Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » L. Ron Hubbard-Önelemzés c....

L. Ron Hubbard-Önelemzés c. könyvéről Vélemények? Tapasztalatok? Érdemes kiadni érte a pénzt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 12:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%

Én nem szoktam vásárolni könyveket, ha valami érdekel, kikölcsönzöm a könyvtárból. Az éves díj kevesebbe kerül, mint egy könyv ára. :D

Pláne az ilyen szcientológiához kapcsolódó könyvek, ezek bűndrágák, és értéküket már az előttem szólók jellemezték... lehúzás az egész.

2011. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
61%
nem!
2011. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
46%

Nekem szinte mindegyik könyve megvan és egyikben sem csalódtam!

Az előttem szólók gondolom semmit sem tapasztaltak a Szcientológiából, csak hallották hogy mások mit miondanak róla, akik nyilván megint másoktól hallották.

Az én barátaim is mind kritizálták és azt tanácsolták ne foglalkozzak vele, de nem hallgattam rájuk, hanem megvettem a Dianetika könyvet és elolvastam majd pedig kipróbáltam hogy tényleg működik-e és láss csodát pont az történt amit L. Ron hubbard leírt a könyvben, tehát működött és a többi könyvénél is ez volt a tapsaztalatom, legalábbis amit kipróbáltam belőlük.

Én ha olvasok valamit, akkor nem egyszerűen csak elhiszem hanem ki is próbálom hogy tényleg igaz-e a mit ír az író pláne ha alkalmazzott filozófiáról vabn szó és ha működik csak akkor mondom azt hogy kiállta a próbát és L. Ron Hubbard élettel kapcsolatos tanácsai mind kiállták a próbát legalábbis amit én kipróbáltam és az egyik az Önelemzés volt.

Mindenesetre, ha nem bízol benne és sajnálod a pénzt rá először vedd ki könyvtárból és ha tetszik és úgy látod működik vedd meg a saját példányod.

Én is így tettem régen, annyi különbséggel, hogy én először egy ismerősömtől kértem el aki rituálisan el szerette volna égetni mert azt gondolta mágia - nem tudom miután visszaadtam megtette-e. :DDDDD

Amúgy meg én is úgymond "elhagytam az egyházat" de nem tapasztaltam azt amit az előttenm szólók írtak, hogy nem lehet menekülni tőlük, meg zaklatni fognak, meg ilyenek.

Emellett pedig a pénzemet sem vették el tőlem.

Szerintem csak a nagyon gyenge jellemekkel lehet ezt megtenni és az áldozat szerepénben tetszelgő emberekkel. Ezek az emberek viszont a hétköznapi életben is eléggé "anyámasszony katonája" viselkedésűek lehetnek.

A Szcientológia nem való mindenkinek. A gyengéknek egyáltalán nem mert azok áldozatok már eleve és akármi fog történni ők áldozatok maradnak. Az igazi Szcientológusok erősek és stabilak, nem adják fel a saját gondolataikat és nem lehet őket egykönnyen befolyásolni sem az egyház sem mások által. Ha stabil vagy és tudod mit akarsz akkor nincs mitől félbned!:)

Akik pedig félnek LRH-tól vagy a Szcientológiától azok mind gyengék és befolyásolhatók, egyszóval áldozatok!

2011. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Más az egyház és más az, amit tanulhattok ezekből a könyvekből..szerintem..

Mindenki ódákat zeng a Titok-ról, olvasták, látták, de szinte mindenki alkalmazza..teljesen mindegy, hogy mi a címe, ki írta..a lényeg mindegyikben ugyanaz..fejben dől el minden! És ez igaz a párkapcsolatokra, a munkára, mindenre..ha mosolyogsz, visszamosolyognak rád..ha mufurc vagy, nézd meg, ki fog veled normálisan szóbaállni..:)

Ja..és az árak..zokszó nélkül kifizetitek a súlyos ezreket a vámpíros könyvekért...:) És..mit tanultok belőle..? :)

Szerintem vedd meg és tanulj belőle! Csak hasznos lesz! És nem kell szcientológiai könyvesboltban megvenni...az Alexandránál is megvehetitek..

2012. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A képzeletműködésed biztosan javulni fog tőle.


Hubbard nem volt egy nagy jellem, de esze az volt neki.


A jelenlegi szciben viszont lehet (van) egy ördögi faktor.

Az agykontroll-ban is. stb.


Valójában és lényegében az emberben van az ördögi faktor - önzés, gőg, hatalomvágy, kegyetlenség képében.

2013. okt. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Toppantó válasza:
Ami engem elgondolkodtat, hogy mennyien féltik, (saját magamat is beleértve) hogy a baromságait megtarthassa! Tudjátok, amiről azt hiszi az Ő szabadsága, hogy lelkileg szétesik, alkoholistává, munkamániássá, gyógyszerfüggővé, akarnokká, családon belüli terroristává, latens szorongó beteggé, váljon, vagy csak piti szaros alak maradhasson, mindenkit fikázó kis pondró-ként tudja zavartalanul leélni az életet. Közben megtanultam, szigorúan a szakmámban használható és csak arra vonatkozó tételeket ettől az ürgétől (megjegyzem, a felét se tudom használni, mert Én is még olyan pondró, birka, "idiótusz barmusz fikandusz" vagyok mint a legelső hozzászólók) de így is milliókat keresek vele! Csak arra sarkal ez sok baromság, amit itt véres-szájjal üvöltünk mi pondrók, hogy a kobra nem egy vastagabb giliszta...
2014. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 homo ludensz ***** válasza:
Én bár mindenre nyitott vagyok személy szerint Hubbardtól elzárkóznék.
2014. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!