Hogyan hihetnek az emberek a vallásban (és a Teremtő Isten létében amikor ilyen butaságokat) nyilvánít ki?
Azért vagy idióta, mert fel sem fogod, hogy a tudományos megközelítés szempontjából akár lehetett is úgy, ahogy a Biblia írja, hiszen nem tudjuk megmondani, hogy tényleg úgy volt, egy mindenható teremtény teljességgel kívül esik a tudomány hatáskörén. Másrészt a Bibliát EMBEREK írták, embereknek. Tehát ilyen is a szövege.
Harmadrészt azt sem veszed észre, hogy nem az összes többi ember nevében nyiltakoztam.
Alapvető szövegértési gondjaid vannak, agyilag legfeljebb 10-12 éves lehetsz. Még kicsit korai ez a vallásellenesség.
> Hogyan hihetnek az emberek a vallásban (és a Teremtő
> Isten létében amikor ilyen butaságokat) nyilvánít ki?
Az embereknek szükségük van a válaszokra. Annak idején az emberek nem tudták megmagyarázni a természeti jelenségeket, nem ismerték a fizika törvényeit, stb. Viszont azt látták, hogy ők képesek befolyásolni a környezetüket. Ezért kitalálták azt, hogy a környezetüket biztos valaki olyan irányítja, akinek náluk nagyobb hatalma van felette. Ugyanígy nem ismerték a evolúciót, a természetes szelekciót. Ezért kitalálták, hogy biztos az a valaki aki irányítja a környezetüket, teremtette őket a "porból". Aztán persze fejlődésnek indult a tudomány, és az emberek rengeteg mindenre megtalálták az értelmes, racionális választ.
> És az evolúció vagy az ősrobbanás vagy a fehérje szintézis?
> Fizikát,biológiát,stb...-t nem tanultak?
A tudomány racionális válaszai nem mindenkinek tetszenek. Van akinek szimpatikusabb a kreacionizmus. Azt, hogy a kreacionizmus egy elmebeteg hamis világkép, ami lényegében az emberek fantáziáján alapul, egyszerűen nem érdekli őket. Hiszen olyan jó hinni a jóságos szakállas bácsiban :)
A bibliát nem kell és nem is szabad szó szerint értelmezni.
Maga a könyv semmi más, csak egy erkölcsi és életviteli útmutató az ókor emberének. Ebből a szempontból jó és hasznos volt.
A mai modern korban már nem az és a köré épült kizsákmányoló szervezetek (aka egyházak) sem hasznosak.
A Bibliát tényleg nem szabad szó szerint értelmezni, mivel emberek írták, ezért saját koruk korlátai és tévedései mind bele vannak szőve.
Viszont az nem igaz, hogy a tudomány és a vallás kizárja egymást. Sok példa van a történelemben arra, a tudomány és a vallásosság összefonódására (keresztények, zsidók és muszlimok körében is) pl. II. Szilveszter pápa (kb. 950-1003, matematikus és csillagász), Avicenna, Averroes, Nikolausz Kopernikusz, Galileo Galilei, Isaac Newton, Carl Linné, Gregor Mendel, Louis Pasteur, Max Planck, Theodosius Dobzhansky, Karl Landsteiner, Wolfgang Pauli, Hevessy György, Neumann János, Szilárd Leó, Teller Ede, Wigner Jenő.
Remélem azért ők elég ismert és elismert nevek. Közülük többen, és még sokan mások is kifejtették, hogy a vallásosság és a tudományok nem zárják ki egymást, ugyanis nem ugyanaz a megközelítési módjuk, és nem is ugyanazt vizsgálják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!