Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kötnek érettségihez...

Miért kötnek érettségihez egyes szakmákat?

Figyelt kérdés
Mi értelme van 4 éven át törit, matekot, és sok hasonló kulát tanulni ha valaki egy autószerelő műhelyt akarna nyitni? Mi értelme van? És miért jár a képviselőház pofája hogy kevés a szakmunkás? Ha valaki mestervizsgás karosszérialakatos, motorszerelő, autószerelő, elektronikus akar lenni, nem a hozzá tartozó elméletet kell tudnia? Mi köze van hozzá 2000 év történelemnek egy lökhárító cseréhez?
2012. jan. 9. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bene logika.Milyen baromság az hogy aki mérnöknek tanul nyelvvizsgájának kell lennie.Attól nem lesz jó mérnök.
2012. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

hallottál már olyanról h általános intelligencia?


azért ha megkérdezi 1* a gyereked h mikor volt a római birodalom bukésa,kalandozó magyarok,árpád ház stb akkor ne állj ott böszmén...


ettől még lehetsz jó szakember...


én informatikus voltam miért tanultam emelt óraszámban fizikát és később érettségiztem is belőle...nem lettem tőle több nem is szerettem,de adott ezen a területen 1 kis pluszt...

2012. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Menj el egy építkezésre és ismerkedj össze az ott dolgozó emberekkel.

Legtöbbjük olyan buta, ostoba és sötét, hogy beszélni alig tud, nem hogy esetleg helyesen írni, kiszámolni valamit, vagy ismerni a történelmét.

Szerintem pont, hogy ennél sokkal magasabb szintet kéne elvárni, mert az ókori rendkívül kiterjedt műveltségtől és széles látókörtől eljutottunk odáig, hogy ma már ciki tanulni, ciki bármit is tudni, és aki nem egy bunkó, piáló, füvező paraszt, azt kinézi a társadalom.

2012. jan. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értelek titeket, de szerintem az általános műveltség simán beleférne 2 évbe.... Szerintem az okosabb lenne, ha megosztanák pl a matekot, lenne egy általános alap és aki elmegy szakmára az utána a szakmájához tartozó matekot tanulná.... mert így igazából logikátlannak tartom azt, hogy 4 évet szopok és utána mehetek szakmára.... Vagy én vagyok a paraszt? A 90 es évekig simán jól működtek a szakmunkás mestervizsgás szerelőműhelyek érettségi nélkül...
2012. jan. 10. 15:42
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Régebben egyrészt sokkal magasabb szintű volt az oktatás, másrészt nem volt ciki tanulni, harmadrészt nem csak melegedni jártak be a fiatalok.

Ilyen szempontból tényleg teljesen mindegy, hogy 4 év vagy 4 hónap...

2012. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
90%
Azért, mert el van baszva az egész oktatási rendszer, és mindig el is lesz baszva. Ránk erőltettik ezeket a baromságokat.
2012. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A sok különböző tantárgy tanulásában elvileg nem a lexikális tudás a legfontosabb, hanem az hogy járatni kell az agyat. A megfelelően felfejlesztett fiatalkori mentális képességek kitolják az öregkori leépülés kezdetének idejét.


Egyszerűbben minél többet kínoznak a suliban annál később leszünk szenilis vénemberek.

2012. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
az öregkori leépülésről, szerinted ebben a rendszerben megéli az ember azt, hogy leépüljön agyilag? Szerintem csak fizikailag tud a mai ember megöregedni. Szóval ez baromságnak tartom..... És hogy régen magasabb szintű volt a képzés, ma miért nem tudják olyanra formálni az oktatást mint amilyen régen volt? Rengeteg emberrel beszéltem, diákokkal, nyugdíjasokkal, dolgozókkal és mind azt mondják, hogy ez a rendszer ami most van, már megalkotásakor halott volt. Autóvillamossági barátom régen végzett (nem tudom pontosan mikor), járt továbbképzésekre és érdekes módon tökéletesen megvan. Keresztanyám barátja 25 éves és még mindig tanul..... Nos a villamossági barátom már 20 évesen eltartotta magát.....
2012. jan. 11. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyi... én egyetemen tanulok tanítónak, és jelenleg a fél csoport bukásra áll közgázból, de csak azért a fele, mert a másik fele még nem ment be vizsgázni :D. Szerinted nekem mi szükségem az aggregált keresleti függvényre? :D.. mindenhol így van sajnos, vannak töltelék dolgok. Majd vége lesz, lehet egyszer összeteszed a két kezedet, hogy hú de jó, hogy ezt anno megtanultad.
2012. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mert ész is kell hozzá :)

A szakmaválasztás érettségi utánra való ösztökélése előnyös, mivel szélesebb lesz a látóköröd, jobban tudsz dönteni.

Annak idején a iparban a különböző műszerészeket képezték így. Akkor már nem tanulták, csak a szigorúan vett szakmai tantárgyakat heti egy napon. A tízosztályos oktatást ami a legelőnyösebb, egyenlőre még nem vezették be.

2012. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!