Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan és mivel kezdjek neki...

Hogyan és mivel kezdjek neki a programozáshoz, emeltszintű informatika érettségihez?

Figyelt kérdés

Jövő februárban emelt szintű informatika érettségit akarok tenni, és körülbelül 80%-ot el is szeretnék érni.(továbbtzanuláshoz nem árt, de nem kötelező az informatika(közlekedésmérnök-BME)) Ehhez viszont programozni tudni kell. Azt halottam hogy egy tanév alatt nehéz megtanulni, ezért úgy gondoltam, most nyáron nagyon belehúzok. Minden érdekelne, mivel kezdjek hozzá, hogyan kezdjek hozzá, érdekelnének könyvek, oktató videók/dvd-k, és minden tanács, építő jellegű hozzászólás!

Előre is köszönöm szépen!


2011. júl. 8. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Februárban már nagyon régóta (2006) nem szerveznek érettségit, csak tavasszal(május-június) vagy ősszel (október-november) tudsz érettségizni.
2011. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Pascal nyelvet tanuld, arra keress rá, biztosan vannak hozzá tananyagok!

Valamint, hogy mit kell tudni, megtalálod az érettségi oldalon.

2011. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha alapok nelkul akarsz megtanulni annyira programozni, hogy gyorsan hasznalhato programokat irj, akkor a PERL a nyelved. Nekem bevalt... annyira primko, hogy orom benne kodolni. Kesobb az igenyeknek megfelelon az egyszeruseget felvaltja a kidolgozottsag, meg az objektumokig is el lehet jutni akar ugy is, hogy nem kifejezetten "tanulja" az ember.
2011. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Pascalt azért ajánlottam, mert azt szokták használni középiskolában. A továbbiakhoz ajánlom a Pythont és a Rubyt; a Perlt nem sikerült elsőre megértenem, lehet, hogy a jegyzet az oka.
2011. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Pascal azért jó, mert annyira kötött, hogy a fordító megmondja neked a hibák nagy részét. Nagyon jól tanulható nyelv.

Remélem, a Windows-zal és a felhasználói programokkal már teljesen tisztában vagy? Nem csak 3 szót tudsz bepötyögni a Word-ben, hanem ismered a képességei jó részét is? Az Excelt sem csak táblázatok rajzolására tudod használni?

2011. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!