Hogyan hihetnek az emberek a vallásban (és a Teremtő Isten létében amikor ilyen butaságokat) nyilvánít ki?
"Közülük többen, és még sokan mások is kifejtették, hogy a vallásosság és a tudományok nem zárják ki egymást"
Mertek volna mást mondani a 15.-16. század tudósai, azonnal a máglyán végezték volna... Pont az általad felsoroltak közül (pl. Kopernikusz és Galilei) is majdnem ott végezték a munkásságuk miatt...
Az egyház a vak hiten alapszik, semmi köze a tudományokhoz. Mióta a tudományos gondolkodás bizonyította hasznosságát a hit felett (kb 18. századtól napjainkig) azóta az egyház pici részletekben fogadja el a nyilvánvalót.
Ha már érdekel, egyébként azért vagy idióta, mert olyan arrogáns módon tetted fel a kérdést, mintha te különb lennél a vallásos emberektől.
És nem azért írom, mert annyira fanatikusan vallásos lennék. Sőt. De ezt a mértékű arroganciát nem bírom. Mindenkinek a saját dolga, hogy hisz-e Istenben. Nem a vallásban kell hinni. Még csak nem is az egyházban. Bár a hit és az egyház az nem ugyanaz.
Megjegyzem, te is csak dobálózol ezekkel a jól hangzó fogalmakkal, mint evolúció, fehérje szintézis stb, de nem hinném, hogy tényleg tisztában lennél a mögöttük lévő tartalommal, szóval akkor az is lehetne a válasz számodra, hogy nem hallottál még Istenről/Allahról stb...
(A válasz stílusa megegyezik a kérdés stílusával. Mondhatni: Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten)
Nem akarlak elkeseríteni, de amikor elhiszed, hogy van fehérjeszintézis, és elhiszed, hogy van evolúció, az nem sokban különbözik attól a hittől, amit azok az emberek éreznek, akik elhiszik, hogy a világot 6 nap alatt teremtette Isten.
Valójában nagyon kevés embernek adatik meg, hogy valóban tudja, mérje, tapasztalja a tudományos igazságokat, a többiek meg szimplán benyalják nekik! A tudomány eredményeiben hívőknek az a szerencséjük a többi vallálos hittel élőkkel szemben, hogy a világ az ő hitüket támasztja alá gyakrabban. Az, ahogy lesajnálva beszélsz róluk arról árulkodik, hogy fogalmad sincs a "tudomány", mint ismeretszerző folyamat lényegéről, működéséről, határairól.
kedves kérdező. :)
ha a tudomány alatt a természettudományt érted csak, akkor arról köztudott, hogy a megjelenő "anyag" kölcsönhatásával foglalkozik...de nem az eredetével. a vallások pedig arra helyezik a hangsúlyt, ami "állítólag" táptalajt biztosít bárminek is...egy ez a "Hatalom"(Isten). így pedig simán összefér a kettő...mivel nem ellentétről van szó...ha pedig a tudományba belekeverjük a filozófiát, akkor nincs is miről beszélni, hiszen jó pár filozófiai irányzatba belepasszol egy "teremtő". :)
üdv
26/F
LastOne.Left
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!