Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » L. Ron Hubbard-Önelemzés c....

L. Ron Hubbard-Önelemzés c. könyvéről Vélemények? Tapasztalatok? Érdemes kiadni érte a pénzt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Ne akard kiállítani a saját hülyeségi bizonyítványodat. Tudod egyáltalán kivel/mivel van dolgod?
2011. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 homo ludensz ***** válasza:
69%
Inkább idd el a pénzt abból ki fogsz biztosan kijózanodni.
2011. dec. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, azzal a megjegyzéssel, hogy Ron Hubbard egy középszintű sci-fi író volt, aki az adózás elkerülésére egyházat alapított!

Rendkívül sikeres pénzügyi vállalkozás lett belőle - és a világ több országában működik, bár néhol nem ismerik el egyháznak [természetesen]...

Erre a pofátlanságra még a maffia sem vetemedett ...

2011. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezt elvetem Meggyőztettek!:D
2011. dec. 5. 19:10
 5/17 anonim válasza:
66%
Huh! Ezt a nevet messze kerüld el! A környezetemben két addig boldog család dőlt romba miatta! Az egyik a közvetlen főnökömé volt. ÉN eljöttem arról a melóhelyről, és nem sokára a cég is bedőlt! Ez az ember az alapítója a Scientológia (vagy hogy a fenébe kell írni) szektának, ami mára egyre kevesebb tagból áll, de nagyon nehéz belőle kikeveredni, a legfanatikusabbak kiirtják aki el akarja hagyni a "vallást"... Messze kerüld el, ha találsz egy olyan könyvet amit ez írt égesd el!!!!
2011. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 alf válasza:
54%

L Ron Hubbard a szcientológia alapítója.


A szcientológiához akkor érdemes fordulnod, ha szereted, ha megmondják neked, mit kell csinálnod, nem fontos a családod, a barátaid, az eddigi életed, nem szeretnél önálló döntéseket hozni az életben, könnyen el tudsz hinni ótvar nagy baromságokat és főként, ha sok felesleges pénzed van, mert nem lesz olcsó.

2011. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Hörpilla válasza:
62%
BÁRMIT, csak a szcientológiát ne! Én semmilyen egyházat/vallást/életeszményt nem ellenzek, de ez egyszerűen nevetséges. Nem magával a Hubbard-könyvvel van a baj, hanem azzal az eszménnyel, amit a könyv megtestesít. Ami szcientológiával kapcsolatos, azzal légy fokozottan óvatos!
2011. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezek a fogalmak mind ismeretlenek számomra. Valami sötét erő lehet ez, elkerülöm messzire ígérem!:)
2011. dec. 8. 20:26
 9/17 anonim válasza:
50%
Könyvet se vásárolj, mert elkérik a címedet a számla kiállításához és utána elkezdenek mindenféle prospektusokat és kiadványokat küldözgetni a címedre, persze nem ingyen, mert finoman figyelmeztetnek, hogy csengess a térítésedért. Nekem 4 hónapomba telt, hogy leállítsam a küldözgetésüket és azt hiszem, hogy időnként nagyon csúnya szavakat is használtam.
2011. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
69%

Szervusz.

Sok igazság van abban, amit előttem megírtak.


1. Ha kiadod az eléréseidet, biztosan évekbe telik, mire lekoptatot őket. Legalábbis nekem igen... (gondolj bele. Több 1000-en stb vannak. Ha minden héten csak egy valaki hív fel tőlük, akkor is Téged folyton zaklatnak, míg nekik nem kunszt, hisz valaki lehet, hogy Téged csak 4,5 év múlva kell, hogy újra hívjon.)


2. Valóban befognak egy olyan igába, ami nem a Te döntéseidet tükrözi. Noha el tudják érni, hogy Te úgy érezd!!! (Ez fontos, nem eléggé hangsújos még a !!! sem)

R-go: a szabadságodnak (hogy dönthetsz máshogy) nagyon könnyen lőnek...


3. inged-gatyád rámegy, nagyon komoly árat kérnek egy egy nyúlfarknyi tanfolyamért is!


Magyarán:

Sztem:

- egy egyház akkor egyház, ha utat mutat (ez megvan náluk, ha tetszik, járj rajta)

- segítő tanácsokat ad, hogyan oldj meg dolgokat az életben. (ez is megvan náluk) Amellett meghagyja a szabadságod. (na ez burkoltan, de totálisan hiányzik!)


Egyébként maga a Scientológia (Sciento: tudat, az emberi tudatosság) (Logosz: tudomány) mondhatju úgy, hogy a tudat tanulmányozása. Rendkívül sok dologra tudnak igen-igen hathatós, mondhatni tökéletes megoldást. Én sok tanfolyamot végigcsináltam náluk. S sokta profitáltam az ott szerzett tudásból.


Hangsúlyozom, nem azzal van a gond, amit mondanak, tanítanak. Azok az eredmények önmagukért beszélnek.


A nagy gond, hogy elveszik az önállóságod, szabadságod (feltéve, hogy ebben a földi életben lehet vmit önállóságnak és szabadságnak nevezni).


Szumma szummárum: légy óvatos, ne add ki az elérésedet (ha feléjük mész, ez fokozottan nehéz lesz, mert nagyon eltökélten tudnak kérni, vagyis tudják, mit akarnak).


Huhh, sok dolgot zúdítottam Rád. Próbáltam objektív képet adni, de persze ez lehetetlen, mivel a saját tapasztalataimból írok. ;) Emészgesd. Sokat nyerhetsz velük, de eközben "mindent elvehetnek" Tőled.


Mint a Mátrix: Neo dönthetett így, úgy. Te is. S noha megtudhatta, mi az igazság... Bla bla. Tudod.


Ciao

2011. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!