Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan tudják a tudósok, hogy...

Honnan tudják a tudósok, hogy milyen a mi galaxisunk?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek hozzá, csak érdekel a téma. Mégis honnan tudják, hogy milyen alakú a galaxisunk? Hiszen belülről látjuk...
2012. ápr. 3. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
valóban elég nehéz megállapítani. Nem is biztosak benne, hogy olyan, csak a megfigyeléseik alapján erre következtetnek. amúgy biztos pontot a többi galaxis alakja adja, Így tudunk mihez hasonlítani.
2012. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta, más galaxisokat megfigyeltek, kategorizálták, és a sajátunk megfigyelése elég jól egybevág egy ilyen csoporttal. (Korábban spirál, manapság sokan kezdik a küllős formát elfogadni.)
2012. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
A nap meg a bolygók ahogy állnak , feltételezik hogy ilyen a galaxisunk.Persze az idő előrehaladtával fejlődik a technológia és talán fel lehet fedezni az egészet,
2012. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Földről lehet látni a Tejút karját.
2012. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Onnan tudjuk hogy látjuk. Igaz nem kívülről, hanem belülről, de a csillagokat, porokat, és gázokat amik a galaxist alkotják minden további nélkül megfigyelhetjük a földről, mérhetjük a távolságukat, így már tudjuk is modellezni a galaxis pontos alakját.
2012. ápr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rádiócsillagászati eszközökkel egész jól el lehet végezni a galaxisunk feltérképezését. Ha az Univerzum térképében lehetnek is kérdőjelek (bár nem hiszem), a galaxisunkkal kapcsolatban az alak egész biztosan nem kérdéses, hiszen "letapogattuk". Ha valaminek a belsejében vagy, meg tudod ismerni.
2012. ápr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A csillagok elhelyezkedése az egyik dolog. Ebből a körülbelüli alak azért már valóban megvan. A megfigyelések másik nagyon fontos adata a csillagok sajátmozgása. Ezek a sebességek, és azok iránya nagy pontossággal mérhető. Így a csillagok eloszlásából, és a sebesség vektoraik eloszlásából könnyedén meghatározható a galaxisunk alakja.


maci

2012. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Maci, az a gond, hogy a galaxis síkjában lévő portól gyakorlatilag csak a szomszédos karok csillagait látjuk, abból meg tényleg nem lehet egyértelműen megmondani, mi van távolabb. De az igaz, hogy ez alapján már be lehet sorolni egy olyan csoportba, amit más galaxisok megfigyelésével hoztunk létre.
2012. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából nem gond, hiszen más más tartományokat figyelve messzebbre is elláthatunk, mint az optikai tartományban. Én csupán azt emeltem ki, hogy az ilyen jellegű megfigyeléseknél a sebességek eloszlása, azok figyelembevétele is nagyon sokat segít.


maci

2012. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!