Valójában repült 1961-ben Gagarin?
A kamerával Gagarint a kabinban a Földön (kiképzés közben) vették fel. Nem véletlen, hogy olyan korán halt meg, be kellett fognia a száját. És alkoholista lett, mint ahogy az "ideiglenesen hazánkban állomásozó szovjet Vörös Hadsereg Dél hadseregcsoport" minden tisztje is alkoholista volt. Ezt a saját szememmel láttam egy bakonyi hadgyakorlaton, ahol megszállták a kocsmát és részegen lövöldözve vodkát követeltek.
Azt mindenki tudta már akkor is, hogy milyenek a Holdon a gravitációs viszonyok, nem volt nehéz ezt utánozni a stúdióban.
Nem létezett fejlett rakétatechnika, a számítógépek akkorák voltak, mint egy nagyobb szoba, de jóval kevesebbet tudtak, nem voltak műholdak, gyakorlatilag a nulláról kellett mindent feltalálni. Nem voltak meg az 1950-es évek végén, hatvanas évek legelején egyik utazásnak sem a feltételei. Nem létezett mai értelemben vett számítástechnika, ez az egész kulcsa.
Magyarországra 1989-ben érkeztek az első Commodore 64 és PC 286-os számítógépek.
Utolsó:
Látom nagyon képben vagy mind a filmtechnika, mind a rakétatechnika, mind a számítástechnika területén... Megkérdezhetném mi a szakmád?
18:42
"A kamerával Gagarint a kabinban a Földön (kiképzés közben) vették fel. Nem véletlen, hogy olyan korán halt meg, be kellett fognia a száját."
Több száz űrhajós járt az űrben. Ők is mind részei a nagy összeesküvésnek?
Vagy akkor szerinted German Tyitov volt az első űrhajós? És ha German Tyitov járhatott az űrben, akkor Gagarin miért nem? Nem logikus a szöveged.
"Azt mindenki tudta már akkor is, hogy milyenek a Holdon a gravitációs viszonyok, nem volt nehéz ezt utánozni"
Attól, hogy tudják, milyen, még nem lehet utánozni. Te is tudod, hogy úszik Phelps, mégsem tudod utánozni.
"Nem létezett fejlett rakétatechnika"
Akkor műholdak sincsenek? Akkor hogyan tudod nézni az rtl klubot?
"a számítógépek akkorák voltak, mint egy nagyobb szoba"
(1) Semmi köze az űrhajózáshoz, az első űrhajókon nem volt fedélzeti számítógép, nem volt rá szükség.
(2) Az Apollón már volt ugyan fedélzeti komputer, de nem volt akkora, mint egy szoba. Akkora volt, mint egy cipősdoboz, és kb. harmadannyi volt a teljesítménye, mint az első PC-knek.
Kevered a 60-as éveket 1950-nel, amikor még tényleg szoba méretű számítógépek voltak.
"Magyarországra 1989-ben érkeztek az első Commodore 64 és PC 286-os számítógépek"
Érdekes, nekem már volt otthon 1987-ben EP128-am, irodákban pedig PC-k már 1983 körül voltak Magyarországon. Nem beszélve a különféle mikro-, mini- és mainframe gépekről.
Semmit sem tudsz sajnos a számítógépek történetéről.
De művelődhetsz:
23:30
"De arról én is olvastam, hogy Magyarországra az első PC-k az 1990-es évek elején érkeztek, amikor az USA feloldotta az eladási tilalmat, addig egyetlen szocialista országban sem voltak. A Szovjetunióban pedig végképp nem."
Először is ne keverd a PC-t a számítógéppel. A PC eredetileg egy márkanév, a 8x86-os sorozatot nevezték PC-nek. A PC-vel egyidőben egy csomó más személyi számítógép és mikroszámítógép is volt. Ugyanúgy, ahogy ma is van Apple, ami nem PC.
De mennyi is volt belőlük?
Számítógépek Magyarországon, 1980:
300 db mikroszámítógép
775 db kis számítógép
194 db közepes gép
3 nagy gép (pl. a MÁV-nak volt meg a BME-nek)
Ebből magyar gyártmány 603, szocialista 269, nyugati 400.
Számítógépek 1986-ban:
48441 mikro
1860 kicsi
318 közepes
25 nagy
Ebből magyar 8982, szocialista 2685, nyugati 27137.
Számítógép-állomány, 1988.:
73 ezer mikro
1800 kis
340 közepes
20 nagy.
Magyar gyártmány 23320, szocialista 2500, nyugati 49340.
Van még kérdés?
Gagarint nem kellett elhallgattatni. Nem tudott semmit. Ha olyan ügyesek voltak, hogy kamerával fel tudták venni, sőt, még azt is tudták, hogy mikor mit fog csinálni az űrhajó, nem lehetett nehéz egy szimulátorral az egészet leutánozni, úgy, hogy G is elhiggye, fent járt. Szóval saját magaddal vagy ellentmondásban.
A számítógépek mérete kb. lényegtelen, mert az első űrhajókat előre beállították, a "pilóta" maximum korrigálhatott rajta a földi vezérlés jóváhagyása esetén. Újabb fail.
A holdi gravitációt hiába ismerjük, ha nem tudjuk ugyanazt a környezetet létrehozni. Oda kell menni. Fail^3
11:13
"A számítógépek mérete kb. lényegtelen, mert az első űrhajókat előre beállították"
Apró kiegészítés: fedélzeti komputernek nevezhető egység már a V2 rakétában is van, és természetesen minden szovjet rakétában is. Ez egy kis elektromechanikus berendezés volt, egyszerűbb változatai máig megtalálhatók a mosógépek programtárcsái formájában. Az Apollo űrhajótól kezdve viszont programozható elektronikus számítógépek voltak az űrhajókon.
Te jó ég! A kérdező alapból megérdemelne vagy két pofont. A rá kommentelők közül pedig a hosszú, logikus válaszokat adó "kolléga" sajnos csak az idejét pazarolja láthatóan, mert a kérdező újabb és újabb bődületes hülyeségeket írkál rá.
Emberek, miért olyan nehéz elhinni, hogy a Szovjetunió képes volt megcsinálni (elsőként) valamit, amita nagy Nyugat nem? Savanyú a szőlő? Elhiszem. Ettől még igenis időt, pénzt és tudósok sorát (iiletve az ő tudásulat) fektették bele ebbe a nagyszabású programba, ami sikerült is, hiába szeretné néhány irigy azt állítani, hogy nem sikerült. Vannak még ma is, az első űrhajósok közül, akik élnek. Ha jól tudom (legalábbis nemrég láttam vele interjút) Tyitov is életben van. És nem szenilis, lehet vele beszélni a dolgokról, bár bizonyára végtelenül unja már, ahogy ugyanazokat a kérdéseket, és az ilyen ökörségeket (öszeesküvéselméletek) felteszik neki.
Az tény, hogy voltak a repüléseknek és újságcikkeknek propagandarészei. Itt van az asztalomon Gagarin önéletrajzi könyve, amit a Pravda kérésére írt, elolvastam, szép hosszú rész van benne arról, hogy a repülés előtt közvetlenül milyen beszédet intézett az ott megjelentekhez. Ezt sehol máshol nem láttam, feltételezem (és nem állítom) hogy ez propaganda, amit le kellett írnia, hiszen ezeket az emlékiratokat a Pravda olvasói falták. De szinén propaganda az is, hogy amikor kihirdették, hogy Gagarin megy előszür, Tyitov átölelte és adott neki egy csókot az arcára. Ezt maga Tyitov cáfolta meg egy műsorban, konkrétan úgy fogalmazott, hogy egy szó se igaz az egészből, és a mai napig nehéz neki arról beszélnie, milyen érzés volt, hogy bár ugyanolyan jó, remek egészségű, mégsem ő lesz az első. Bárkit megviselt volna ezt feldolgozni. Idő kellett hozzá, hogy ez a két ember mégis barátságba kerüljön. Fél év múlva már együtt buliztak egy közös nyaraláskor a családjaikkal persze, deakkor ilyet egy "vesztes" (az elsőségért való harcban alulmaradt, ha így tetszik) nem csinál. Normális meberi reakció.
Sok hasonlót lehetne még felsorolni, az űrhajó visszatéréséről szóló részt még maga Garagin is hirtelen átfutja a könyvében. Nyilván nem beszélhetett arról, hogy katapultált, és nek is akart hazudni az embereknek, így egy-két mondattal megoldotta a máskor amúgy terjengősen mesélő visszaemlékező. Ha csak tehette, igyekezett konkrétan "nem átbaszni" az embereket, bocs a megfogalmazásért, de az ide kommentelők egy része csak így fogja megérteni.
Azt pedig tessék elfogadni, hogy ennek a korszaknak és ennek a terletnek, rendszernek van egy sajátos retorikája, még ha sokaknak ma már nem is tetszik. Az USA is a lakosság, de sokkal inkább a világ fejébe táplálta, hogy minden arab terrorista, és hogy az USA által indított háborúk, amik kivétel nélkül más területeken, országokban zajlanak=zajlottak, csakis igazságosak lehetnek, ahol a nagy Amerikának kell rendet raknia, mert se az afgánok, se az iraiak, vagy anno se a vietnamiak nem képesek rendet tartani a saját országukban. Ezt vajon hány ember kajálta be és zabálja meg a mai napig? Ez is egy közlésmód, ami meg nekem nem tetszik ugyan, delétezik, és elfogadom, hogy létezik. Ötven év múlva remélem ezt is kb. úgy ledegradálák majd, mint ti itt most a szovjetek állandó rendszerdicsőítését, és a párt jóindulatának kihangsúlyozását. Ez történelmi sajátosság, de az űrrepülés valódiságát nem mossa el. Tessék lehámozni ezeket a dolgokat a történetről, akkor is ott marad az igazság, és ha tetszik, ha nem, a munkának, befektetett időnek és kísérleteknek eredmnye lett. Ember járt a világűrben, akinek rövid élete volt, de az annál tartalmasabb. Nevezhetjük akár a sors fintorának is. Bárcsak ma is élne, és megkérdezhetnénk tőle, hogy a propagandát lehámozva mesélje már el az útját. De nem tehetjük meg ezt, éppen ezért tessék tiszteletben tartani az emlékét, és nem hazugsággal, tehetetlenséggel és hozzá nem értéssel vádolni az emberiség egyik KÖZÖS hősét, akire nemzetiségtől függetlenül büszkék lehetünk.
A Szovjetunió tudományos viszonyait teljesen átitatta a kommunista propaganda. És ugyanez volt nálunk is az ötvenes években, később már kevésbé, de 1990-ig létezett.
Először is: Sztálin kategórikusan megtiltotta, hogy a "nyugati áltudományt" műveljék a nagy CCCP kutatói. Kibernetika tilos, elektronika kizárólag a hadiüzemekben. De minden más tudományos könyvben, dolgozatban, egyetemi oktatásban is dicsőiteni kellett a nagy szovjet tudomány eredményeit. Akkor is, ha sokkal fejlettebb volt a nyugati vagy a haza.
Aki azt hiszi, mennyi sok NYUGATI számítógép és más, katonai célokra használható eszköz volt nálunk 1990 előtt, az úgy látszik, soha nem hallott a COCOM listáról! Az USA megtiltotta a szövetségeseinek is, hogy ilyen eszközöket eladjanak a Szovjetúniónak és bármelyik szocialista országnak. A csempészet persze működött, Commodere 64 szinten. A linkben a KGST minket is jelent!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!