Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezek után az atomenergia...

Ezek után az atomenergia mellett, vagy ellen vagy?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 8. 17:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%

kérdező

1. légyszi linkelj nekem az LMP-atomenergia ügyben cikket, mert ez meglepett

2. ha ez megvolt, ne politizálj a Tudományok rovatben

2011. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

OKé, utánanéztem

Szóval az LMP hosszútávon át akar állni alternatív energiaforrásokra (2050-es céldátummal), illetve az erőmű újra megvizsgálását akarja elérni, plusz nem akarja tovább bővíteni. Ez mint zöld párt teljesen belefér szerintem, és nem teljesen hülyeség (mondjuk én későbbi céldátumot tűznék ki az alternatívokra átállásig)


Kicsit erősen fogalmaztál.

2011. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

Az atomenergia mellett vagyok. A fosszilis tüzelőanyagok talán még 30 évre elengedőek, a kőolaj-földgázkészletek 20 évre SE, a légkörben pedig már így is qrvamagas a mérgezőanyag- és üvegházhatást okozó anyagtartalom.


Ha kikapcsoljuk az összes atomerőművet, és a mindenféle szirszar-égetéssel tönkrecsesszük az atmoszférát, akkor meg azért fognak a zöldek hisztizni. Ha leállítunk minden erőművet, nem lesz elektromosság, akkor meg az lesz a baj. Abszolút 22-es csapdája. Bármit csinálunk, az nem jó nekik.


Én magam nagyon vigyázok a környezetemre, de ez azért már szánalmas. Eredjenek vissza a barlangjukba túrni az orrukat.

2011. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mellett. Aki ellene van az kapcsoljon ki minden elektromos berendezést napi 12 órára.
2011. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
100%-ig mellette vagyok.
2011. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki ellene van, annak fogalma sincs róla, hogy mi az az energia.
2011. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

Eddig mellette voltam. Csernobilról is hallottam, és többször is megnéztem a NGC csatornán a Katasztrófák nyomában róla szóló részét. De ennek ellenére is az atomenergia mellett voltam.


Mostmár sokkal kevésbé...sőt...


DE rövid időn belül nem kiváltható.


Födgáz: Orosz gáz Ukrajnán keresztül - kiszolgáltatottság. Ráadásul nem valami olcsó.

Kőszén: Ahogy tanultuk, nem túl nagy a fűtőértéke. Ráadásul eléggé terhes a környezetre. Ugyan különböző szűrési technológiák vannak, de így is szennyez...

És tényleg alapvető probléma Magyarországon (a földrajzi adottságok miatt), hogy a szél nem fúj mindig, a nap nem süt mindig, a folyóink vízerőművekhez pedig nem ANNYIRA alkalmasak.

Ettől függetlenül, én az alternatív energia részesedésének növekedését látnám szívesen, de ez lassú folyamat lesz, az akadályok miatt.


Mivel lehetne Magyarország energiatermelésének 40%-át rövid időn belül kiváltani???? Szerintem semmivel, ami jobb lenne.


Tehát már nem vagyok az atomenergia mellett, de ellene se lehetek - akkor megérdemelném, hogy áram nélkül éljek pár hétig. :D


Amúgy a zöldek miért nem a széntüzelésű hőerőművek ellen tüntetnek inkább???!??!?

2011. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%
Ügyes találmány az atomerőmű. A zöldek örömmel hergelnek bármi ellen akár, de "itt-és-most" alternatívát nem tudnak felmutatni. Megújuló energiaforrások? Oké! Csak a jelenlegi energialobbit kéne leküzdeni hozzá...
2011. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%
A jelenlegi "megújuló energiaforrások" (pl. szélerőművek) előállításakor olyan mennyiségű káros anyag kerül a környezetbe, hogy az termelt kWh-ra, illetve élettartamévre számolva brutálisan alulmúlja az atomerőművet. Egyetlen alternatívája lehet majd(persze nem holnap), és az a termonukleáris erőmű.
2011. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%

"zöldek"


Kiráz a hideg ettől a szótól. Környezetmérnök hallgató vagyok, de nagyon bosszant, ha a zöldek hülyeségek miatt tüntetnek. Én is szeretem a természetet, nagyon is. De ezek a zöld emberkék nem látják át MO energiapolitikáját. A következményekkel sincsenek tisztában amiért tűntetnek :( Csak megy a nagy hangzatos szöveg. Itt MO-n alig van pár hely ahova lehetne vízerőművet építeni, de ők ezt is megakadályozzák, mert ki kéne vágni 2,5 fát. Lépten nyomon minden szirszar szervezet alakul.

Az atomenergia ellen vannak most egy csomóan, hiszen a média ezzel foglalkozik. De kéremszépen, míg át nem állunk a megújuló energiákra addig az atomenergia nélkülözhetetlen. Alig szennyez, a sugárzó anyagokat meg elszállítják biztonságos helyre. Apropó szállítás... Állítsuk meg az atomvonatot. Nem tudom mit gondolnak ezek. Öntsé inkább a nappalijukba a radioaktív hulladékot? SZAKEMBEREK végzik a hatásvizsgálatokat, ha valami nincs rendben azonnal értesítik a lakosságot. Nincs titkolózás, mivel a sugárzást egyszerű, viszonylag olcsó műszerekkel is lehet mérni (viszonlag olcsó a 100 000es kategória, nem csak a NASA rendelkezik Geiger számlálóval). Szóval még mindig a legjobb megoldás az atomerőmű...

2011. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!