Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az evolúciós gondolkodás...

Az evolúciós gondolkodás alapján a 100%-os bizalom másokban helytelen?

Figyelt kérdés

Az emberek bizalmat várnak el egymás iránt, a párkapcsolatokat meg eleve arra építik.

Úgy emlékszem, még a Balázs show-ban voltak ilyesmi történetek, hogy egy pasit a baràtnője megcsalt annak legjobb barátjával. A történetek feltehetően fiktívek voltak, de ami félelmetessé teszi, hogy ezek a valóságban is megtörténhetnek.

Vagy többször olvastam már ilyesmi hírt, hogy egy nő levágta bosszúból a pasija/férje péniszét.

Egyesek mef háború idején a kannibalizmusug süllyednek.

A fenti események némelyike egyébként reálisan is érthető. Például a tiszteletlen barát tette mögött a saját génjei terjesztésének evolúciós vágya húzódhat meg, egy arra alkalmas nővel.


Mindezek után viszont felmerül a kérdés, vajon evolúciós szemszögből nyerünk-e valamit, azzal, ha 100%-ig bízok mondjuk egy nőben?

Nem-e jobb stratégia, ha néha utána nézek a dolgainak, nehogy kárt szenvedjek?


tegnap 15:30
1 2 3
 21/24 2*Sü ***** válasza:

> Látom, belinkelted lentebb te is ugyanazt az oldalt, amit én a 10. válaszomban. Akkor viszont nem értem, mi itt a rejtély?


Igen, elnézésedet kérem. Mentségül azt tudom felhozni, hogy mikor még csak négy válasz volt, akkor már elkészült az én válaszom is, csak nem nyomtam meg a beküldés gombot. Órákkal később meg látva, hogy van itt egy el nem küldött válaszom, megnyomtam válasz elküldése gombot. Utána konstatáltam, hogy született időközben egy tucat további válasz.


És hogy mi a rejtély? Az, hogy az a játékelméleti játék, meg a játékelmélet az önmagában megáll. Akkor is, ha az ember evolúcióval jött létre, meg akkor is, ha Isten teremtette, meg akkor is, ha pándimenzionális időutazó UFO-k egy párhuzamos valóság magasabb rezgéssíkjából. Az, hogy a bizalom adott esetben előnyös, vagy hogy az ember képes a bizalomra, az nem abból következik, hogy az ember evolúcióval jött létre vagy abból, hogy Isten teremtette, de még csak abból sem, hogy elfogadja vagy elutasítja az evolúciót. Szóval nekem kicsit olyan a kérdés, mintha valaki azt kérdezné, hogy a krokodil hosszúsága alapján helyes-e azt mondanunk, hogy zöld.

ma 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 sadam87 ***** válasza:

Nem azért írtam a választ, mert te is elküldted. Jó játék, népszerűsítsük minél többen.

"Az, hogy az a játékelméleti játék, meg a játékelmélet az önmagában megáll. Akkor is, ha az ember evolúcióval jött létre, meg akkor is, ha Isten teremtette, meg akkor is, ha pándimenzionális időutazó UFO-k egy párhuzamos valóság magasabb rezgéssíkjából."

A játék kifejezetten a bizalom evolúciójáról szól, ez is a címe. Nyilván nem csak erre lehet alkalmazni, de például az, hogy a sikeresebb tulajdonságú egyedek utódai elterjednek az evolúció során, kifejezetten az evolúcióra jellemző.

Másrészt tudjuk, hogy az ember evolúció során alakult ki. Így az örökletes tulajdonságai is, például a bizalom és önzetlenség örökletes alapjai is. Szóval szerinem elég logikus kérdés, hogy hogyan alakultak ki ezek az evolúció során. Írtam is, hogy több evolúciós modell is létezik az önzetlenség kialakulására (az egyik pont az, amit a játék is bemutat, a reciprok altruizmus).

ma 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 TappancsMancs ***** válasza:

Kérdező a nehéz élet és sok gond az sajnos sok esetben fennáll, de a problémákat nem csomagoljuk életfilozófiákba, mert azzal csak még inkább becsapjuk magunkat.


És amúgy a társadalmunk valóban a bizalomra és a közösségre épült fel. Egy ember önmagában sokkal kevesebbre képes, mint több százezer. Ha mindenkinek saját magának kellene feltalálni a tűzgyűjtástól kezdve mindent, akkor nem sok ember jutna el a tűzgyújtásig sem! Még addig sem. És a civilizációnk a közösségre, az együttműködésre, az egymástól tanulásra, intelligencia és emberi fejlődésre és ezekkel együtt a bizalomra épül.


És kis hiánypótlás evolúció téren... Az evolúciónak nincs se iránya se célja, ezt ma így határozzák meg. Valamint az evolúció az nem arról szól, hogy ki az erősebb, ki a vadabb vagy ki nyomja el a másikat. Ilyen egyáltalán nincs benne. Sőt a természetben nem is a ragadozók vannak többen, hanem ők vannak a legkevesebben. A legnagyobb a biomban a növényvilág, majd a növényevők, és így tovább.


A természet élővilágának legnagyobb csoportja a növények és csak utána jönnek az állatok, amik megoszlanak további csoportokra, 4 alapvető csoportra: növényevők, ragadozók, mindenevők és dögevők. Vannak még a mikroorganizmusok is, mint sejtállatkák és baktériumok, gombák, amik részben szervetlen táplálékúak (autotróf organizmusok), részben szerves táplálékúak (heterotróf organizmusok). Mennyiségileg a legtöbb a szervetlen táplálékú növények. Utána jönnek a növényevő állatok, majd ez után a húsevő ragadozók. Még ez után kevesebb létszámban vannak a mindenevők és utánuk a dögevők vannak.


Így a természetben egyáltalán nem a folyamatos életveszély van, hanem mint ahogy a szavannán is látható, többnyire békés egész napos legelés. :) És amúgy meg, ha a ragadozók lennének többen, akkor kihalnának. Általában sok növény tud eltartani egy kevés növényevőt, mert sok növényt fogyasztanak. És ragadozó sem lehet ugyanannyi, mint a növényevő, mert gyakorlatilag egy vadászat alatt kihalnának a növényevők.


National Geographic


"Több a növényevő, mint a húsevő. Egy ökoszisztéma nem tud eltartani nagyszámú mindenevőt anélkül, hogy még nagyobb számú növényevőt és még nagyobb számú autotrófot támogatna."


[link]

ma 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 TappancsMancs ***** válasza:

Az evolúció egy nagyon egyszerű tényező és, ha egy szóra akarnánk egyszerűsíteni akkor: változás. Két szóra egyszerűsítve: megmaradó változás. Itt vannak meghatározások, viszont nem erőszakról szól és semmi olyanról amit beleképzelnek.


Nature


"Az evolúció a népesség öröklött tulajdonságainak változása az egymást követő generációkon keresztül"

"Az evolúciót úgy határozzák meg, mint az élőlénypopuláció öröklött tulajdonságainak változását az egymást követő generációkon keresztül."


"Mi nem az evolúció"


"Az "evolúció" kifejezéssel gyakran visszaélnek, gyakran véletlenül, de néha szándékosan, ezért azt is tisztázni kell, hogy mi nem az evolúció."

"A legfontosabb, hogy az evolúció nem halad a végső vagy közeli cél felé (Gould 1989). Az evolúció nem „megy valahova”; csak az öröklött tulajdonságok időbeli változásait írja le."

"A másik fontos pont az, hogy az evolúció és a természetes szelekció nem egyenértékű fogalmak. A természetes szelekció olyan erő, amely előmozdíthatja és befolyásolhatja az evolúciós változásokat, de más mechanizmusok is ugyanolyan fontosak lehetnek."


"Következtetés"


"Az evolúció az élőlények öröklött tulajdonságainak generációkon átívelő változásait írja le. Az evolúciós változás nem egy cél felé irányul, és nem is kizárólag a természetes szelekciótól függ az útja."


[link]

............


Your Genome.org


"Mi az evolúció?"

"A biológiában az evolúció egy faj jellemzőinek több generáción keresztüli változása, és a természetes szelekció folyamatán alapul."


[link]

............


National Human Genome Research Institute


"Evolúció"

"Meghatározás"

"Az evolúció a genomikához kapcsolódóan arra a folyamatra utal, amelynek során az élő szervezetek idővel a genomban bekövetkező változások révén változnak. "


[link]

ma 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!