Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia gyors fejlődése és térnyerése elhozhatja a szingularitást, vagy legalábbis jóval közelebb vihet minket a technológiai szingularitáshoz?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban szó szerint berobbant a mesterséges intelligencia. Míg 5-10 éve a mesterséges intelligencia csak egy távoli sci-fi terméknek tűnt az átlagember számára, addig mostanra a chatbotok illetve a képgenerátorok már széles körben elérhetőek mindenki számára.

Gondolom, ezek a nyilvánosság elé tárt (és gondolom valamennyire szándékosan lebutított) MI-k nem számítanak már csúcstechnológiának, hiszen rohamléptékben fejlődik ez a technológia, egy tavaly megjelent MI idén már jó eséllyel elavultnak számít.


A MI rohamos fejlődése elhozhatja nekünk a szingularitást? Vagy legalábbis 10-20 évben belül beléphetünk a technológiai szingularitásba?

Mit gondoltok?



2023. jan. 12. 10:52
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
#20 Senki se akarja "lemásolni" az emberi emlékeket. Az már teljesen világos, hogy az emberi agyban nincsen semmi misztikus és érthetetlen dolog. Teljesen elég, ha a mesterséges hardver mindent jobban csinál, és ezért messze többre is képes mint a meglehetősen korlátolt, bővíthetetlen és menthetetlen tartalmú emberi agy.
2023. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
50%

#21

Akkor viszont nem emlékek tárolásáról beszélünk. Nem mondtam sehol, hogy misztikus az agy, azt mondtam, hogy van még mit megérteni rajta

Egyébként, úgy tudom, hogy a mai álláspont az, hogy az emlékek korlátlanok.

Olyan hardver viszont ma nincs. Olyat tudunk csinálni AI-val, hogy egy speicifikus dologban jobb, mint az ember (pl. sakk). Aztán betanítunk egy másikat, ami egy másik speicifikus dologban jobb (pl. go), aztán egy harmadikat és így tovább. Ez még messze nem általános AI

2023. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

#22 Az emlékek nem "korlátlanok", hanem nagyon is csekély információtartalmú, tehát kivonatos leképezései az érzékelt valóságnak.


Az emberi agy csak a legfontosabb részletekre emlékszik, és azt is nagyon bizonytalanul és hibásan teszi. A gépi emlékezés minden szempontból jobb paraméterekkel is bírhat.

2023. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
50%
Dehogynem. Az emlékezésbe, mint mondtam, nem csak a történés információtartalma számít, hanem minden más is, a rengeteg asszociáció, amit létrehoz az agy. Ez pedig a személyiséghez kötődik. Szeritem túlságosan leegyszerűsíted az emlékezést és egy skálán kezeled az adattárolással
2023. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
#24 Az asszociációk is csak adatok, melyek az emlékek részét képezik. Nincs elvileg semmilyen különbség. Senki sem akarja túl egyszerűnek látni - de nem is kell túlmisztifikálni a témát.
2023. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
50%

Úgy tudom, hogy bizonyos reakciók az agyban valós értéktartományba esnek, ezt csak közelítéssel lehet tárolni. Persze, ez technikailag nem emlék, hanem már gondolkozás, de kérdés hogy a kettő mennyire választható el egymástól

Ma viszont ilyet még nem tudunk. Próbálták leszimulálni a lehető legegyszerűbb agyat, ami csak pár neuronból áll (azt hiszem valamilyen féreg agya volt), de nem sikerült nekik tökéletesen reprodukálni az állat viselkedését. Az emberi agy ennél pedig sokkal összetettebb. Ez persze megint túlmegy kicsit talán az emlékeken, ha szigorúan vesszük

2023. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Ezt a régi klasszikus alkalmazást mindenképpen próbáljátok ki, ha még nem tettétek:


[link]


A mesterséges intelligencia még gondolatolvasásra is képes! :-)

2023. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
75%

https://www.youtube.com/watch?v=us0Ttp_YJvc&ab_channel=Enigm..

04:00-től, jól összefoglalja a problémákat

2023. jan. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
26os válaszoló ugye te írtad a korlátlan emlékeket, ezt pontosan hogyan következtették ki? Mármint tényleg érdekelne a dolog, és ha valóban ezen a következtetésen vannak az hogyan lehetséges, hiszen valahol helyet kell, hogy foglaljanak az emlékek az agyban.
2023. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
67%

Arra már nem emlékszem, hogy ezt pontosan hol olvastam, de tanultuk suliban, hogy szinapszisok alkotják a memóriát, és azoknak elég sok kombinációja lehet (azt ha jól tudom nem tudják, hogy pontosan hogy tárol emlékeket az agy)


De rákerestem, és az alábbi cikk arra jutott, hogy 10^8432 bit a kapacitása az emberi agynak (szóval nem végtelen, ebben tévedtem, de marha nagy):

Discovering the capacity of human memory

[link]

2023. jan. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!