Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy ember 1 nap alatt hány...

Egy ember 1 nap alatt hány km-t képes megtenni gyalog?

Figyelt kérdés
Tudom edzettségtől is függ stb de úgy kb mennyit? Egy átlagember
2011. jún. 10. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Jó állapotban max 50.
2011. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Egy átlagos felnőtt férfi kb. 5 km-t tesz meg óránként. Attól függ, mennyit tud gyalogolni, milyen az erőnléte, és hány órát megy naponta.

Egy reggel nyolctól délután hatig tartó túrán simán be lehet járni 40 km-t, ebben benne van a pihenő, amikor leül valaki enni egy kicsit, nézelődés, és időnként be kell várni a lassabbakat (mondjuk engem. :D). Nem rendszeres túrázó félúton taxiért kiált. :D


Teszem azt, valaki elhatározza, hogy aznap "kimegy a világból", és akár 16 órát is képes menni, nem tart szünetet, normál tempóval megtehet 80 km-t. De másnap nem fog tudni lábra állni!! Kb. ennyi lehet az abszolút maximum, amit sétálva egy ember egy nap alatt le tud gyűrni.

2011. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Az emberek atlagtempoja gyalog kb 3,6 km/h. Egy nap ugye 24 ora, az ugye 86,4 km, de en megnezem azt aki 24 orat egyhuzamban legyalogol:)
2011. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
én megpróbálnám a 80-90 km-t egyszer, de csak akkor ha van tétje, pl ha egy csini lány szeretne oylan pasit, aki képes erre, s ezt bizonyítanom kéne neki :)
2011. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak egy napig kell menni, és utána pihenhet, akkor 30 és 110 között kb. Edzettségtől függően. Aki különösen edzett, az ennél többet is meg tud tenni.
2011. jún. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
a jeladó megszakitotta a fával a kapcsolatot
2011. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezt a jeladót nem igazán értem de köszi szépen mindenkinek a válaszokat! :D
2011. jún. 10. 18:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nemrég túlélőtúrán 18óra alatt 53-at mentem, ott volt a vég. Az edzettebbek erősebbek 100-at is elmennek. Na persze ezt csak 1x lehet elsütni, mert kikészülnek a lábak, utána jön jó pár nap regeneráció, azt mehet a következő :)


Régen(ókor, középkor) is az emberek napi 30-at mentek kb. de ezt tartották akár heteken át.

2011. jún. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
A Kinizsi 100-as 24 óra alatt 100 km. De ahhoz, hogy arra jelentkezz orvosi papír meg minden kell, mert olyan durva, ráadásul hegyi terep (Budapest-Tata). De van, aki meg tudja csinálni.
2016. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
7 óra alatt mentem majdnem 30 km-t, úgy hogy észre se vettem, hogy annyit gyalogoltam, ráadásul most télen nem is vagyok edzett. Egy csomószor megálltam közbe, inni, cigizni, enni stb. Csak úgy járkáltam a városban. Innen ítélve hogy valaki 3szor ennyi időt sétál (azaz 21 órát) és nem áll meg órákra mint én, 180 km-t tudnék elképzelni, amit egy ember le képes lenne sétálni. Azonban nem hinném, hogy ennyire edzett ember, úgyhogy egy jó százast mondok :D
2018. dec. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!