Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az negrid emberek arcprofilja...

Az negrid emberek arcprofilja miért hasonlít jobban az emberszabású majmokéhoz mint az europid vagy a mongolid embereké?

Figyelt kérdés

#mongoloid #negroid #europid #emberszabású majmok
aug. 17. 04:47
1 2 3
 21/30 sadam87 ***** válasza:
82%

"Le vagytok késve kb. 20-30 évvel..."

Mindezt azután, hogy belinkeltél egy 20 éves cikket?😂😂😂

aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

#21 Pontosan. Ott a 2000-es évek elején rekedtetek meg. Gondoltam jobb ha az elejéről elkezditek. :) Könnyebb lesz felzárkózni...


Amúgy a tartalmáról mit gondolsz, merthogy azért linkeltem be. Még mindig azt gondolod, hogy a Habesák beáramlása régi megcáfolt elmélet?

aug. 17. 23:28
 23/30 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes kérdés, csodálom a kérdező bátorságát, és az is hogy nem törölték eddig ezt a kérdést...


Én úgy gondolom, hogy talán a trópusi éghajlat alatt valamiféle evolúciós előnyt jelent az a jellegzetes arcforma. Hogy milyet, arról fogalmam sincs, de talán párhuzamos evolúció zajlott, és így keletkezett ez a hasonlóság. Mint a halak és a delfinek között. A halak és a delfinek biológiailag igen távol állnak egymástól, de mivel mind a ketten vízben élnek, a testalkatunk igen hasonlóvá alakult. Talán ez történhetett a szubszaharai régióban élő emberekkel is.


Ami Etiópiát illeti, én is úgy tudom, ahogy a kérdező. A dél-arábiai bevándorlást tagadó elméleteket megcáfolták a genetikai kutatások.

aug. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 sadam87 ***** válasza:

#22

Én nem állítom, és nem is állítottam, hogy meg van cáfolva. Csak azt, hogy a 15. válaszodban sikerült egy olyan cikket belinkelni, ami pont cáfolja az állításodat. 😀😀

aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Náluk visszakanyarodott az evolúció, szavannán jobban boldogulhatsz így.
aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 veszettkecske ***** válasza:
85%
Én szerintem ez nem teljesen van így, részben talán, mert hatalmas szórás van koponyaforma terén is. Ez volt előnyös abban a környezetben, Cumberstone...
aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

#22 Mert nem olvastad végig: Eljutottál eddig a mondatig? "External contacts with the Ethiopian region are also evident in the historical record from the first millennium BCE onward, wherein Sudanese, Egyptian, South Arabic, and Mediterranean influences are documented."


A levantei hatás pedig a zsidó csoportok beáramlását jelenti, amely a történeti és néprajzi forrásokban is jól dokumentálta, és épp úgy az europid karaktert erősítette mint a dél-arábiai, jemeni eredetű csoport. Mellesleg Jemen régiója a tömjénút mentén erős kapcsolatban állt Levantéval, a jemeni zsidók csoportja így jött létre. Hogy a Habesák milyen viszonyban álltak ezzel azt nem lehet jelenleg meghatározni, de az etióp hagyomány és a néprajzi források is megerősítik a zsidó vallás hangsúlyos szerepét az etióp földeken.

aug. 20. 00:56
 28/30 anonim ***** válasza:
81%

A négerek majomszerűbbek maradtak, mivel ők is főleg ugyanott éltek az elmúlt pár évszázadot kivéve, meg a gorillák, csimpánzok, bonobók is, ahol a közös őseink. Így minden említett mai csoportnak hasonló körülményekhez kellett alkalmazkodni, az embereknek nem volt különösebb okuk megváltozni.

Ezzel szemben, a földrészről kivándorolt emberek totálisan más körülmények közé kerültek, és ezekhez alkalmazkodtak.

Régebben olvastam valamit arról, hogy mitokondriális szinten tekintve van vagy 20 különböző csoport az emberiség közt. Ezekből 1 él Afrikán kívül, az összes többi Afrikában. Pontos számokra és adatokra nem emlékszem, de a lényeg nem is ez, hanem hogy a változásnak elég volt egyetlen alkalommal, véletlenszerűen, egy kisebb csoportnál bekövetkezni és elterjedni, és utána ez az egy csoport szaporodott és terjedt el Európában és Ázsiában.

Az összes többi Afrikában maradt csoport pedig maradt nagyjából a hagyományos kinézetű.

(Hogy a négerek majomszerűek valamilyen szinten, arra megfelelő bizonyíték a mesterséges intelligencia. A Google pár éve csinált egy telefonos alkalmazást, ami a készített fotókat csoportokba rendezi aszerint, hogy mit ábrázolnak. És már csak későn, a forgalomba hozatal után derült ki, hogy a négereket gyakran a Gorillák képcsoportba helyezi. Pedig az nagyjából kizárt, hogy a Google direkt rasszista gondolkodású mesterséges intelligenciát hozzon létre.)

aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 sadam87 ***** válasza:
0%

#29

"(Hogy a négerek majomszerűek valamilyen szinten, arra megfelelő bizonyíték a mesterséges intelligencia. A Google pár éve csinált egy telefonos alkalmazást, ami a készített fotókat csoportokba rendezi aszerint, hogy mit ábrázolnak. És már csak későn, a forgalomba hozatal után derült ki, hogy a négereket gyakran a Gorillák képcsoportba helyezi. Pedig az nagyjából kizárt, hogy a Google direkt rasszista gondolkodású mesterséges intelligenciát hozzon létre.)"

Szerinted mégis mi alapján tanulja meg a mesterséges intelligencia, mi van egy képen. Segítek. Ráeresztik egy csomó képre, amiken be vannak jelölve dolgok, és ez alapján tanul. Nyilván nem ők jelölgettek meg egymillió képet, hanem ráeresztették arra, amit az interneten találtak. És ha ott sok a rasszista jelölés...

(Nem mintha egyébként sok értelme volna perdöntőként hivatkozni a mesterséges intelligenciára annak fényében, hogy mennyi hülyeséget össze tudnak írni néha.)


Egyébként is kérnék mindenkit, hogy ne dőljön be a kérdező rasszista állító kérdésének (amit egyébként semmivel nem támasztott alá)!

aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
79%

30

Hát én nem gondolom, hogy milliós tételben olyan gyakorisággal neveznék gorillának a feketéket, hogy azt a kereső releváns találatnak nevezné, és alapul venné.

Valószínűbb, hogy a gorillákat ábrázoló képeket vette alapul, és a minimális különbségeket nem minden esetben tudta számszerűsíteni.

Egyébként ezt a kérdést nem kell különösebben alátámasztani, minden ember látja a saját szemével. Te is nyilvánvalónak tartanád, ha nem lennél elfogult.

aug. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!