Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lányom első éves a pénzügyi...

Lányom első éves a pénzügyi és számvitelin. Mi lehet a hiba, majdnem mindenből bukik?

Figyelt kérdés
Az általános iskolát és a gimnáziumot is végig kitünővel végezte. Itt a főiskolán meg eddig 4 tantárgyból 1-re vizsgázott. Itthon van, éjjel nappal tanul, szinte az egész könyvet kijegyzeteli, tételeket mind megtanulja... Már nagyon kivan idegileg, sokat mesél milyen igazságtalanságok vannak a suliban. Ráadásul mindig mindenben az ő csoportja írja a legnehezebbeket. Pénzünk nincs tanárra:(
2010. jún. 7. 11:49
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Pestre jár. Miért ott is ez van?
2010. jún. 7. 12:25
 12/24 A kérdező kommentje:
Ez bizony döbbenet. Nekem is mesélte a lányom, hogy a tanár egy nap alatt több száz dogát javított ki egyedül. Persze nem azt a jegyet kapta, amit várt. Beszélni akart vele erről, de másnap elutazott, utána meg erre nem ért rá. Egyszerűen azt tesznek amit akarnak.
2010. jún. 7. 12:28
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nem, Miskolcon nem. Csak gazdasági szakon is van jog, az is ilyen tippelgetős.

2010. jún. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Sok helyen, és sok szakon van ez. Ált. ha nem kötelező bejárni egy órára, de valaki mégis bejár, semmivel sincs előrébb :( Valaki kifejezetten a kulcsszavakra ad pontot, valakinek mindegy mit írsz, csak sok legyen, van aki a rossz szavakért pontot von le, sokszor pofára megy, vagy a tanár aznapi hangulata szerint, esetleg a jól ismert index feldobás (ugye ami leesik az 1es :)), sok ilyen van :( De azért vannak korrekt tanárok, vagy engedékenyebbek is, kitartást!!
2010. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Miután sokan mondták, hogy a "rémhírek" igazak máshol is, én nem állnék be a sorba, inkább csak egy hasznos tanácsot adnék, ha megengeded, aztán vagy megfontoljátok vagy nem. Ha viszonylag erős, illetve neves iskolába jár, akkor pláne megpróbálnak mindenkit kiszórni aki kicsit is kevésbé szimpatikus... Érdemes mérlegelni egyrészt, hogy egy fél év alatt hány kreditet tud összeszedni, másrészt, hogy képes lesz e befejezni a szakot 12 féléven belül. Egyáltalán érdekli e még így is annyira a szak, mint eddig. Természetesen, ha szereti az iskolát és azt amit tanul, akkor érdemes még próbálkozni, de én úgy gondolom, hogy végig szenvedni az egész képzést, stresszben élni... szóval nem ér annyit az egész. Ha végképp nem megy, érdemesebb lenne átjelentkezni egy kicsit gyengébb iskolába, ahol talán kevésbé megy a szórás. Ha megy is, de talán nem annyira.

Ha kicsúszna a 12 félévből akkor nagyobb bajban van (pláne ha nincs pénzetek fizetni az egyetemet), mintha egy kicsit névtelenebb egyetemen szerezné a diplomáját! Ez persze csak az én véleményem.

2010. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

tényleg nagyon miskolci érzésem volt nekem is ahogy olvastam a kommenteket :)

én ott tanulok, szintén első éves közgazdász vagyok, és gazdjogból uez volt a helyzet, h a vizsgán mindenki megbukott, pedig csak tippelős volt, ráadásul tanultunk is, jegyzetünk volt, és megvoltak az előző évi vizsgafeladatok is, szval azon is gyakorolhattunk ... mikor megírtam legrosszabb esetbe 3asra számítottam, mikor a neptunon olvastam h elégtelen, majdnem sírógörcsöt kaptam ....

2010. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem, ha valakinek valami nem megy az életben, miért mindig a rendszer, az iskola a hibás, elég sok ötösöm, és nagyon rosszul esett mikor egy!!! tantárgyból becsúszott egy kettes (egyetemen), de ha itt 4 tantárgyról van szó, bizony nem mindig a tanár a hibás. Ebből a szempontból teljesen irreleváns, hogy a lányod kitűnő volt, és akkor mi van, normál esetben a többi egyetemistának is annak kellett volna lennie középsuliban. Azért mert itt keseregtek, hogy hú, de szemetek az egyetemi tanárok, senkinek nem lesz jobb. Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér...
2010. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%
És ahhoz mit szólsz, hogy 220 emberből 180-an buktak az egyik vizsgán?? Kétlem, hogy csak 40 ember tanult a 220ból annyit, hogy meg legyen a 2es...
2010. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

konkrétan melyik főiskola/egyetem, azért érdekel mert én is szeptembertől pestre mek (BGF)

lányod hol tanul?

2010. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

21:31:


Szívesen megkérdezném milyen szakra jársz...?

2010. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!