Mi a jelentősége annak, hogy úgy tűnik megdőlt az a tézis, hogy a fénysebesség állandó, és a legnagyobb sebesség? Mi ennek a gyakorlati jelentősége?
"úgy tűnik megdőlt az a tézis, hogy a fénysebesség állandó"
Linkelnél egy cikket, hogy mire alapozod ezt?
A cikkből:
"felkérték amerikai és japán fizikus kollégáikat, igazolják tőlük függetlenül a mérést, mielőtt a felfedezést hivatalosan is bejelentenék."
Úgyhogy türelem. :))
B. Sándor
Nagyon jól leírtad.
Érdemben nem tudok mit hozzátenni.
Én azzal kezdeném,hogy józan paraszti ésszel gondolkodok!Nem értek annyira a fizikához,hogy érdemben értékelhető választ adjak,így csak a saját "laikus" véleményemet írom le,amiért remélem nem köveztek meg! :)
Én nem hiszem,hogy a fénysebesség a legnagyobb sebesség.Hiszen gondoljuk csak el,mi bizonyítja ezt?Tudtommal gyakorlatilag "csak" számítások,egyenletek.De kézzel fogható,fizikai bizonyíték nincs.Legalábbis én így tudom,ha tévedek bocsi!Szerintem ahogy a tudomány az idő múlásával előre fog haladni,meg fogják tudni oldani,hogy tömeggel rendelkező részecske is túl tudja lépni ezt a pontot.
Valamint egy számomra érdekes kérdés felmerült bennem...
Úgy tudom,hogy a CERN-ben már megközelítették a fénysebesség 99%-át.Ezt olvastam valahol,már nem tudom,hogy hol,és ha jól emlékszem ezen az oldalon is van olyan fizikában nálam sokkal járatosabb hozzászóló,aki ezt megerősíti.Akkor viszont felmerül bennem a kérdés,hogyha a 99%-ot elérték,az Univerzum "maradék" energiája is kevés lenne ahhoz az 1%-hoz?Nem mondom,hogy ezt már könnyen meg lehetne oldani,de ez kicsit furcsa nekem.
Mégegyszer mondom,teljesen laikus vagyok a témában,de nagyon érdekel..Remélem,nagyon nagy hülyeséget nem írtam!
"kézzel fogható,fizikai bizonyíték nincs.Legalábbis én így tudom,ha tévedek bocsi!"
Igen, a "bocsi" áll fenn. Fizikai bizonyítékok vannak.
"Úgy tudom,hogy a CERN-ben már megközelítették a fénysebesség 99%-át."
Ezt nagyon rosszul tudod. Már egy pár méteres lineáris gyorsítóval is el tudják érni ezt a sebességet... el is érték már több évtizede. Elektronokkal... azokat könnyű gyorsítani.
Egy jobb gyorsító már legalább 99.99%-nál tart. A CERN - nem néztem meg - mondjuk milliószor nagyobb energia befektetésével 99.9999%-nál tart.
Nem tudom, nézted-e: minden új gyorsító legalább dupla teljesítményű az előzőhöz képest, ha nem mindjárt négyszeres - sebességben viszont most már csak ezred százalékokat tudnak javítani. Ilyen nagy sebességnél már nem igazán a sebesség nő tovább - hanem a gyorsított atom tömege.
Jelenleg már 20 vagy 30-szor olyan nehéz, mikor ütközik, mint mikor elindult. Ha jól találják el egymást, akkor ütközéskor ez az energia is anyaggá alakul: vagy 200 részecske spriccel szerteszét a 2 atom ütközése után.
Jól írtad: az univerzum maradék energiája is kevés a maradék 0.00001%-hoz. Azzal csak azt érnénk el, hogy már nagyon nagy tömegű atomok ütköznének - ugyanúgy fénysebesség alatt egy icipicivel - és utána nagyon nagy mennyiségű anyag repülne szerteszét az ütköző 2 atomból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!