Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek valaha eljutunk...

Szerintetek valaha eljutunk olyan szintre hogy legalabb megkozelitjuk a fenysebesseget es el tudunk utazni egy Foldhoz hasonloan elheto bolygora?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 20:43
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
27%

"az összes üzemanyagnak a startnál a hajón kell lennie"

Ilyen sebességnél már sok helyen érdemes begyűjteni a hidrogént út közben üzemanyagnak.

2021. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 Tislerics Máté ***** válasza:
76%

A fénysebesség megközelítésére több módszer is van, de ezek mind baromira költségesek. Rengeteg üzemanyagot kellene felhasználni hozzá, bizonyára a meghajtást szolgáló berendezés lenne az űrhajó 90 százaléka. A maradékot pedig az életben tartó rendszer töltené ki.


A fizikai korlátok miatt még ha meg is akarjuk közelíteni fénysebességét, akkor is hónapokig (vagy évekig) kellene gyorsítani az űrhajót, hogy ez sikerüljön. Aztán ugyan annyi ideig lassítani is (ugye).


Az emberek hibernálása még nagyon sci-fi. Szóval úgy tűnik életben kéne tudni maradnunk a hossz út során rajta. És ez legalább akkora, (ha nme nagyobb) probléma, mint a nagy sebesség elérése:


Ehhez mindenképpen kell majd egy fenntarthatóan üzemeltethető zárt ökológiai rendszer, amiben a Földi bioszférát is fenntartó körfolyamtok működnek. Élelmet és levegőt úgyse tudnánk ilyen mennyiségben magunkkal vinni. Ott kell ezeket egy természetes körforgásba beállítani. Növények kellenek, amik megtisztítják a levegőt és az előre beállított tápláléklánc részei. (mi is ennek a rendszernek lennénk a szükséges elemei és nem a felhasználói...). Így mindig lenne friss levegőnk és ennivalónk. Ha persze nem hibásodig meg a rendszer.


A mentális egészségünk fenntartása is nagy kihívás lenne. Szép és viszonylag tágas életterek, Játékok, kulturális programok, változatos szórakozásra való lehetőségek is kelleni fognak.


És persze gravitáció, amihez meg egy nagy forgó kerék kell, amit meghajtunk. A centrifugális erő szerencsére ingyen odaszorít minket a kerék széléhez. Csak elég nagynak kell lennie és állandó sebességgel kell forognia. Hogy a lehető legjobban szimulálja a Földi gravitációt.


Az ilyen utak amúgy is sok időt vesznek igénybe. Amíg nem tanuljuk meg görbítgetni a téridőt. Szóval évtizedekre vagy akár évszázadokra kell berendezkedni ezeken a csillaghajókon. Az ember eléggé sajtkukac faj. Biztos vagyok benne ha lesz ilyen utazásra pénz és technológia, akkor bele foguk vágni. Voltak már példák ilyen vakmerő utakra a történelemben. Azok is legalább ilyen hajmeresztőnek tűntek pár száz évvel, mielőtt ténylegesen megvalósították. Szóval szerintem össze fog jönni, csak idő kérdése. Feltéve, ha tudjuk tartani a jelenlegi ütemben is zajló technológiai fejlődésünket...

2021. szept. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
73%

"20 éves utazás"

Minél hosszabb, annál kevésbé.

A relativisztikus hatások miatt az utazóknak rövidebb lenne.

Robotnak mindegy, az ember pedig elviseli egyszer.


A térhajlítás pedig lehet, hogy működik.

2021. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 Wadmalac ***** válasza:
63%

"Nincs meg az elméleti fizikája, ezek csupán az einstein-i egyenletek megoldásai, de ez nem jelenti azt, hogy fizikailag bármelyik is lehetséges lenne."

Annyira elméleti, amennyire a fekete lyuk az volt, amíg nem találtunk létezőt.

:)

A matematikája helyes.


"Pláne hogy az általános relativitás nem egy teljes elmélet."

?


Nem tudom, ez hogy jön ide.


Amúgy itt a legfrissebb fejlemény:

[link]


Persze mindez nem jelent semmiféle, közeljövős megoldást.


Ehhez sincs meg az, ami mindenképpen kéne hozzá, sok minden nincs meg.


A lézerhez vezető első elméleteknek is évszázadot kellett várniuk arra, hogy megvalósíthatóak legyenek.


"A fizikusok többsége is teljesen valószínűtlennek tartja, hogy ilyesmi valaha is lehetséges lesz."

Ezt nem tudom, honnan veszed.


A fizikusok többsége nem ezzel foglalkozik.

:)

2021. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
A gravitáció persze úgy is megoldható, ha folyamatosan 1 G-vel gyorsítjuk a hajót. A gyorsítás amúgy is eltolna minket, szóval ezt mindenképp bele kéne kalkulálni akármilyen más mesterséges gravitációs megoldásba is. Max, amikor elérjük a kívánt sebességet, akkor átállunk a centrifugális erő kihasználásával történő forgó kabinokra azt jóvan.
2021. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
66%
A kérdés pontosan úgy van, hogy "Szerintetek"... Szerintem itt minden válaszoló csakis a mai agyával gondolkodik. Egy bizonyos idö elteltével miért nem elképzelhetö, hogy úgy alakul a tudomány, hogy amit a mai agyunkkal el sem tudnánk képzelni ? 50 évvel ezelött el sem tudtuk képzelni az Internetet. Ma meg már naponta használjuk.
2021. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
73%

"Egy bizonyos idö elteltével miért nem elképzelhetö, hogy úgy alakul a tudomány, hogy amit a mai agyunkkal el sem tudnánk képzelni ?"


Minden elképzelhető. Csak épp rohadtul valószínűtlen. Ellentmond mindennek, amit ma a világról tudunk, márpedig elég sokat tudunk már.


De egyébként ha minden elképzelhető, akkor az miért nem elképzelhető, hogy egyszerűen nincs rá semmilyen mód, hogy ekkora távolságokat belátható időn belül leküzdjünk?


"50 évvel ezelött el sem tudtuk képzelni az Internetet"

Az internet 50 évvel ezelőtt sem mondott ellen a létező fizikai törvényszerűségeknek. Egyszerűen csak nem jutott eszébe senkinek ilyet csinálni, ezért nem képzelegtek róla.

Szóval ez teljesen téves párhuzam.


Szerintem itt a legtöbb válaszoló abba az optimista álomvilágba ringatja magát, hogy a technológia a végtelenségig tud fejlődni és minden elképzelhető dolgot meg tud oldani.

A szupergyors űrutazástól a teleportáción át az örök élet ingyen sörig.

Azért, mert ezt szeretné hinni.

2021. szept. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 Wadmalac ***** válasza:
71%

#16:

Ami totálisan ellentmond a ma már biztonsággal ismert fizikaterületnek, azt el lehet vetni már ma.

Tehát a téridőn belüli, azt nem módosító fénysebesség feletti utazás biztos, hogy kizárt.


Az Alcubierre és hasonló "warp" hajtás talán valemikori távoli jövőben lehetséges lesz.

Az sem kizárt, hogy egyéb módon lesz megkerülhető a téridő.


A fénysebesség megközelítése még nagyobb biztonsággal tippelhetően meg fog valósulni.


Ezekben inkább a mikor a kérdés és arra nincs még válasz, tudományban a teória és az alkalmazott tudomány közti távolság nem mindig kicsi.

Jelen esetben elég nagy.


Forradalmi tudományos áttörések közelebb hozhatják. De azokat meg nem lehet előre tudni.

2021. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
82%

"A többi ezoterikus utazási módot, mint féregjáratok, meg Alcubierre-drive, hagyjuk is, majdnem hótbiztosra mondható, hogy ezek a valóságban nem megvalósíthatóak."


Volt idő, mikor ugyanezt mondták a repülésről, vagy hogy két ember több ezer kilométerre egymástól hallja egymás hangját. Az említett (és hasonló) jelenségeket és megoldásokat tudományosan semmi nem cáfolja. Nem tudhatjuk, hogy valaha megvalósul-e a fénysebesség fizikai korlátjának megkerülése, de kizárni eléggé tudománytalan lenne.

2021. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 Wadmalac ***** válasza:
94%

"A szupergyors űrutazástól a teleportáción át az örök élet ingyen sörig."

Elméletben egyik sem lehetetlen.


Egyetlen esetben biztos, hogy sosem fog létezni: ha ma már rálegyintünk azzal, hogy úgysem sikerül.

2021. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!