Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem avatkoznak bele az...

Miért nem avatkoznak bele az időjárás alakulásába, hogy ne legyen ennyire meleg?

Figyelt kérdés
júl. 10. 14:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Hogy ne avatkoznának be! Bekapcsolod a légkondit
júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért avatkoznak bele, hogy ilyen meleg legyen?
júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 2*Sü ***** válasza:
100%

> Beleavatkoznak, éppen azért van ilyen meleg. Ha a "jégkármentesítő" rendszerrel nem bombáznák szét az esőfelhőket, akkor lenne eső, ami lehűti a levegőt.


1. Ez annyit tud, hogy ezüst-jodidot bocsátva a felhőmagvasítást indít be, a jégszemcsék ezen magvakból indulva jóval nagyobb számban, de kisebb méretben jönnek létre, ahelyett, hogy kevesebb, de nagyobb jég keletkezne. A kisebb jégmagok meg az alsóbb, melegebb légrétegben hamarabb elolvadnak.


2. A légtömegnek van egy bizonyos belső energiája. Attól, hogy esik az eső, attól nem lesz ez kisebb. Nem az eső okozza lehűlést, hanem fordítva, sok esetben a lehűlés váltja ki az esőzést (a hidegebb levegő kevesebb vízzel tud telítődni, így lehűlés esetén a víz kicsapódik).


3. Afrikában nem igazán van jégkármérséklő rendszer. Ázsia jelentős részén sem. Dél-Afrikában is alig. Az Antarktiszon meg az óceánoknál sincs. A Föld egészének egy igen kis része van jégkármérséklő rendszerrel lefedve. Ez okozná a közel 5 billiárd tonnányi légkör átlagosan 1,2 ˚C-kal való felmelegedését, meg a 1 trilló tonnányi óceán 0,9 ˚C-kal való növekedését?


4. A felmelegedő tendenciát már az 50-es, 60-as években megfigyelték. Jégkármérséklő rendszerek meg még sehol nem voltak (a magyar rendszer is csak 8 éve üzemel teljes kapacitással). Bár a Föld egészének klímáját befolyásolják természetes hatások is, ezekkel nem magyarázható a változás mértéke. A CO₂ üvegházhatása meg kísérletileg igazolt, azt is tudjuk, hogy miként is növeljük.


> És nincs is azóta soha jégeső. Ja, várj...


És akkor itt javítanám ki azt, hogy a helyes elnevezés jékármérséklő rendszer. Nem szünteti meg a jégesőt, csak mérsékli a jégkárokat, csökkenti a jégdarabok méretét, illetve a jégesővel érintett terület nagyságát. Méghozzá jelentősen, a jégeső által érintett területek kb. 75%-kal csökkentek a rendszer hatására.


+ Egy csipetnyi logika: Miért is jó a magyar államnak évente több milliárd forintot költeni a légkör melegítésére, hogy aztán még további sokmillió forintot költsön a hőségből fakadó következmények miatt, a kieső termésről és egyebekről már ne is beszéljünk. Kinek és miért is jó mindez?

júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%

Ahhoz le kellene állítani az összes fosszilis erőművet és megszüntetni mindenféle szén-dioxid, metán és még ki tudja mit kibocsájtó üzemeket, sőt a teheneket sem ártana levágdosni.

Sajnos még így sem tudnánk leállítani a klímaváltozást, csak lassítana a melegedés ütemén.

Ez a helyzet.

júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Sokan beleavatkoznak, pl. vesznek egy klímát otthonra.
júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom megtekintésre a Mézga család Meteoro muto-motor című részét. Az nyilván egy mesébe ágyazott sci-fi, de azért nem jár messze a valóságtól abban a tekintetben, hogy mi történne, ha kénye-kedve szerint irányíthatná az ember az időjárást.
júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14%

Tök egyszerű

Mindenki vissza venne az igényeiből jobb lenne de nem.

Pusztitsuk a Földet csak majd meglesz az emberiség nélkül is.

júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A tudományos igényű szekció értekezlet után, most, hogy az angolok is bejutottak a döntőbe, kimegyek úszni egyet a medencében
júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
30%

#18


1. A Földet nem kell megvédeni. Írtuk már, hogy számunkra a természet abszolút legyőzhetetlen. Volt itt már kilométeres jégtakaró és hömpölygő lávamező, mégis itt vagyunk ma, akkor majd szerinted pont mi szaros emberek tesszük végleg tönkre? Egy kicsit túlértékeled a képességeinket.


2. Még ha el nem is tudjuk pusztítani, az igaz, hogy romboljuk a környezetet. Erre KIZÁRÓLAG egyetlen megoldás létezik: az embereknek ki kell pusztulnia. Ha te ellenzed a környezetszennyezést, akkor nem lenne szabad negatívan tekintened arra, hogy mi kiirtjuk saját magunkat. Az egészséges természet és az emberi lét nem tud egyszerre létezni. Ha védeni akarod a természetet, akkor nem tekinthető rossz dologként a pusztulásunkra. Ha nem akarod, hogy kipusztuljunk, akkor pedig nem érvelhetsz a természet védelme mellett. Vagy az egyik, vagy a másik. Mindkettőt nem választhatod.


3. Egyetlen rohadt életet kap mindenki ezen a bolygón. Az élet már így is éppen elég szar. Úgyhogy nem, nem fogom magamtól megtagadni a kényelmet. Nem fogom letenni az autót, nem fogom leszedetni a klímát. Nem azért vagyok itt, hogy 80 évig kínozzam magamat. Én személy szerint az előző pontban felállított ellentmondásban a természet pártján állok, nem az emberekén. Múlt héten is összesen 18 kilométert túráztam a Mátrában és Vértesben. Jó volt. Élveztem. A természet jó dolog. Többet ér, mint mi koszos emberek. Sajnálatos, hogy a természet védelme érdekében először rombolni kell azt, de kibírja. Romboljuk csak nyugodtan, egyszer majd kidöglünk, a természet pedig majd regenerálja magát és egészségesebb lesz, mint valaha.

júl. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
júl. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!