Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akik szerint a matematika...

Akik szerint a matematika logikus és érthető tudomány: ha tényleg ilyen a matek, akkor hogyan történhetett meg az, hogy számos felnőttben, és diákban pszichológiai szorongást okoz, amint az alábbi cikkekből kiderül?

Figyelt kérdés

"Ám egyes kutatások szerint minden ötödik felnőtt fél a számoktól, vagy attól, hogy egyenleteket oldjon meg. A matematikai szorongás létező pszichológiai jelenség, és jóval több szimpla idegességnél."


Forrás: [link]


"A matematikai szorongás fogalma sokszor előkerül, amikor iskolások számolási problémáit próbálják a kutatók vizsgálni. Mark H. Ashcraft, úgy határozza meg a jelenséget, mint egyfajta „nyomást, nyugtalanságot vagy félelmet, ami interferál a matematikai teljesítménnyel (2002, p. 1).[1]"


Forrás: [link]


Kíváncsi leszek, hogyan magyarázzátok ezt meg


ma 18:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem kérek több választ.
ma 20:20
 12/15 A kérdező kommentje:
De azért azt elismerem, hogy a #10-es komment érdekes. 🤔
ma 20:27
 13/15 anonim ***** válasza:

A bajt nem a matek okozza, hanem a "körítés".

A matekot sok iskolában "ciki műszaki tudásként" kezelik. Rengeteg helyen alapvetően az az elvárás, hogy a diák az irodalmat és a történelmet tudja. Nagyon menő, ha valaki nem ért a műszaki dolgokhoz, de a költők, írók életrajzát részegen éjszaka is fel kell tudni mondani.

Azt mennyire tanítják, hogy Radnóti Miklóst sose hívták Radnótinak? Hogy csak pár évig volt házas Gyarmati Fannival, ennek ellenére mindkettőjüknek több "múzsája" volt. Hogy Radnótinak lehetősége volt nem bevonulni munkaszolgálatra, lehetősége volt megszökni (A barátai rengeteget költöttek mindkettőre), de ő "vállalni akarta a sorsát".

Az összes költőről/íróról csak valami agyonidealizált életrajzot kell bevágni, ami alapján az érintett legfeljebb a neve alapján ismerne rá.

Az irodalom, és a történelem, mint tantárgy erősen kitett a politikának. Például manapság szerintem nem kell fejből felmondani a Vers a Szovjet Útlevéről című remeket. A "Lakást kaptam a dolgozók házépítő szövetkezetétől" kezdődő opust is legfeljebb Hofi Géza előadásából ismerik "a mai iskolások". Mi nem tanultunk például Vass Albertről.

Szerintem 1990 előtt 1917. november. 7-ről, vagy 1956. október. 23. és november. 4. közötti időszakról mást tanítottak, mint most.

A matematika ennek sokkal kevésbé van kitéve. Az, a szint, amit középiskolában tanítanak némi szorgalommal, még akkor is megtanulható, ha az embert "beoltották számok ellen". Ehhez azonban kell egy olyan tanár, aki meg akarja tanítani és egy tanuló, aki meg akarja tanulni.

Nálam a statisztika verte ki a biztosítékot a fősulin. Nem a matek része, hanem az, hogy rengeteg fogalmat és a hozzá tartozó számításokat kellet (volna) megtanulni néhány hét alatt. Szerintem, ha nem csak ledarálják az anyagot nagyon gyorsan, hanem hagynak időt az egyes részek megértésére, talán még élveztem is volna. Pár éve rengeteg statisztikai számításra volt szükségem. Google tanár úr segített összeállítani a számításokat.

Ahogy az irodalom az érzelmi, társadalmi érzékenységet fényezi, nem a konkrét szövegek a lényegesek. A matek a logikus gondolkodást fejleszti. Rengeteg olyan eset van, amikor a matek alapismeretek jelzik, hogy az adott cikkel valami nem stimmel. Ezt mondom annak ellenére, hogy hétköznap a 4 alapműveletek közül az osztást is csak ritkán használom.

ma 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#13


Én ebben nem hiszek, hogy a matek a logikus gondolkodást fejleszti.

Hacsak azt nem értjük rajta, hogy keresztrejtvényt, meg egyéb logikai feladványokat kell megoldani. Azt fejleszti.


Az élet azonban más, oda másmilyen logika kell. Egyetemet végzett emberek panaszkodnak itt is, hogy nem tudnak csajt szerezni, holott ezek 1000-szer jobban ki vannak művelve mint én.

Miért nem tudnak rájönni, hogy miként tudják felkelteni egy nő figyelmét? Hol van ilyenkor a matematika, talán a másodfokú egyenletek nem művelték annyira ki a logikus gondolkodását, hogy rájöjjön arra, mi nyitja meg a női szíveket?


Én még a 2 hatványait sem tudom fejből, de érdekes, valahogy kilogikázom, hogy miként hódítak meg egy csajt.

Fura, nem?

ma 22:07
 15/15 A kérdező kommentje:
Hódítsak
ma 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!