A mars terraformálásnál hogyan akarják megoldani a gravitáció hiányát?
A földihez hasonló amoszférikus nyomást sem kell létrehozni a Marson.
A 4000 - 5000 méter magasan a földön uralkodó nyomást még hosszú távon is könnyű megszokni. Tehát mintegy a 450-600 mb (milibár) is elegendő lehet ott.
Ami még nehéz lesz hogy kellő mennyiségű nitrogént vigyen oda az emberiség azt mindenképp más bolygóról kell majd pótolni, tehát sem a Mars sem a Föld nem jöhet szóba mint Nitrogénforrás!
Ezt azok az idegen fajok, akik foglalkoznak bolygóbenépesítéssel úgy oldják meg,hogy bolygórezonátort fúrnak a kőzetbolygó magjáig.majd elektromágneses hullámokkal beindítanak egy térrezonátort, ami bizonyos hullámfrekvencia felett a kőzetet szilárból először képlékennyé teszi majd,megolvasztva.utána a magig lefúrt lukon keresztül egy vertikálisan fixált vákkumbombát küldenek le, ami egy pár négyzetcentiméternyi feketelukat hoz létre.Így hozzák létre az örvénylést a belső mag körül,majd mikor beindul a mag keringés a kőzetbolygón hidegfúziós vákumbombával zárják a fekete lukat, így a beindult a bolygó mag keringése, és létrejön a gravitáció.utóigazítást bármikor létretudnak hozni, ehhez igazítják a légkör vastagságát is.
Ezt megcsinálták már egyszer a Marson, meg a Vénuszon.
Ezt a technikát jelenleg Alon Musk tudósai kutatják, akik valamilyen szinten kapcsolatba kerültek ezzel a földönkívüli fajjal.
Hogyha engem kérdeztek én nem ilyen finoman állnék a terraformáláshoz.
A Mars mellett könnyen elérhető aszteroida öv anyagait és még a Jupiter előtt és után annak lagrange pontjaiban haladó "aszteroidákat" (Trójaiak és Görögök [link] is felhasználnám.
Ez két módon lehetséges.
- Becsapódnak, ezzel növelik a tömeget és hőmérsékletet. (Némi víz is felszabadulhat.)
- Összeállítani egy nagyobb holdat egy erre megfelelő pályán. Ez stabilizálná hosszú távon a Mars precesszióját mint ahogy a Föld is a nagy Hold miatt nem billeg össze vissza. Illetve az árapályerők melegítenék a Mars belsejét ha kellően felolvad talán a Mágnesesség is vissza generálódhat ami megvédi a légkört amit oda viszünk.
Mégpedig a Titán nevű Szaturnusz holdról.
Főleg a nitrogén miatt. De a metán is jól jön. Co2 és Víz lehet belőle.
Tehát egy Nitrogén CO2 légkör jönne létre.
Ezt még megspékelném egy freon (fluorozott clórozott szénhidrogén) gyárral és abból pár millió tonna eleresztett freonnal.
(Esetleg kén hexafluoriddal is megszórható amitől nő a nyomás a bolygó légkörének alsóbb rétegeiben! SF6)
Mindkettő a légkörben nagyobb mennyiségben az UV sugárzást is megszűri plusz erősen üvegházhatásúak.
Igen a freon ugyanaz ami itt a földön ami rettentő kis mennyiségben az ózon pajzsunkat elpusztítja ezért betiltották a hűtőkben való használatát. Viszont biológiailag semleges így nem árt az SF6 is ugyanígy nem árt.
És mindkettő UV szűrő plusz üvegházhatású is.
Tehát egy ózonpajzzsal és kellő üvegházgázzal nem rendelkező bolygón ideális pótlás mindkettő ha kell kombináltan.
Oxigén légkör Kb szóba sem jöhet a Marson. A nitrogén a nyomást biztosítja nekünk és a zárt üvegházakhoz és a növények Nitrogénellátását.
A Marson kitermelt (kevés)víz az üvegházakon belül kerülne felhasználásra és ott is maradna amennyire lehet.
Tehát egy nagyon egyszerű Oxigenizáló felszereléssel (maszkban) némi fagy védőruhában (éjjel és télen azért kemény fagyok lesznek!) így már sétálgatni lehetne a Felszínen.
EagleHUN egy kis korrekció esetleg.
"A 4000 - 5000 méter magasan a földön uralkodó nyomást még hosszú távon is könnyű megszokni. Tehát mintegy a 450-600 mb (milibár) is elegendő lehet ott."
És erre egy rövid video ahol egy magyar pár úti filmje közben több helyen is mondja időnként, hogy nekik milyen, mit tapasztalnak. Annyira azért nem könnyű, de nem tudom hol olvashattad. Ez itt egy gyakorlati példa beszámoló. 15 perc és érdekes a témától függetlenül is.
KÜZDÜNK a magassággal és a híres MACHU PICHU | Cusco, Peru
Egy 4000 és 5000 méteres is - szintén Peru :) itt is többször beszámolnak a magasság hatásáról. Ez sem hosszú.
Okés az igaz, hogy több napot kellett volna rászánniuk. Kicsit úgy tűnik, hogy inkább úgy-ahogy segít a fokozatosság. A magashegyi edzőtábor meg kicsit más, egyáltalán nem egy végleges vagy hosszú távú tartózkodást jelent, nem venném egy marsi kolóniával azonos esetnek.
Alkalmazkodás a magassághoz emberben - wiki
"Körülbelül 81,6 millió ember, a világ népességének hozzávetőlegesen 1,1%-a él állandóan 2500 méter feletti magasságban, ami miatt ezek a populációk krónikus hegyi betegség (CMS) kockázatának vannak kitéve."
--------------
Krónikus hegyi betegség (CMS) - wiki
"A CMS jellemzően hosszabb ideig (2500 méter feletti) nagy magasságban való tartózkodás után alakul ki." "Míg az akut hegyi betegséget röviddel a magasba való feljutás után tapasztalják, a krónikus hegyi betegség csak sok évnyi nagy magasságban való élet után alakulhat ki."
---------------
Mi az a krónikus hegyi betegség? - Merck orvosi kézikönyv
"A legtöbb magassági betegség olyan embereknél fordul elő, akik gyorsan emelkednek a magasba. De vannak, akiknél a magassággal összefüggő betegségek csak akkor alakulnak ki, ha hosszú ideig magasan éltek. A krónikus hegyi betegség (Monge-kór - CMS) olyan betegség, amely néhány hónapon vagy éven keresztül 3000 méternél magasabban élő embereknél alakul ki. A tünetek közé tartozik a fáradtság, légszomj, fájdalmak, valamint az ajkak és a bőr kék elszíneződése (cianózis). Az érintett emberekben a szervezet túlkompenzálja az oxigénhiányt a vörösvértestek túltermelésével. Az extra vörösvérsejtek olyan sűrűvé teszik a vért, hogy a szívnek megnehezítheti, hogy elegendő vért pumpáljon a testben lévő szervekbe."
De csak bedobtam, nem vizsgáltam a kérdést jobban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!