Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valójában repült 1961-ben...

Valójában repült 1961-ben Gagarin?

Figyelt kérdés
Április 12-én lesz ötven éve, hogy bejelentették. Közben kiderült, hogy parancsra vettek részt a kiképzésen több csoportban és égtek el az űrhajókkal együtt a vadászpilóták. Aki valójában repült (a programvezető saját fia), az a visszatéréskor összeégett, később meg is halt, helyette mutatták be a jóképű nagy kommunista párttag szovjet tisztet, aki szerepet játszott. Vagyis hazudtak. Ez igaz lenne?
2011. márc. 22. 19:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
59%

Wikipedia:

"Korabeli nyugati források szerint nem Gagarin volt az első ember az űrben: több sikertelen, a pilóták halálával végződő kísérlet előzte meg Gagarin űrrepülését, amelyeket a szovjet propaganda elhallgatott[1]. Később, a holdraszállással kapcsolatos összeesküvés-elméletekhez hasonlóan Gagarin útjáról is azt terjesztették, hogy valójában nem történt meg, csak a szovjet technikai színvonalat alátámasztani kívánó hazugság volt. Ezeket a híreket általában összekötik a Gagarin halálának körülményeit megkérdőjelező híresztelésekkel.

Ismét más források szerint Gagarin élete végén egy titokzatos betegségben szenvedett, amelyet az űrutazás hatásának tekintettek, ezért utolsó éveit karanténban töltötte".

2011. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
2011. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
95%

"Valójában repült 1961-ben Gagarin?"


Igen, repült.


"Közben kiderült, hogy parancsra vettek részt a kiképzésen több csoportban és égtek el az űrhajókkal együtt a vadászpilóták. "


Nem derült ki semmi.


Amit te most mondasz, az két téveszme-rendszer összekeverése.


(1) a Judica-Cordiglia testvérek állítólagos felvételei


(2) a hidegháború alatt "jólértesült" keleti blokkbeli tisztviselőktől szerzett "információk" nyomán elterjedt legendák, amikkel kapcsolatban 1990 után kiderült, mi az igazság.


Csak néhány példa.


1. Miért hiszik azt, hogy nem Gagarin repült, hanem Iljusin?


Azért, mert 1-2 nappal Gagarin repülése előtt egy brit kommunista újság moszkvai tudósítója hírét vette, hogy fellőtték az első embert. Ez egy folyosói pletyka volt. A valódi hír az volt, hogy fel fognak lőni egy űrhajót, de ez az újságírónkhoz úgy jutott el, hogy már megtörtént az utazás.


Namármost ez az újságíró egy tömbházban lakott a híres Iljusin berepülőpilótával, aki eltűnt és nem jött haza akkoriban (autóbalesete volt).


Újságírónk tehát összerakta a fejében: űrhajó repült, Iljusin eltűnt, tehát: nyilván Iljusin repült, de olyan rossz állapotban van, hogy elrejtették a nyilvánosság előtt. És ezt leírta TÉNYKÉNT. Ezért van az a furcsaság, hogy a Gagarin repülése előtti napon megjelent egy angol újságcikk arról, hogy az első embert fellőtték az űrbe, de "szenved az utazás következményeitől".


A fél "nem Gagarin repült elsőként az űrbe" legendárium ebből a cikkből táplálkozik.


2. Elltitkolt korai űrhajósok: Ledovszkij, Siborin, Mitkov stb.


Az ő létezésükre semmi épkézláb bizonyíték nincs, egy "ismeretlen csehszlovák pártfunkcionárius" beszélt róluk 1959-ben. Valószínűleg az ő agyszüleményei.


3. Szovjet űrhajósok csoportképe, amiről utólag kiretusáltak pár arcot.


'90 előtt az "eltűnt szovjet űrhajósok" legendagyártás egyik legfontosabb pillére volt ez. Azóta tudjuk, hogy a kiretusált űrhajósok egy vidéki vasútállomáson részegen összebunyóztak katonákkal, és ezért tették ki őket a csapatból.


4. Hangfelvételek elégő űrhajósnőről, leálló szívű, megfulladó űrhajósról stb.


A felvételen a nő hangja annyira torz, hogy BÁRMIT bele lehet magyarázni a szövegébe, semmi nem utal arra, hogy űrhajós. Mivel rengeteg számot ismételget, valószínűbb, hogy operatív rövidhullámú adás (számállomás).


Ami a szívdobogást és légzést illeti, a szovjet orvosi telemetriáról tudjuk, milyen volt és nem ilyen.


Szóval akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba.


1. Gagarin volt az első az űrben.


2. Gagarin repülése nem ment simán, ma már publikusak a repülés részletei. A földi irányítók pánikban voltak, mert az űrhajó pörgött, nem sikerült stabilizálni. Gagarin hangulata kiváló volt, de a földi központ azt hitte, nem tudják majd épségben lehozni. A visszatérés közben további műszaki hibák is felléptek, necces volt a küldetés, és ezért nem adtak ki róla sok részletet. Meg azért sem, mert a hordozórakéta típusa hadititok volt.


3. Nincsenek elhallgatott szovjet űrkatasztrófák, kivéve két földi eseményt az űrprogramban: az N1 rakéta tragikus felrobbanását, amikor meg is haltak vagy százan, és Bondarenko űrhajósjelölt halálát a kiképzés közben. A Szojuz-1 és a Szojuz-11 volt a két halálos szovjet űrrepülés, és a sajtó mindkét esetről beszámolt, az űrhajósok nagyszabású állami dísztemetést kaptak.


Még egy elhallgatott majdnem-szerencsétlenség volt a szovjet űrkutatásban: Leonov űrsétája, amit sétagaloppnak állítottak be, de igazából vészhelyzet volt és Leonov épp hogy túlélte (ugyanis az űrruhája felpuffadt és nem fért vissza az űrhajóba, ezér csak az űrruha leeresztésével tudott benyomakodni, majdnem megfulladt).


4. A legtöbb úgynevezett "rejtélyre", amit a Nemere-könyv és mások emlegetnek, 1990 után ismert lett a magyarázat, csak az nem tud ezekről, aki '90 előtti forrásokat olvas.

2011. márc. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:

Itt van az említett brit komcsi lap:


[link]


Elég ütős természetesen, hiszen a világ összes többi újságja csak másnap írta meg Gagarin repülését. Csakhogy ma már pontosan tudjuk, mi történt.

2011. márc. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:

21:59


"A ruszkiknál 40 éven át az volt a bevett szokás, hogy csak akkor számoltunk be valamiről, hogyha az SIKERES volt."


Ez ebben a formában nem igaz. A Szojuz-11 és Szojuz-1 tragédiájáról beszámoltak. Az N1-éről nem.

2011. márc. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
0%
Újságíró nagyapám azt mondta, már április elején szóltak, hogy rendkivüli esemény lesz, hagyjanak helyet a lapban erre. Vártak, de semmi sem történt, illetve annyi, hogy a lengyel tengerparton lezuhant egy félig elégett űrhajó és az oroszok nem tudták elég gyorsan eltüntetni a lengyel rendőrök elől az összeégett űrhajóst. Egyszóval ma már túlhaladott álláspont mindenáron dicsőíteni a "nagy szovjet diadalt". És Gagarin sem repülhetett többet, még vadászrepülővel is csak egyszer, amikor lezuhantak és meghaltak, míg más szovjet űrhajósok többször is megtehették. Még csak nem is egyedül repült a vadászgépen, ez sokat mondó tény. Ha meg beteg lett volna, akkor egyáltalán felszállni se engedik.
2011. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:

"a saját könyvében írta le ezt és még sok mást, bár nagy kérdés, hogy ő-e a valódi szerző? "


Az nem igazán kérdés, hogy valódi-e a szerző vagy sem. És ha az? Írhatta valóban akár Gagarin is - csak megmondták neki mit írjon, mit írhat.


Ez a mozzanat, hogy a diadalittas - győztes - űrhajós kiszáll a sárgálló Orosz búzamezőn és odalép az EGYSZERŰ PARASZTASSSZONYHOZ, aki éppen építi a nagy Szovjetúniót a munkájával annyira de annyira nagy propaganda, hogy kilóg a könyvből.

Ráadásul teljesen irreális is minden szempontból.

2011. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:

09:47


"Az nem igazán kérdés, hogy valódi-e a szerző vagy sem."


Ő a szerző, és olyan legendákból ollózta össze a könyvét, amiket bárki ismerhetett nyugaton, aki a 60-as években újságot olvasott, viszont keleten ezeket nem lehetett olvasni. '90-ben még pénzt lehetett keresni azzal, ha valaki megírt ilyen dolgokat itt. Ma már nem lehet.


"a diadalittas - győztes - űrhajós kiszáll a sárgálló Orosz búzamezőn és odalép az EGYSZERŰ PARASZTASSSZONYHOZ, aki éppen építi a nagy Szovjetúniót a munkájával annyira de annyira nagy propaganda, hogy kilóg a könyvből.

Ráadásul teljesen irreális is minden szempontból"


Nem irreális. A leszállás egy egyszerű ejtőernyős ugrás volt, hiszen Gagarin katapultált a Vosztok-1-ből 7 km magasan. Az űrhajós és az űrhajó leérkezése két különböző helyen és időben történő esemény volt. Viszont nem parasztasszonyhoz ment oda, hanem paraszthoz és a lányához, és nem is odament, hanem azok látták meg, és ijedten hátrálni kezdtek (narancssárga ruhás, bukósisakos ember a mező közepén?), mire ő kiáltozott, hogy ő is orosz, és Moszkvával szeretne beszélni telefonon. Ugyanis a leszállás nem a tervezett helyen történt.

2011. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
100%

09:44


"Újságíró nagyapám azt mondta, már április elején szóltak, hogy rendkivüli esemény lesz, hagyjanak helyet a lapban erre. Vártak, de semmi sem történt, illetve annyi, hogy a lengyel tengerparton lezuhant egy félig elégett űrhajó és az oroszok nem tudták elég gyorsan eltüntetni a lengyel rendőrök elől az összeégett űrhajóst."


Az újságírók jólértesültnek számítottak, közöttük elterjedt sok minden, amiről mások semmit sem tudtak. Pl. tudták, hogy "valami készül". De hogy mi készült, azt nem tudták. Történetesen március 25-én repült az űrhajó prototípusa, ember nélkül. Utána már csak napok kérdése volt az ember vezette űrhajó repülése.


Azt tudni kell, hogy március végén összeégett egy szovjet űrhajós, de nem űrrepülés során, hanem a földi kiképzéskor (Bondarenko). Ez 1986-ig titok volt.


Szerintem úgy áll össze a történet, hogy április elején valakik megtudták, hogy "készül valami" (és tényleg készült), aztán nemsokára elterjedt a hír, hogy "összeégett egy űrhajós". Még néhány információmorzsával és egy kis fantáziával ebből kikerekedhetett az a történet.

2011. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
13 14: Csak az a gond, hogy 1. a nagy szovjet földön a falvak ma is nyomorúságosak, olyan, hogy vezetékes rádió =a faluközepén hangszóróval) biztosan volt. 2. Telefon viszont nem, mint ahogy ma se nagyon van arrafelé. Magyarországon a rendszerváltásig nagyon megválogatták, ki kaphatott telefont, 40 évet kellett rá várni sok helyen, amikor kinálgatták, már nem kellett senkinek, megjelentek a mobilok. Vagyis abban a bizonyos szovjet faluban csak a tovaris Tanácselnök és a Kolhozelnök munkahelyi telefonja létezhetett, már ha volt egyáltalán. Az is afféle kurblis ócskaság volt.
2011. márc. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!