"Volt olyan hogy üres volt a világűr?" De mivolt üres? Mi az a világűr? Ha van űr, az már nem semmi, igenis valami.;)
2009. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
12/17 anonim válasza:
"Volt olyan hogy üres volt a világűr?" De mivolt üres? Mi az a világűr? Ha van űr, az már nem semmi, igenis valami.;)"
Űr = üresség, vagyis maga a semmi. ;)
Amúgy lásd a 3. választ. ;)
2009. febr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
13/17 dellfil válasza:
Javaslom elolvasni:P.W.Atkins Teremtés c. könyvét
2009. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
14/17 anonim válasza:
Ilyen szinten, ahogy eddig írtatok, nem érdemes a térszerkezetről vitatkozni.
Az egyik cikk a hidrogénről és a belőle kialakult anyagokról jó volt.
A hidrogén, és maga a tér (a világűr) is az ősrobbanásban alakult ki. Ennek elég szép irodalma van... a mai részecskegyorsítókban ezt próbálják megfejteni, hogyan történt.
2009. márc. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
15/17 anonim válasza:
A világyegyetem "eredete" a "minden energia összességét" alkotó pro-anyag. Passzív állapotban "semmi"-nek tűnik, amiről a buddhista filozófia tud többet mondani.
Amikor aktivizálódik (isteni beavatkozásra), a benne lévő formák megnyilvánulnak, előbb finom, majd durvább energia-szinteken. Az első az élőlények tudatában, a második az élőlények "testi szintjén" történik.
Nincs "első", minden, mindig létezik prototipusként, és a variációk rendkívül nagy száma teszi, hogy valamit "új"-nak látunk. (Védikus irodalom, samkhya filozófia)
2009. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
16/17 anonim válasza:
Erre az szokott lenni az egyszerű válasz, hogy időről csak onnantól lehet beszélni, hogy van valami (mivel az idő nem egy üres tartály, "amiben" az események történnek, hanem a változások mértéke). Tehát a világegyetem létezése "előtt" nem "volt" idő, vagyis: nem volt olyan időpillanat, amikor még nem létezett semmi. Mivel tehát amióta van idő, van világegyetem is, ezért nem merül fel a semmi->valami átmenet kérdése, nem volt ilyen átmenet. Egy másik kérdés nem a "hogyan?"-ra, hanem a "miért"-re vonatkozik, tehát hogy miért valami van és miért nem semmi, ezt az ateisták úgy magyarázzák, hogy mert van és kész, a vallásosak meg valamilyen istennel (aki viszont megint csak "mert csak" volt eleve).
2009. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
17/17 anonim válasza:
Hát amiket írtak az előzők azt emberi ésszel nem bírom felfogni :)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!