének.


Szóval a teleporthoz olyan brutál technológiák kellenének, amik ha léteznének, annak látnánk a nyomait.

2012. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

18-as:


Teljesen logikus, amit leírtál, bár nem számoltam utána, elhiszem neked a számokat.


Nem veszed azonban figyelembe az adattömörítési lehetőségeket. Nem szükséges minden atomot (pontosabban a róla való infót) külön-külön eltárolni, bőven elegendő, ha pl. az atomok alkotta fehérje, enzim, DNS stb, sőt akár egész sejt infóját tároljuk el. Pl. minden sejtben azonos a DNS, ezt fölösleges minden egyes sejthez újra meg újra tárolni. Az izmokat, kötőszöveteket, vért alkotó sejtekről sem kell atomi szinten infót rögzíteni.


De még tovább megyek, a DNS-ünk lényegében tartalmazza a testünk felépítésének teljes tervrajzát, a többit már a hólyagcsíra fázistól kezdve a sejtek automatikusan "tudják".


Még az igazán lényeges agynál is óriási tömörítési lehetőségek vannak, hiszen a valódi infót az egyes neuronok egymás közötti neurális kapcsolatai hordozzák. Maga az egyes neuron igen nagy tömörítéssel leírható, hiszen bár igen sok típusuk van, az alkotóelemeik eléggé "szabványosak". A gliasejtekre ez még inkább áll.


Gondold el, az egy nanoszekundummal ezelőtti énem lényegében pontosan megegyezik a mostani énemmel, holott ha atomonként akarnám leírni a két énem felépítését, minden valószínűség szerint egyetlen atom helyzete sem lenne azonos.


Egy kis hasonlat a te módszered és az én módszerem közötti különbség érzékeltetéséhez. Vegyünk egy könyvet, amit le akarunk másolni. Te beszkenneled a könyv minden oldalát, és eltárolod őket BMP formátumban, kapsz egy 100MB-os file-t. Én ráeresztek egy OCR programot, és a végeredmény lesz egy 100kB-os file. Itt csak 3 nagyságrend az eltérés, a test másolásánál ennek a nagyon-nagyon sokszorosa.


Egy másik példa, talán az előzőnél is jobb. Adott egy 1 méter sugarú kör. Ha egy mikrométeres pontosság kell, akkor te leírod pixelgrafikusan egy 1.25E+5 MB-os fekete-fehér BMP file-ban. Én leírom egy néhány száz byte-os SVG vagy még inkább SVGX file-ban.

2012. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
83%

Ebben részben igazad van, részben viszont nincs igazad.


Az első probléma, hogy ahogy te az embert elképzeled, az nagyon fals, nagyon egyszerűsített modell. Lehet, hogy minden sejtben ugyanaz (hasonló) a DNS alap szekevenciája, de annak állapota is van, másodlagos módosulások, kondenzáltsági fok (régiónként), épp kötött állapotú fehérjék, épp folyó transzláció, stb. Egy csomó ilyenről még nem is tudunk, épp hogy nemrég lettek felfedezve. Nagyon veszteséges azt mondani, hogy nesze itt egy DNS minden sejtbe. Tehát lehet, hogy van ahol lehetne tömöríteni, de még nem tudjuk hol. Nagyon sok sejtes folyamatnál számít az előzmény, azaz az aktuális kölcsönhatások állapota, ami nyilván az előző kölcsönhatások kimenete, ami meg az azt megelőzőké. A sejtek anyagait simán összekeverve teljesen más kölcsönhatásokat is kaphatunk, akár életképtelen sejtet. Tehát nem elég a fehérjéket darabra lemérni, zsírburokba csomagolni és kész az élet. Ha ilyen egyszerű lenne, már tudnánk mesterséges életet csinálni. Még azt se tudjuk megcsinálni, hogy egy bacit „kihámozunk” a burkából és újra becsomagoljuk, pedig így legalább a belső összetétele nem változna. Szóval amíg nem tudjuk, mi az a nüansz ami az életet életté teszi, addig nincs más választás, mint a legapróbb részletenként lemásolni, és reménykedni, hogy működik.


Az idegrendszerről is elég kezdetleges az elképzelésed. Épp most voltam egy konferencián, ahol az emlékek kialakulásának genetikájáról is volt egy előadás. Ma még csak épp hogy pedzegetjük, hogy az idegsejtek milyen belső struktúrákkal rögzítik az emléknyomokat, de találtak pár gént, ami ehhez hozzájárul, méghozzá intracelluláris fehérjekoncentráción keresztül. Tehát amíg te az agyat egy 3D gráfnak nézel csúcsokkal és élekkel, azok a csúcsok valójában eddig meg nem fejtett paramétereket hordoznak a molekuláris szerkezetükben.


Ha az embert csak a DNS-e határozná meg, akkor az egypetéjű ikrek minden porcikájukig megkülönböztethetetlenek lennének. Ezzel szemben az ujjlenyomataik, a jellemük, az arcuk, a testük eltéréseket mutat, plusz a szerzett dolgok: sebhelyek, tetoválások, fogszabályzás. Nyilván a teleportálás "előszobája" lehetne, ha DNS alapján tudnánk egy ikret gyorsan (!) klónozni a célszemélyről, és valahogy feltölteni az emlékeivel, de nyilván nem ugyanaz lenne a két személy, pl az ujjlenyomatuk. Nekünk pedig az a célunk, hogy a célszemélyt konkrétan átvigyük, az agyában tárolt tudást, a tetoválását, és nyilván sajnos a félig kialakult tüdőrákját is.


Az ember nem modellezhető a könyv-bmp-OCR modellel, ahol csak a szöveg a lényeg. Ha belegondolsz, egy könyv esetében is számít a betűtípus, a szedés, amit egy OCR már nem biztos, hogy visszaad, szemben egy nagy felbontású képpel. De az ember sokkal inkább olyan, mint egy középkori kódex: kézzel írott, különböző tintákkal, a margókon rajzok és helyesbítések, sőt olykor száz évvel később odaszúrt megjegyzések, mindezt hajszálvékony ecsettel. Amikor egy ilyet digitalizálsz, nyilván hatalmas felbontású kép kell róla, mert fogalmad sincs, hogy melyik véletlenül elejtett apró tintapaca vagy halványan látható satírozás lesz fontos egy elrejtett kód megfejtéséhez. (Meg hát a kódex nem egyenlő a szöveggel.) Márpedig ilyen látszólag nem fontos „elrejtett tintapaca” elég sokan van az élőlényekben. Ne feledd, hogy amikor egy egész embert akarsz átvinni, nem kockáztathatsz esetleges veszteségekkel.


(Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a digitalizálási formáknál a tömörítést általában a veszteségmentes formák után dolgozták ki, tehát mégiscsak kéne egy működő teleport abban a formában, amit én írtam fel, mielőtt meg lehet tömöríteni akár 10-20-sok nagyságrenddel.)

2012. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!