Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő kell...

Szerintetek mennyi idő kell még mire humanoid robotok jelennek meg a hétköznapjainkban?

Figyelt kérdés

Jó,nem a mi hétköznapjainkban mikor az országunknak már légi társasága sincs,de mondjuk az USA-ban,Japán-ban


Youtube-on nézelődtem és elképesztő miket találtam


Mesterséges Intelligencia ami nagyon is intelligens "értelem" hatását kelti:

http://www.youtube.com/watch?v=_ySljCcnq4o


Jó persze biztos sok minden előre programozott de lényegében ami lenyűgöző hogy "érti" a kérdést de ha mégsem vagy nem tud mit mondani akkor állítólag képes tanulni mint a cleverbot


[link]


Persze a cleverbot-tól látszólag sokkal komolyabb,de néha fel-fel nézek cleverbot-ra ugyan abban a témában "beszélgetni" és határozott fejlődést tapasztalok minden alkalommal.Néha megtévesztően valós tud lenne.

Szóval eltudom hinni hogy ez is tanul.


És rengeteg videót lehet találni amiben azt tesztelik hogy a robot képes érzékelni a környezetét és emberien mozogni.



2012. febr. 3. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A technológia már megvan, biztos ismered ASIMO-t:

http://www.youtube.com/watch?v=P9ByGQGiVMg

http://www.youtube.com/watch?v=zul8ACjZI18&feature=related

Viszont a gyártás még nem hinném, hogy nyereséges volna.

Azt mondanám, hogy 2-3 évtizeden belül kezdenek majd el megjelenni a nálunk fejlettebb országok háztartásaiban.

2012. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,ASIMO-ról már hallottam nagyon régen,de nem igazán követtem mi történik vele.Ez a 2 videó amit linkeltél lenyűgöző:)
2012. febr. 3. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a youtube videó kamu. Az a "belőlem nem lesz terminátor" (vagy ilyesmi) válasz nagyon gyanús, ott azért még nem tartunk, hogy egy robot humorizáljon. Persze bele is lehetett programozva mint kész válasz, de akkor az nem AI. De szerintem inkább csak egy trükkfilm volt.


Ami a Cleverbotot illeti, én is kifaggattam kicsit:


What colour is the sky at night?

Musty grey.


Will I dies if I don't eat for a year?

Yes, I do mind. I specifically told you my name.


What would happen if the Earth stopped rotating?

It would have to give way, there is no other option.


What is the sun?

Me.


How many planets are there in the solar system?

Many.


Will I die if I eat cyan?

Lucy, this is not easy for me. I don't think you can die.


Who is taller, Einstein or Stallone?

No, Einstein was very much human.


Hát, ezek alapján nem tűnik túl értelmesnek, gyakorlatilag egy kukkot sem értett meg :)

2012. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval messze van még az a mesterséges intelligencia, szerintem úgy 20-30 év.
2012. febr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!