Létezhetnek olyan körülmények, ahol nem használódik el a test, és nem öregszik, vagy lassabban?
Nyugis és otthonülő életmód segélyen, gyakorizással feldobva...
:)
A Napnak a káros sugarai nappal folyamatosan érnek minket. Vizen (nem tudom, hogy hány centi vastagon) és ólomon nem megy át a röntgen sugár. Talán a betonon se. De ez ugye kivitelezhetetlen.
Dohányzol? Ha igen, akkor felejtsd el, hogy bármi mással próbálkozz. Az első lépés a dohányzás abbahagyására. Nincs olyan, hogy nadehelyettevalamimás.
"otthonülő életmód" - Csakhogy az ülő életmóddal az anyagcsere jelentősen lelassul és káros hatással van az egész testre, így az agyra is, mert csökken az oxigén mennyisége, ami a vér által jut el a sejtekhez. Az oxigén a legfontosabb összetevője az életnek.
Értem, hogy arra gondoltál, hogy a nyugalom megteremtése által kevesebb ideg hal el, de a kijelentésed nem állja meg a helyét.
A kérdésre a válasz: Egészséges életmódra való törekvés.
Igen: például a hideg és az energiahiány okozhat ilyet, a lelassult anyagcsere miatt.
A hideget ne úgy képzeld, hogy körülötted hideg van, és te fázol - hanem úgy, hogy lehűlt a tested (a belseje is) és hidegben vannak a sejtjeid.
Úgy tudom az öregedés oka a sejtosztódáskor csökkenő “faroktüske”?
A sejtosztódást pedig szélsőséges körülményekkel tudod lassítani:
Nagy meleg, nagy hideg, intenzív fizikai munka.
Jólétben a sejtek szaporodásra törekszenek, azaz jobban rövidül a csirke.
Az emberi test nem használódik el, mert a szerszámokkal ellentétben képes regenerálódni. A sejtek egy idő után lecserélődnek, életünk során többször is. Ez olyan, mintha 10-15 évente kapnánk egy teljes felújítást. Persze idővel az erek elzáródnak, a sejtek anyagcseréje leromlik és a regenerálódás más kevésbé lesz hibátlan.
Ha sokat pihensz, nem sportolsz, azzal az öregedést rendesen felgyorsítod. Na meg az alkohol, dohányzás egyenesen rombolja a szervezetet.
#7 Meton - éppen ellenkezőleg, a fokozott testmozgás gyorsabb anyagcserét és sejtosztódást vált ki, ezért gyorsabban öregszel.
Csakis a mérsékelt testmozgás egészséges, nem a rendszeres intenzív sportolás. Az élsportolók többsége 40 után rohamosan kezd leépülni, és sokan közülük korán halnak!
9-est nem tudom, miért kellett lepontozni, azért olyan rosszat nem mondott. A sejtosztódás egyébként jó, az új sejtek nulla kilométeresek, vagyis csecsemő szintűek. Na jó, azért nem teljesen, de mindenképpen jobb állapotúak, tehát jobb a régi sejteket leamortizálni, hogy elpusztuljanak és újak legyenek helyette.
A válasz második fele viszont már érdekes. A leépülés eleve nem igaz, de mondjuk ha valamilyen szert használt, az biztosan nem jó. Talán lehet, hogy létezik olyan sport, ami valamilyen módon károsíthatja az egészséget, bár hogy őszinte legyek, én ezt nem hiszem. Talán egy asztmásnak vagy egy szívbetegnek nem ajánlanám a sportot, de azt sem gondolnám, hogy káros lenne. A szervezetet nem jó túlterhelni, de egy biztonsági határon belül csakis egészséges lehet.
Még hozzá tenném, hogy a búvárok például fiatalabbnak tűnnek a valós koruknál. Ez valószínűleg az oxigénhiányos környezetnek köszönhető. Ebből következik, hogy a magas hegyekben túrázás is meghosszabbítja az életet. Oxigénhiányos környezetben a szervezet kicsit másképpen működik. A nagy nyomás meg, ami szintén a búvárokra jellemző, a regenerálódást segíti elő. Szóval szerintem a búvárkodás az a sport, ami az életkort legjobban kitolhatja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!