Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi test hol bocsátja...

Az emberi test hol bocsátja ki a feromonokat? Hol raktározódik a feromon? Van arra vmi mirigy? Hogy működik ez az egész? És mi értelme van a feromonoknak, mire valók? Lehet érezni mások feromon szagát?

Figyelt kérdés
Az állatok, rovarok érzik az emberek feromon szagát? Vagy ezt rosszul fogalmaztam meg és nincs is szaga?

2023. jan. 4. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

1: a női hónalj és szeméremdomb.

2: sehol.

3: igen.

4: gyengén.

5/1: havi ciklus szinkronizálása.

5/2: bátrabb lesz tőle a férfi.

6: nem.

7: valószínűleg nem.

2023. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Mindenkinek van szaga. A bőrödnek van egy jellegzetes illata, amit te már megszoktál ezért nem veszed észre. Ha megizzadsz egy kicsit ez felerősödik. Én pl szeretem a párom illatát, és az se zavar ha egy kicsit "büdös", ami nem undorító bűz, hanem az ő szaga. Azt nem tudom hogy ezek feromonok-e, azok inkább állatoknál vannak és párzásra, információ átadásra használják. De nemi szerveknél tény hogy a nő és a férfi is képes egy jellegzetes szagot árasztani ha felizgult állapotban van, ami az ellenkező nemnek vágyfokozó.
2023. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem feromon, hanem az ott élő baktériumok termelik.
2023. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
a feromon meg a szag kicsit más. az embernek nincs működő feromon-kommunikációja
2023. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De van, a fenti kettő.

Szag valóban nem kapcsolódik hozzá, illetve az ember nem az orrával érzi.

2023. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor mivel? funkcionáló vomeronasalis szervünk nincs már
2023. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a menstruáció szinkronizálásról már hallottál, tehát a jelenség létezik, erről vita nincs.

Az más kérdés, hogy egy férfi mennyivel lesz bátrabb a feromontól, ezen lehet vitatkozni. De az előző 100.00%

Elvileg az orrban van ennek is az érzékelése, de nem a szaglóhám érzékeli, hanem jól el van rejtve valami mögött. Azt írták, csoda, hogy működik.

2023. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
linkelj valamit erről a menstruációs dologról, mert nem tudom mire gondolsz
2023. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket találtam: [link]

[link]

[link]


A menstruációról inkább olyan cikkeket találtam, ami szerint nem bizonyított az összehangolás.

2023. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a menstruáció szinkronizálódós poén még a Cseh "Kosmo" című, 2016-os, igencsak erős politikai szatíra műfajú filmsorozatban is le lett lőve! XD
2023. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!