Megtudjuk állítani a klímaváltozást?
És a párizsi klímaegyezmény elég lessz erre?
Én szerintem már Félig meddig ha nemis teljesen ugyan Ezt már nemlehet megállítani ti hogy látjátok?
Nem szakemberként mondom, hogy nem.
Ez a Föld ciklusaihoz tartozó melegedés. jelenleg jövünk ki a jégkorszakból, ezt érezzük globális felmelegedésnek, és még mi is rásegítünk az iparral.
Ami baj, az ózon-réteg vékonyodása, lyukasodása.
Amit én tudok tenni, hogy minél kevesebb szemetet termelek, és hogy meggondolom, milyen erőforrásokat használok fel, el.
Nagy változást a cégek, országok tudnának elérni, de a melegedés lassan, tőlünk független is megtörténik.
Ami igazán fontos lenne, az élővilág békén hagyása, és a természet védelme.
At "klíma" évmilliárdok óta változik.
Most olvadóban a Déli-sark egy része, és bukkannak elő
valaha élt szárazföldi lények maradványai.
A Kárpát-medence helyén valaha tenger hullámzott cápákkal és egyéb
tengeri herkentyűkkel együtt.
A sivatagok helyén évmilliárdokkal ezelőtt szintén tenger hullámzott.
Ez így megy, körbe-körbe.
Például a Pannon -tenger 10 millió évvel ezelőtt
3-as vagyok.
Vagy itt a másik
"A déli-sark dinoszauruszai elsősorban a kora kréta korban, mintegy 145–100 millió évvel ezelőtt éltek, amikor Ausztrália Gondwana keleti részeként még az Antarktiszhoz kapcsolódott és Afrikától különválva dél felé sodródott.
A déli kontinens nagy része a déli sarkkörön belül helyezkedett el, de az éghajlata nem hasonlított a maira. Ez egy sajátos flóra és fauna kialakulásához vezetett. A sarkvidéki Ausztrália faunájára vonatkozó ismeretek többsége a Dinosaur Cove és a Flat Rocks fosszilis csontmedreiből, Victoria államból, Délkelet-Ausztrália partjáról származik.
MTI
Tengerfenéken begyűjtött pollenminták arra utalnak, hogy ötvenmillió évvel ezelőtt pálmafák nőttek az Északi-sark közelében.
Az Arktisz ötvenmillió évvel ezelőtti növényvilága nagyjából a mai Floridáénak felel meg, állítja Appy Sluijs, az Utrechti Egyetem professzora. Korábban nem találtak még pálmafákra utaló nyomokat ennyire északi területeken. A Hollandiában és Németországban dolgozó kutatók egy olyan tengerfenéki hátságról gyűjtöttek üledéki mintákat, amely 53,5 millió évvel ezelőtt körülbelül 500 kilométer távolságra volt az Északi-sarkponttól. A Nature Geoscience című tudományos lapban megjelent tanulmányukban arról számolnak be, hogy az üledékben többek között pálmafák, tűlevelű fák és tölgyek pollenjeire bukkantak.
A pálmapollen jelenléte arra utal, hogy a leghidegebb hónap átlaghőmérséklete nem lehetett kevesebb nyolc foknál. Ez ellentmond a számítógépes szimulációk eredményeinek, melyek szerint még az eocén korszak alatti 50-200 ezer évig tartó felmelegedési periódusban is fagypont alatt kellett volna maradni az átlaghőmérsékletnek.
A tanulmány így rámutat a közeljövőben várható éghajlatváltozás előrejelzésére is használt számítógépes modellszimulációk korlátaira.
Vissza kéne telepíteni az őshonos növényeket, pl. amazoniaba is, és olyan növényeket kéne telepíteni, amik az adott klímát, országot bírják, és kulonbozo vegyi anyagokat szűrnek,és jól is érzi magát ott a növény, de nem szorít ki őshonos növényeket. Rengeteg ilyen növény van amik vegyi anyagokat is szűrnek, és tisztítják a levegőt, ez leginkább kutató növénydoktorok, botanikusok konzerváló biológusok, biológusok és ökológusok, mezőgazdászok, fizikusok, kémikusok és lehetne sorolni a szakmákat kiknek a munkája lenne, de ugyanúgy civil embereké is. Illetve a teljes ökoszisztéma, köztük az állatoknak is ugyanúgy szerepük van ebben.
Illetve ha nekem mobil házam lenne, akkor a tetejére egy zöld tetőt alakítanék ki, aminek tetején olyan növények lennének amik szűrik a különböző vegyi anyagokat és teljesen öko lenne, és bárhova mennék azzal a levegőt is tisztítanám, természetesen a szállító jármű is napelemmel működne az egy vagyon amúgy, szóval bizonyos téren pénz is kell az ilyesmihez, de ugyanakkor egyén módjára is bárki tehet azért hogy a természetnek könnyebb legyen.
Szerintem lehetséges, csak kérdés az emberek hogy állnak ehhez a kérdéshez és mennyire akarnak öko életmódra váltani, ez egyrészről nagy munka nem csak egyén szinten hanem globális szinten is, gazdaság szinten is. A lényeg, hogy az egyénnek minél kisebb legyen az ökológiai lábnyoma, amit kezdhetsz úgy is, hogy nem dobod a szemetet az utcára, vagy a természetbe, pl. egy chipszes zacskót a kukába dobod, ezzel kezdődik, aztán szépen ezt tudod fejleszteni, ha egy ember elkezdi és folytatja több ember, akkor kis dolgokból lehet nagy dolgokat tenni. Azért csak ilyen chipszes zacsko példát mondtam, mert bár mondhattam volna nagyobb példákat is, mint hogy no waste életmódba kezdesz, de sajnos utcán sétálva is szoktam látni, hogy nem veszik az emberek a fáradtságot a kukáig, mostanában már igen, de cigi csikkeket mindig kerülgetni kell továbbra is.
Fákat is kéne visszatelepíteniük nagyon sok helyre. A Fa kulcsfontosságú az egészséges légkör fenntartásában.
4-es ezt a tanulmányt tudod linkelni a hivatalos oldalról? El szeretném olvasni.
Egyébként a lemezmozgások is közrejátszanak a fauna változáshoz, az meg természetes jelenség, amiket a tenger alatti vulkánok aktivitása is okoz, de az emberi tevékenység ezeket a folyamatokat is bezavarhatja, ez már a kémia tárgyköre és erről leginkább kémiához profin értő emberek tudnának objektív szakszerű választ adni.
De az tény, hogy bizonyos emberi tevékenységek miatt mint pl. a Gangesz víze oly mértékben szennyezett sajnos, ami önmagában is káros, de ezzel egyidejűleg őshonos fajok kipusztulását is okozza. Illetve Indiában a pet palackok áradata a tengerben is nagy mértékű sajnos.
Ezek ellen már elkezdett tenni egy akkor amikor láttam a dokumentum filmet 18 éves srác, begyűjtötte a petpalackokat, az óceánba került szemetet, és újra hasznosította. Yotube-on van bőven dokumentum video róla, én kettőt megosztok, az egyik TED előadás.
Boyan Slat
https://www.youtube.com/watch?v=hdZxYQmu8kE
Nem mintha tudnék jobb rendszert, de a kapitalista gazdaságnak túl nagy a lendülete ahhoz, hogy időben irányt váltson.
Ami elkeserítő, hogy kína és amerika a legtöbb egyezményből kivonja magát annak ellenére, hogy ők a legnagyobb kibocsájtók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!