Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha bontatlan,...

Mi történik, ha bontatlan, szénsavas ásványvizet tartalmazó palackot rakok a fagyasztóba kb 7 órára, kiveszem és aztán kinyitom?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 15:10
 1/6 A kérdező kommentje:
(Csak azért írok most a sajátomra választ, mert nem jelenik meg a "Kérdéseim" között. :S)
2010. nov. 19. 15:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha átfagy 7 óra alatt /szerintem igen/, akkor kinyithatod, a szénsav "belefagyott"... Ha levágnád a palackot róla, lenne egy palack belső pontos másod. Ha ezt Szibériába csinálod, meg is marad.
2010. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi történne? Semmi.


Ha 8 órára rakod be, akkor talán kitör a III. világháború. Tehát azt ne próbáld!

2010. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szétfeszíti a palackot, ahogy novekszik a térfogata fagyás kozben. Bár 7 óra alatt nem igazán fog megfagyni, de hátha :D
2010. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem semmi, én már volt hogy fagyasztottam, bár nemtudom hogy az mennyi idő volt...
2010. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Fagyáskor,a kristályos jég kialakulásakor az egymás közelébe kerülő dipólusos vízmolekulák csak határozott irányban rendezőthetnek. A jég lazább szerkezetű és ezért kisebb a sűrűsége mint a vele azonos hőmérsékletű víz. Jég sűrüsége tehát kisebb a víznél így a térfogata nagyobb.(A víz térfogata fagyáskor 9%-kal nő.)


K:A mélyhűtőbe néhány órára vízzel teli palackot teszünk. A mélyhűtőbe az üvegben lévő víz megfagy, az üveg a kitáguló víztől szétreped.


(Passz ,hogy szénsavas ásványvíznél mi történik!Én már volt hogy nyáron lefagysztottam egyet és nem történt semmi, de nem tudom hogy mennyi időre, inkább ne próbáld ki!xd)

2010. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!