Ha az alacsony IQ nem szégyen, akkor miért baj, hogy szerintem mindenkinek az IQ-ját nyilvánossá kellene tenni?
Hát akkor már, ha tényleg nem szégyen az IQ mellett a szociális készségeket is nyilvánossá lehetne tenni pontozva. Vagy az illedelmes és nem sértő beszéd szintjét is nyilvánossá lehetne tenni. Azt is lehetne, hogy nyilvánossá tenni a szociális/antiszociális szintet mérő számot.
Meg nem szégyen egy nem kisportolatlan test sem, így a mezítelen testalkatok képanyagát is nyilvánossá lehetne tenni. Az anyagi helyzet sem szégyen és akkor azt is nyilvánossá lehetne tenni, hogy ki mennyi vagyonnal rendelkezik és milyen a fizetése.
Amúgy amit 2*Sü írt a 30-asban is igencsak elgodolkodtató, hogy más és más politikai nézeteket vallanak a Mensa-tagok. Holott a politikai és gazdasági kédésekben többnyire megállapíthatóak a probléma források és megállapítható egy legjobb megoldás is. Akkor hogyan lehet, hogy mégis más politikai véleményen vannak a a Mensa-tagok és nem tudják a tényleges helyzeteket és a legjobb megoldásokat felismerni?
Láttam egy cikket egy mensástól, na érdekes téma, hát elolvasom. Elképesztően unalmas és semmitmondó volt. Kb bármelyik bulvár lapban lényegibb, tartalmasabb a felhozatal ugyanabban a témában.
A kérdést amúgy szociálisan is meg kell vizsgálni és az emberek meg is teszik, és amitől a válasz is már körvonalazódott.
És most következzen egy dal
#8: Ennél nagyobb valótlanságot már nem is állíthatnál. Az IQ teszteknél (úgy értem a VALÓDI IQ teszteknél) nincs jelentősége a lexikális tudásnak, sőt még olvasni sem kell tudni hozzá, ugyanis a logikai készséget, mintafelismerést, szabályszerűségek felismerését, azaz a gyors absztrakciós képességet vizsgálja.
A hivatalos Mensa IQ teszten csak ábrák szerepelnek, semmiféle lexikális tudás nem kell hozzá.
#13: "Például egy hosszú vitánál tudnám, hogy a másik fogyatékossága okozza-e, hogy nem jutunk dűlőre."
Azért ezt elég hamar ki lehet deríteni és akkor alkalmazni az alábbit:
https://www.youtube.com/watch?v=zXcbksRn4WM
#14: "Az sem szégyen ha daganatod van, de nem örülnél ha emiatt nem vennének fel egy melóra pl."
Persze, de ahogy daganatosan sem alkalmas az ember bizonyos munkákra, úgy hülyén sem. Hiába nem tehet egyikről sem az ember.
"Más a helyzet, ha lenne jogi jeletősége annak, hogy mennyi az iq-nk. Pl. ha a szavazatunk értékét az iq-val korrigálnák, tehát egy 120-as szavazata 1,2-t érne, mig egy 80%-osét 0,8-cal szoroznák be. Akkor természetesen nyilvános adat lenne a választópolgárok iq-ja."
Egyrészt ha már ilyen, akkor már nem lineárisan, hanem exponenciálisan kellene figyelembe venni. Egy 130-as IQ 98 percentilist jelent, azaz az emberek 98%-ánál jobb teljesítményt, ahhoz ne 30% plusz társuljon.
Másrészt viszont egyáltalán nem biztos, hogy szavazásnál jobb a magasabb IQ, mert nagyon sokan érzelmi alapon döntenek, még a Mensa tagok is.
#30: Mondjuk azért Magyarországon a Mensa tagok eléggé hangsúlyosan ellenzékiek, ezt a Facebook csoportban a szavazások megmutatták.
#35-ös: "Persze, de ahogy daganatosan sem alkalmas az ember bizonyos munkákra, úgy hülyén sem. Hiába nem tehet egyikről sem az ember."
Ahol a munkát csak bizonyos IQ felett lehet elvégezni (nyilván itt most nem a fogyatékos tartományba eső emberekről beszélünk,) ott csináltat a cég IQ tesztet a felvételi folyamat részeként. Ahogy üzemorvosi is kell egy új melóhoz. Egyrészt ez nem egyenlő azzal, hogy nyilvánossá tesszük az emberek egészségügyi adatait, az eredményekre nagyon szigorú adatkezelési szabályok vonatkoznak, másrészt csak tényleg indokolt esetben szelektálhat ki valakit ez alapján egy cég.
#24
Te meglehetősen gonosz vagy. Az nem retardáltság, hogy valaki önzetlenül segít másokat.
#25
Az egyetemhez pont, hogy kevés IQ kell. Nem jó, ha önállóan gondolataid vannak, mert akkor rájössz, hogy egyetemen a dolgokat logikai hibáktól hemzsegve tanítják, és roppant nehéz pl. egy matematikai levezetést úgy megtanulni, hogy egyik állításból nem következik a másik.
"A lakcímével és a telefonszámával együtt???"
A legtöbb ember lakcíme és telefonszáma a 2010-es évek elejéig mindenki számára nyilvános volt, csak ki kellett hozzá nyitni egy telefonkönyvet. Nem tudom mi manapság ez a nagy beszarás bármelyiknek a megosztásától.
Magadról azt teszel közre amit akarsz. Másokról nem. Mindenkinek a szabad egyéni döntése. Ahogy a telefonkönyvbe is csak az került bele aki beleegyezett.
Ha meg az egyetemi matek levezetésekben nem láttad az összefüggést a lépések között az alighanem a te hiányosságod volt - ami persze megint nem szégyen, sokan vannak úgy vele. Persze előfordul az is, hogy a tanár hibázik, de ha rendszeresen volt ilyen élményed, különböző oktatókkal, akkor garantálom, hogy a hiba a te készülékedben volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!