Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy bírták elviselni az...

Hogy bírták elviselni az európai gyarmatosítók a számukra nem megszokott ,szélsőséges időjárási körülményeket más kontinenseken?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a britekre mondjuk Indiában, Egyiptomban, Dél-Afrikában, esetleg a franciákra,belgákra Közép-Afrikában. Az egész dél-amerikai régió is egy fülledt,párás, bevehetetlen dzsungel volt, mégis az említett országokból kitelepülők volt hogy sok generációnyi időre maradtak.
2024. jún. 10. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszokták.
2024. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahová tömegesen települtek ki, ott alkalmazkodtak: más anyagokból építkeztek, más anyagokból öltözködtek, más ritmus szerint éltek, mint a szülőföldjükön. Egyébként az USA déli államait is nyugodtan ide sorolhatjuk.
2024. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Az embernek rendkívül jó az adaptációs képessége, többek között ezért váltunk a bolygó csúcsragadozójává. A legszélsőségesebb viszontagságok közepette is túl tudunk élni. Nyilván nem volt kellemes érzés a 40 fokban zubbonyban és páncélban végigvonulni miközben cipeled a fegyvereidet is és folyamatosan attól parázol hogy melyik bokor mögül lőnek rád egy mérgezett nyilat, de ahogy az 1-es is írja, megszokták. Ha te most kiköltöznél Brazíliába a dzsungelbe, lehet hogy egy hétig szívnád a fogad, aztán második héten már teljesen természetes lenne. Mint amikor mondjuk hosszabb időre elmész utazni télen valami meleg országba és mikor hazajössz, kb 1-2 napig furcsa csak hogy már megint hidegben vagy.
2024. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Azért ezt közel sem lehet annyival lerendezni, hogy megszokod és kész: az emberi alkalmazkodókészségnek határa van, nem véletlen kell bevetnünk egy sor különböző megoldást, hogy hűtjük magunkat nyáron és meleget csináljunk télen. Az Indiában állomásozó brit katonák körében például komoly halálozási ok volt a napszúrás.
2024. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, különösen eleinte; de a muszáj nagy úr. Egy időben a briteknél egy évi munka a gyarmatokon háromnak számított nyugdíj szempontjából (habár ez már nem eleinte volt, mert akkor még nem volt nyugdíj).
2024. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
61%

A britek nem viselték jól India hőségét és nagyon nehéz volt nekik. Kitaláltak amit csak tudtak. Éjszaka, hogy jól tudjanak aludni vizes ruhákban aludtak és vizes sálakat tekertek a nyakukba és még az ablakokra is vizes vásznakat akasztottak. Az északi himalájai területekről jeget hoztak hajókon délre, ami persze nem volt egy nagy szállítási dolog és nem működött túl jól. Még Amerika keleti tavaiból is hoztak jeget, aminek a szállítását egész jól megoldották. A jeget fűrészporral takarták és kétszeresen is bedeszkázták hőszigetelésnek és áthajózták a jeget Massachusettsből Indiába. Maguk a britek is kételkedtek ennek kivitelezhetőségében, de meg lehetett csinálni - csak nem lehetett elég nagy kapacitást vinni az ilyen szállításokba.


Frederic Tudor (1783-1867) amerikai kereskedő ragadványnevén úgy ismert, mint "Jégkirály". Ő oldotta meg a briteknek a nagyobb mennyiségű jég áthajózását Indiába. Az első szállítmány többsége elolvadt és veszteséges volt. Később már úgy oldotta meg, hogy ingyenes faipari hulladék fűrészport használt. A jég maga meg ingyen volt, csak a kivágását kellett megfizetnie. 100-150 tonna jegeket szállított és Kubában is volt jég vállalkozása. A jég kivágást is korszerűsítette, iparosította és többszörösége növelte a kitermelést. 1833-ban vállalkozott rá, hogy jeget szállítson Indiába is Massachusettsből. Boston és Kalkutta között egyből átszállított 180 tonna jeget. Maguk a britek is hitetlenkedve várták a hajót, amin ugyan már csak 100 tonna jég volt, de bizony megoldotta. Két évtizeden át Tudornak Kalkutta lett a legjövedelmezőbb jégvállalkozása és három jégtárolót épített Indiában a tapasztalatai alapján. Az indiai brit körökben hideg italokat szolgáltak fel, nem kis megelégedésre a gyarmatosítóknak. Ennek kapcsán Amerikában is kialakult a jégkereskedelem és lehetett jég szállítást kérni, jeget vásárolni és készíteni jeges italokat, hideg tej és gyümölcs tartósításra is felhasználták. Ez az amerikai szokás jellemzően máig megmaradt a fagyasztó gépek korában is.


A gyarmatosítók a trópusokon napközbeni sziesztát tartottak és kézi legyezőkkel hűsítették magukat, lengébb ruházatokat alakítottak ki és változtattak az építkezéseken is, használtak napernyőket és árnyékolókat, hogy védjék magukat a naptól.


( [link] )

( [link] )

2024. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként ami a ruházatukat illeti, bár igyekeztek az otthonihoz képest jobban szellőző anyagokból készíteni, még így is röhejesen vastag volt. Mint oly sokszor, a külsőségeket illetően háttérbe került a praktikum: a kevés réteg laza bő ruhát a parasztok szokásának tartották, testrészeket szabadon hagyni pedig a még hozzájuk képest is sokkal jobban lenézett bennszülöttek szokásának tekintették, akiknél a kor brit gyarmati tisztségviselői igyekeztek minél inkább feljebbvalónak mutatni magukat.
2024. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
A kincsek utáni vágy a kapzsiság oly mértékű volt bennük,hogy az felülírt minden erkölcsi törvényt.És a zsiványösztön,akkora motivációt adott nekik,hogy el tudták viselni a számukra szokatlan időjárási körülményeket is.
2024. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!