Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az egyik professzorom ma...

Az egyik professzorom ma mondott egy érdekes dolgot. Magamtól nem jövök rá, pedig a fél házat áttúrtam?

Figyelt kérdés
Mindenfélét kérdezgettünk, és az volt a válasza arra, hogy mostanában mérgeznek-e meg valakit, hogy mivel a legtöbben egy kis kreativitással a házukban is előtudnak állítani olyan mérget, ami nagyon kis mennyiségben is öl, ez könnyen elképzelhető. Vajon mi lehet ez a vegyszer kombináció? Fontos, hogy a feladathoz próbáljatok meg minél hétköznapibb(szóval ne rágcsálómérget, ha lehet, vagy ha igen, akkor csak hatásfokozóként), és erősebb mérget összeállítani, aminek az íze semleges. Eddig csak olyat bírtam alkotni, aminek vérhígító hatása van, de akkor is túl sok (több,mint 1dkg) kell belőle.
2011. márc. 26. 18:23
 1/10 Silber ***** válasza:

Én így első gondolatban a hypo-t és a sósavat hívnám segítségül némi zöldalmaszörppel. Fogod a szörpöt, megtöltöd vele félig a poharat. Ezután beleöntessz némi hypot, és hozzáadsz háztartási sósavat, majd feltöltöd szörppel. Ha ezt sikerül gyorsan (belátható időn belül) megitatni az illetővel, a felszabaduló klór nem lesz túl jó hatással rá.

A másik a higany. Nagyon könnyen hozzájuthatsz régi hőmérőkből, lázmérőkből. Nehézfémmérgezést okoz, valamint a test állítólag azonnal igyekszik megszabadulni tőle hasmenés, hányás kíséretében. Ezt belekeverve valami sötét italba (pl. kólába), nem vehető észre időben.

Harmadikként pedig egy olyan, ami régen sok balesetet okozott: mésztej. Tejként néz ki, és a kisgyerekek beleihatnak.

2011. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy komolyan mondta...

morteint és/vagy mentost a kólába, esetleg:D

2011. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: A megoldás jó, de sokat kellene innia, most nem számolom ki,(nem is tudom) olyan megoldásra gondoltam, amiből elég tényleg kevés, szóval egy ismeretlent is meg lehet vele mérgezni(már ha nem mész oda hozzá egy pohár szörppel) A mésztejnek mindjárt utánanézek, nagyon kíváncsivá tett ez a téma.


Második: A higany lemenne a legaljára, és könnyen észrevehető lenne, nem oldódik túl jól, a színe miatt meg pláne.

2011. márc. 26. 19:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom nem kémiatanár volt mert egy kicsit elszállt vele a ló.Erős mérget azért nem könnyű előállítani.A sósav hpo keveréktől meg lehet halni de borzalmas körülmények között.Alapanyag nemigen van de halált okozó szerek vannak mert sok gyógyszer nagy mennyisége is ilyen
2011. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Silber ***** válasza:

Nem is akartam feloldani. Nem véletlenül írtam kólát, mivel sötét a színe, amin nem lehet átlátni.


Az első válaszoló.

2011. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
És kin próbálod majd ki??
2011. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Senkin sem akarom kipróbálni, de csak gondolj bele, hány helyen iszol össze mindenfélét, akár bárokban is, amit nem előtted nyitnak ki, szóval akármi lehet benne, és tényleg igaz, akkor a pincérnő a sufniban kikever egy mérget.


A kémia professzora, szóval nem hinném, hogy nem ért hozzá, lehet hogy csak szimbolikusan értette, és arra gondolt, hogy nem igényel nagy felkészülést, ez majd kiderül.


Első: Tudom, hogy nem akartad feloldani, de mivel fémszínű, amint egy kicsi elfogy belőle rögtön látható lesz.

2011. márc. 26. 19:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Állítólag a légypapír tartalmaz arzént.
2011. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van mérgező szobanövény is, pl Diffenbachia. Nem tudom, milyen íze lehet és hogy mennyi az LD50 értéke, állítólag bedagad tőle a nyelv és fulladást okozhat.


Akkor ott van az akkusav, amit ha valahogy "fogyaszthatóvá" lehet tenni, akkor csúnya mérgezést okozhat. Ugyanígy a szárazelemek nehézfémtartalma is mérgező.


Építőanyagként is elég durva cuccokat használunk, de ezek többnyire büdösek és rossz szagúak is.


A denaturált szeszből pedig elvileg ki lehet szedni a piridint, tehát simán alkohol ízű lesz, csak ugye metanol tartalma van. De metanolt házilag csinálni is lehet, egy kávéfőzőnél valószínűleg nem sokkal bonyolultabb lepárló segítségével.

2011. márc. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most, hogy mondtad a növényeket, kicsit utánanéztem, és akár egy kertben is megtalálhatóak olyan növények, amik halálosak.


[link]

2011. márc. 27. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!