Ilyen fejlett technológia mellett mi értelme lesz az emberi életnek?
Nemrég olvastam pár cikket, hogy milyen fejlett lehet a technológia 2100 környékére. Olyanokat írtak benne, hogy a robotok és az AI átveszik az összes munkát, a ember is szinte mindent meg tud csinálni egy gombnyomásra, egy idegen nyelvet meg tud tanulni akár 1 perc alatt. A virtuális valóság is rendkívül fejlett lesz, az élethossz radikálisan kitolódik, az összes betegséget legyőzzük, az ember konkrétan halhatatlan lesz. Az AI egy egész filmet le tud majd generálni, zenét is, mindent, amit ma művészetnek tartunk. Kihal a vallás és megszűnik a nemzeti identitás, a nemek közötti határ is szinte teljesen elmosódik. Az egyéb genetikai innovációkat inkább ne is soroljuk.
Mi értelme lesz így az életnek? Megszületünk, becsatlakozunk valami virtuális valóságba, és azt hisszük, hogy boldogok vagyunk? Vagy majd csak ülünk, gombokat nyomkodunk, és mesterségesen manipuláljuk az agyunkat, hogy ne akarja megölni magát? Egyáltalán mi szükség lesz milliárdnyi emberre?
Az élet értelme a halál. Ez adja meg, hogy bizonyos dolgok fontosabbak legyenek, mint mások és így különbözöek legyünk.
Csak képzeljünk el egy halhatatlan fajt. Minden tagja rendelkezik ugyan azokkal a tapasztalatokkal, levonták ugyan azt a következtetést e miatt ugyan azt gondolják, lényegében egymás másolatai (végtelen határértékben nézve), na ez az ami nálam elveszi az élet értelmét.
Szóval az élet értelme a halál és az ebböl kényszerüen származó szelekció/fontossági sorrend az életünkben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!