Miért nincs a fénysebességnél nagyobb sebesség?
Hogy visszatérjünk az eredeti kérdéhez:
Ezt csak a Relativitás-elmélem alapján jelenthetjük ki.
És, mint ahogy az első kommentelők is írták: "...mert akkor szinte végtelen tömegű energia kellene..."
Mi is az, hogy végtelen? A tanárnéni ötödik osztályban elmagyarázta, hogy nincs olyan, hogy végtelen. Bármilyen nagy szám is az, le lehet írni, és ezért csak azt mondhatjuk, hogy "végtelen sok". Akkor annyi energiát mégis csak össze tudunk szedni, nem?
A fény pedig olyan kicsi tömegű (elhanyagolható - még az atomokkal szemben is), hogy a gravitáció se hat rá. Ezért is tud egyenesen haladni. (Persze közben hullámzik - de ezt hagyjuk.)
De ha talán a következő évszázadban tovább kutatják a proton, elekton és a neutron részeit, biztosan találnak egy olyan részecskét, ami kisebb a fotonnál. Az a részecske még gyorsabban halad majd, mint a foton - ha egyáltalán ki lehet mozdítani a protonból, elektronból, vagy neutronból.
Most még úgy gondoljuk, hogy ez (a fénysebesség) a max. sebesség, de szerintem a következő századokban meg fogják dönteni ezt, és a Relativitás-elméletet is.
És a fényév: Nos, mi is az? Az a távolság, amit a fény egy év alatt tesz meg: Tehát hogy is állna meg az idő a fényben? Az eddig felfedezett univerzum széle (már a feltételezések szerint) 800 billiárd fényévnyire van innen.
Ezért is nem áll meg az idő a fényben.
Mellesleg ha még nem fedezték fel az egész univerzumot, akkor honnan tudják, hogy mozog?
Egyszóval: Még vannak megválaszolatlan kérdések.
És azon, hogy van-e nagyobb sebesség a fénynél, még vitatkoznak, (mint ahogy itt mi is).
Összesítés: A válasz: (Még) nem tudjuk, hogy van-e a fénynél nagyobb sebesség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!