Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lányom első éves a pénzügyi...

Lányom első éves a pénzügyi és számvitelin. Mi lehet a hiba, majdnem mindenből bukik?

Figyelt kérdés
Az általános iskolát és a gimnáziumot is végig kitünővel végezte. Itt a főiskolán meg eddig 4 tantárgyból 1-re vizsgázott. Itthon van, éjjel nappal tanul, szinte az egész könyvet kijegyzeteli, tételeket mind megtanulja... Már nagyon kivan idegileg, sokat mesél milyen igazságtalanságok vannak a suliban. Ráadásul mindig mindenben az ő csoportja írja a legnehezebbeket. Pénzünk nincs tanárra:(
2010. jún. 7. 11:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Hát sajnos ilyen a felsőokatás,nagyok az elvárások nehéz teljesíteni.Sokszor maga a tanár se tudja hogy mit is kéne a diáknak tudnia.Sok száraz anyag,amit nehéz benyalni.Max ha nagyon nem megy puskázzon :s
2010. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Nem a középsulis eredményekhez kell viszonyítani az egyetemet, itt sokkal nagyobb a szabadság, mindenkinek magán múlik mennyire tudja magát megemberelni évközben, de sok suliban direkt az elsősöknek "akarják megmutatni", hogy nem is olyan könnyű ez, később megenyhülnek, és a lnyod is belejön, megismeri a tanárokat, kinek mi a heppje, mit vár el, ettől is függ nagyon. Bele kell jönni, ennyi. De még simán javíthat, UV, stb., ne keseredjen el!!


egy végzős egyetemista

2010. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nagy igazságtalanságok vannak az eyetemeken.Nálunk még abból is különbség van hogy valaki nappalis vagy levelezős. ÉN NAppalis voltam,nem kaptam meg az aláirást pedig ott voltam minden órán,összes tételt kidolgoztam(tanárnak is megmutattam).Párom levelezős ő nem volt ott egy órán se és megkapta az aláirást.(ezért megyek szeptembertől levelezősre)

Engem is nagyon irritált a dolog.

Megértem hogy ki van akadva a lányod. Az első év sajnos erről szól hogy ki akarják szórni az embereket az egyetemeken.

2010. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

és még egy tipp, érdemes korán szerezni egy-két idősebb barátot/barátnőt aki ugyanazon a szakon van. Egyrészt a méregdrága könyveket kölcsön lehet tőlük kérni később, valamint amint írtam, sok tanárhoz nem árt a "használati utasítás",ez fél siker, komolyan!


előző voltam

2010. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
mármint a 2. voltam :D
2010. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Hidd el, nem a lányodban van a hiba. Sajnos ilyen a legtöbb fősuli.Én egy másik fősuliba jártam s mire elvégeztem, én is teljesen kikészültem idegileg. Sajnos a legtöbbször nem az számít mit tudsz..... Nem tudok mit tanácsolni, csak annyit, hogy kitartás.:)))
2010. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2010. jún. 7. 12:05
 8/24 A kérdező kommentje:
Tudom nem az előző iskolákhoz kell viszonyítani, csak arra akartam utalni, hogy mennyire szorgalmas és kitartó volt mindig. Most is mesélte, pl. jogból egész évben kb 5-en jártak be minden órára az 500 fős előadóba, egynek sem sikerült a vizsga... egyszerűen a többiek jobban tippelnek, nagyobb szerencséjük volt. Semmi másról nem szól az egész, főleg akkor ha olyan kérdések vannak, amikkel soha nem találkoztak.
2010. jún. 7. 12:15
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem Miskolcra jár a lányod?
2010. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Hm. nálunk volt olyan, hogy nem javították ki (már csak azért se, mert 5kor írtuk -mind a 70 ember kb. 3 oldalt- és másnap 9kor volt a jegybeírás. kétlem, hogy 5 tanár egész éjjel azon szorgoskodott, hogy kijavítsa mind a 70 dolgozatot), hanem hasraütés szerűen ráírtak egy jegyet, aztán mikor ment az egyik barátnőm reklamálni, hogy kizárt, hogy 2est írt, és szeretné látni miért 2, akkor elküldte a tanár (kb. 1 hónapot várt a találkozóra a tanárral), hogy hát nem nála van a vizsga, mert egy másik tanár javította. Ment a másik tanárhoz (szintén kb. 1 hónap várakozás után), mire az mondta, hogy tényleg ő javította, de most nem találja. Erről ennyit. Jegy maradt, meg a tudat, hogy nem lehet ellene semmit se tenni. És ezt a nem találom a dolgozatot dolgot nem egyszer játszották már el a 4 félév alatt...

Szóval ha megszakad se lesz neki jobb, max mázlija lehet.

De olyan is volt, hogy ugyanazt a dolgozatot íratta uv-n a tanár, mint sima vizsgán, ugyanazt is írtam a feladatokhoz, mint az elsőn (semmivel se többet, sem mást) és az uv-ra 4-est kaptam...

2010. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!