Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit mond a tudomány Uri...

Mit mond a tudomány Uri Geller előadásairól?

Figyelt kérdés
Én nem néztem a sorozatát, de állítólag volt olyan, hogy azt mondta a TV-nézőknek, hogy tegyenek kanalat a tévéjükre, és az mozogni fog; és tényleg el kezdett mozogni. Milyen magyarázatokkal szolgál ezekre a jelenségekre a tudomány?
2011. jún. 12. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyannal, hogy a szugesszió csodákra képes :D egyébként ezt pl kétlem. Uri Geller egy rendkívül professzionális mutatványos volt, nagyon felkészült stábbal: de baromságokat ő sem csinált. A trükkjei mind-mind bemutathatóak mások által is (maximum nekünk a show elemekre nincs lehetőségünk) de egyik sem varázslat. Csak szemfényvesztés, méghozzá az egyik legügyesebb fajtából :)


Nézz körbe neten, rengeteg bemutató van, hogy hogyan csinálta a különböző trükköket. És ha te (illetve egy-két barátod, még jobb esetben barátnő) eléggé ügyesek, mozgékonyak vagytok, illetve van némi technikai háttér, mind meg tudjátok csinálni.

2011. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ludens ***** válasza:
Ő egy show man trükmester és ezt ő is bevallja. A tudomyánynak nem kell foglakoznia a trükjeivel mert csupán illuziók és ami az illuzó mögött van teljesen logikus és megmagyarázott dolog. Ugyan úgy mintt Harry Houdini szabadulásai vagy David CopperfieldKínai nagyfalon keresztül sétálása vagy repülése.
2011. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

érdekes módon nekem meg se moccant a kanál.

Aki nagyon hisz benne az pedig be tudja magának mesélni hogy elmozdult.

2011. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor Copperfield is átment a kínai nagy falon egy jó nagy kamu. Miért egy dobozon keresztül kellett átmennie hogy a nézők semmit se lássanak, miért nem tudott simán átmenni?


http://www.youtube.com/watch?v=1_qOs26Op1Q

2011. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy szórakozott szakállas professzor az USA-ban akinek isten tudja miért az a heppje, hogy leleplezi Geller összes trükkjét. A legtöbb pofon egyszerű, csak az átlagember figyelmét elterelik a showelemek.


Geller pereli is a fószert folyamatosan, de az csak röhög rajta és csak azért is folytatja :D


James Randinek hívják a kedves törppapa kinézetű bácsit és rettentően szokta élvezni, ha kifigurázhatja Uri Gellert :D


http://www.youtube.com/watch?v=UB9Hf7ERvXE

2011. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Wow, megnéztem a Kínai nagy falasat... :D Hát nem semmi... és neked esetleg van is elméleted, hogy hogyan csinálta?


Közbe magyar vidit is találtam Uri Geller leleplezéséről. :)

http://www.youtube.com/watch?v=sLgH3WtsFiw

2011. jún. 12. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Uri Geler palyafutasa elejen probalat valosagkent eladni a trukkoket foleg az USA-ban. Mire eljutott hozzank, a 0. tipusu talalkozasok c. musorban, addigra mar ott ez a mitosz szertefoszlott.


Szoval amikor meg a parapszichologia egyik profetajanak tuntette fel magat az USAban egyszer ossze is hivtak egy csomo tudost (meg a Nobel dijas Richard Feynman is a bizottsag tagja volt!), hogy magyarazatot adjanak a kanalgorbitesre. Hogy hogynem, ellenorzott korulmenyek kozott a mutatvanyokat nem sikerult megismetelni.

( [link]

2011. jún. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!