Környezetvédelemmel kapcsolatosan ti nem éreztek néha így?
Telhjeen egyetértek Veled, ráadásulén ezt tanulom, települési környezetvédő technikusnak tanulok,ideén végzek, de olyan sokszor elfog az az érzés, hogy MINEK????????????????????????
Hiszen a tehető emberek, meg úgy általában a legtöbb ember akkor is szemetel (pl.), ha ezredszer szólok rá is...
De tudod mit, ne adjuk fel!!!!!
Már legalább 2-en vagyok és ha mind a 2-en fejenként legalább 1 embert megtudunk győzni már nyertünk, mert annál kevesebb lesz a szennyezés.
ja és szomorú, hogy egyesek nem veszik észre, hogy ezzel a turizmusnak is rengeteget ártanak.
Feleslegesen tanultam 2 évet!!!! És okszor nem látom a fényt az alagút végén, túl gyakran!!!
Igen a trükk, hogy ilyenkor sem szabad feladni, amikor tudod, hogy a nagy számok miatt semmit nem ér az, hogy Te véded-e a környezetet, vagy nem.
Viszont kicsit úgy érzem túllihegitek a dolgot: a graffitinek nem tudom mi köze van a környezetvédelemhez pl... a turizmus meg szerintem egyenesen rosszat tesz a környezetnek (kivéve a városi turizmust, ahol nincs környezet). Én például sosem érzek lelkiismeret-furdalást, ha a városban eldobok egy sörösdobozt, papírfecnit, vagy akármit, az egész város egy nagy szemétrakás, a benne lévő legtöbb emberrel együtt :P
Viszont arra szoktam figyelni, hogy lehetőleg szelektíven gyűjtsem a hulladékot. Füst alatt nem tudom mit értessz, ha cigifüstöt, szerintem az is teljesen ártalmatlan a környezetre. Az emberekre nem, de a környezetre igen. De egyébként nem cigizek.
Az erdőben viszont nem szemetelek, és nem is nagyon hangoskodok.
"ingyen van a víz, folyathatom, miközben afrikában meginnák vagy öntöznének vele,"
Attól hogy te kevesebb Duna-vizet (vagy bárhol Magyarországon a megfelelő víz) folyatsz, Afrikában még egy cseppel sem lesz több. A gond ott van, hogy te ezt áldozatnak, aszkézisnek fogod fel, pedig ennek csak egy hétköznapi rutinnak kellene lenni, hogy nem folyatod a meleg (vagy hideg) vizet fölöslegesen, leoltod a villanyt ha nem kell, kisebbre húzod a fűtést, amire oda sem kell figyelni és egyharmaddal kisebb a rezsid mint másoknak, és mellesleg a környezetnek is jó. Ez utóbbi amúgy véleményem szerint csak sebtapasz a leprásnak, a magyarok ökológiai lábnyoma kétszerese az ország területének, vagyis felezni kellene az energia- és nyersanyag-felhasználásunkat, és ezzel még nem is állunk rosszul, mert az amcsiknal pld egyötödre kellene csökkenteni, hogy ökológiailag fenntartható gazdaságunk legyen.
Csak pontosan azzal van a probléma, amit ti itt egymás közt megbeszéltek. Ha valaki hozzászokott ahhoz, hogy amint elszívta a cigijét, pöcköl egyet, illetve a kiürült sörös dobozt egy kecses mozdulattal hátrahagyja, azt nem fogod rávenni arra, hogy holnaptól szelektíven gyűjtse a szemetet, takarítson maga után és mondjuk tömje be a lyukakat a pöcén.
Kevésbé agresszív módon sokkal többet el lehetne érni. És az sem utolsó, hogy nem mint, fentebb említett, aszkéta teszed ezeket a dolgokat, hanem magad miatt gondolod komolyan. Illetőleg nem azt vetíted előre, hogy meg fogunk dögleni, hanem inkább arra koncentrálnál, hogy milyen megoldások vannak amik környezet-barátak és nem kell feladni a megszokott életvitelt (most nyilván nem az elpöccintett cigire gondolok, hanem pl. a klotyón lehúzott vízzel való öntözésre).
És végül, szerintem meglepődnél azon, mennyien vagyunk akik odafigyelünk akár a közvetlen, akár a távolabbi környezetünkre.
"Lehet, hogy ez több generáció után lesz"
Optimista vagy :) Egy generáción belül rákényszerülünk arra hogy spóroljunk az energiával, és nem ilyen mobiltöltőkihúzós nagyságrendben. Legkorábban akkor amikor elfogy az olcsó olaj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!