A televízió - áldás, vagy átok? Mit gondolsz?
Előző vagyok, még annyit, hogy nem véletlen, hogy a gyerekekkel kezdtem.... ha ez a generáció felnő, és tévénézési szokásait továbbadja leendő gyermekeinek... jaj nekünk!!!!
Érdemes kicsit a háttérbe is nézni, hogy mi miért van... miért vannak reklámok (hogy minden sz@rt megvetessenek velünk), és egyáltalán mi a célja az egyes műsoroknak. Még a sokak által úgy kedvelt tehetségkutatóknak sem az a célja, hogy tehetségeket adjanak....
A tévé közízlést formál, de ezt manipulációval, agymosással éri el. Általa lehet a legjobban befolyásolni akár egy egész nemzetet, sőt, az egész világot. Innentől kezdve ez a legnagyobb és legveszélyesebb fegyver!
(Tévét nem néző pedagógus)
Mint már korábban is írta valaki, a televízió egy eszköz, aminek te vagy a felhasználója. Itt mindenki arról ír, hogy ez mekkora átok, meg hogy hogyan használják manipulációra, pedig az, hogy hogyan hat rád, csak rajtad áll. Miért, az internet áldás, vagy átok? Ha az emberek szabadságot akarnak, az egyben felelősséggel is jár. Nem kell leültetni a gyereket a tévé elé, hogy foglalja el magát azzal, ha nem érünk rá. Van szabadságod a gyereknevelésben, szoktasd rá valami hasznosabbra. Nem kell lerogyni a tévé elé esténként. Van szabadságod abban, hogy mivel foglalod el magad, szoktasd rá magad valami hasznosabbra. Ez már a te felelősséged. Másokat vádolni azzal, hogy milyen átok a tévé: baromság. Átok az a szülő, aki úgy neveli a gyerekét, hogy az a tévében látott erőszakos jeleneteket aztán kipróbálja a kistestvérén vagy a barátain.
A tévében az megy, amire az emberek többsége kíváncsi. Az a tendencia, hogy elég sok az ostoba, gagyi műsor (valóságshow-k és egyebek) az emberek általános igénytelenségére és alacsony intelligenciaszintjére utal. Nem volnának ilyen műsorok, ha jóval kevesebben néznék őket. Jelenleg még csak ott tartunk, hogy az egyéni szabadságunkat éljük meg, ott még nem, hogy ezt tudatosan éljük és tudatosan fel is használjuk.
Nyilván vannak ügyesebb, okosabb felhasználók is, akik nem a valóságshow-kat nézik, és vannak, akik kínjukban nézik azt, amit kapnak, de ez a lényegen semmit sem változtat: a televízió megváltoztatta a világot, azzal, hogy befurakodott a családok hétköznapjaiba,így megváltoztatva társas viszonyokat, szokásokat, normákat. Manapság ciki, ha valakinek nincs tévéje (múltkor még mondták is, hogy pedig nagyon olcsón lehet már venni... fel sem merült az illetőben, hogy elvi okokból nem tévézünk), elvont embernek számít az, aki kampányol ellene.
Ugyanakkor ez egy nagyon érdekes vitatéma, melyről órákig lehetne vitatkozni, és érdemes is... hisz hátha formálódik általa az a felhasználó is, aki alig várja, hogy a munkából hazaérve -mozgás, család, társasági élet helyett- kedvenc sorozatát vagy valóságshow-ját nézze.
Atok
en mar evek ota nem nezek TV-t
Magam részéről nem nézek tévét.
Egyrészt, mert a mai reklám mennyiség számomra elfogadhatatlan, erőszakos.
Másrészt mert a műsorstruktúra (napi sorozatok, vetélkedők, a valóság show-k, a tehetségkutatók) sem érdekel, nem az én igényemnek próbálnak megfelelni. De nem is zavar, hogy nem én vagyok a célcsoport.
A hírműsorokban (Csak az erőszak és a bulvár dől ezekből.) az amerikai példát utánozva minden nagyobb hírt háromszor mondanak be. De, ha jobban megnézitek, ugyan ez igaz a Discovery-n futó monumentális építkezéseket vagy katasztrófákat bemutató filmekre is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!